Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Miks Šūmahers: "Tam, ka esmu Mihaela dēls, ir labā un sliktā puse"

Juris Grīns
Juris Grīns

Miks Šūmahers: "Tam, ka esmu Mihaela dēls, ir labā un sliktā puse"
Miks Šūmahers. Foto: Theodore Racing

Jaunais autosportists Miks Šūmahers atzīst, ka sekošanai sava tēva pēdās ir gan labā, gan sliktā puse. Vācietis jau šobrīd saprot, ka atkārtot Mihaela Šūmahera sasniegumus varētu izrādīties neiespējami, taču nokļūt F1 čempionātā uzvārds noteikti palīdzēs.

Savulaik Mihaels Šūmahers septiņas reizes kļuva par F1 pasaules čempionu, kā arī 91 reizi uzvarēja atsevišķās sacīkstēs. Miks Šūmahers savos 19 gados var lepoties ar pērn iegūtu Eiropas F3 čempiona titulu, šogad viņš debitēs "Formulā 2", bet jau drīzā nākotnē noteikti stāsies uz starta arī "Formulā 1".

"Es priecājos, ka esmu visu laiku lieliskākā F1 braucēja dēls, es viņu par to ļoti cienu," stāsta Miks Šūmahers. "Tam ir gan labā, gan sliktā puse. Tas, ka saņemu tādu atbalstu no cilvēkiem visā pasaulē, nevar būt nekas slikts. Esmu pateicīgs par to."

Tikmēr kā ēnas puse ir spiediens, ko jau šobrīd izjūt Šūmahers. No viņa sagaida labu sniegumu katrās sacīkstēs, bet F1 čempionātā daudzi noteikti gribēs redzēt no Mika tādus pašus panākumus, ko savulaik spēja sasniegt Mihaels.

Vēl pat pagājušā gada sezonas pirmajā pusē nešķita, ka Šūmaheram izdosies izcīnīt čempiona titulu "Formulā 3", taču sekoja dominējošs sniegums Spā-Frankošamps trasē, pēc tam arī Nirburgringā.

"Tas viss sākās Spā un turpinājās Nirburgringā, kur uzvarēju visās trīs sacīkstēs - tobrīd kļuva skaidrs, ka tituls ir sasniedzams," atceras Šūmahers. "Varbūt tas izklausīsies savādi, bet arī pirms tam nevienā brīdī nedomāju, ka neuzvarēšu - man vienmēr šķita, ka uzvarēt ir iespējams."

Šūmahers arī atceras to reizi, kad viņš izšķīrās par labu iešanai profesionālajā autosportā: "Mūsu ģimenē braukšana kartingā ir vienmēr bijusi normāla lieta un man ļoti patika ar tēti doties uz trasi. Bija ļoti jauki braukt kopā un atceros, ka vienudien viņš man jautāja, ko es gribu darīt tālāk - atstāt to kā hobiju vai nodarboties profesionāli? Es uzreiz pateicu, ka gribu braukt profesionālā līmenī. Nekad neesmu gribējis darīt kaut ko citu."

Izmantotie resursi:
The Most Complete Formula 1 News Blog! |...