Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1599, Did:0, useCase: 0

Burģis: ''Ļoti pietrūka olimpiskās pieredzes"

Burģis: ''Ļoti pietrūka olimpiskās pieredzes"
Matīss Burģis
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas galda tenisists pēc zaudējuma kungu vienspēļu 2. kārtā deva priekšroku pārdomām vienatnē, nevis sarunām ar žurnālistiem, tāpēc mēs ar kolēģiem svētdien palikām bez sportista atziņām par spēli pret krievu Alekseju Smirnovu, kā arī Londonas olimpiskajām spēlēm kopumā. Taču Burģis turēja vārdu, ka būs ar mieru aprunāties vēlāk.

''Es vienkārši esmu diezgan emocionāls sportists. Pēc spēles bija liels pārdzīvojums par zaudējumu, tāpēc arī negribēju runāt," atzinās Burģis, piebilstot, ka uzreiz pēc mača nav runājis pat ar treneri.

Runājot par zaudējumu 2. kārtā, Matīss uzsvēra pieredzes būtisko lomu. Nav šaubu, ka 34 gadus vecajam krievam Smirnovam tās ir vairāk. "Pieredze olimpiādē spēlē ļoti lielu lomu. Viņš tomēr ir bijis vairākās olimpiādēs - labi zina atmosfēru, arī to, kā labāk sagatavoties. Man tā tomēr bija pirmā reize. Spēles ziņā diemžēl šis nebija mans labākais sniegums, bet, no otras puses, pret tādiem spēlētājiem ir jārēķinās, ka viņi nedod iespēju iespēlēties. Pēdējā setā mazliet pievilku, sajutu spēles garšu, bija mazliet līdzīgi. Redzēju, ka arī viņš sāka nervozēt. Ja to setu būtu paņēmis, varbūt kaut kas būtu mainījies. Nevar noliegt, ka viņam arī mazliet paveicās. To atzina pat krievu treneris - bumbiņa uzkrita uz maliņas, pēdējā setā pie 9-9 bija tīkliņš... Tādi punkti mazliet izsit no ritma."

Matīss atzina, ka mačam bija gatavojies ļoti nopietni. Arī video esot analizējis, lai zinātu, kā pretinieks spēlē, viņa stiprās un vājās vietas. Taču ar to, ka zini pretinieka mīnusus, ne vienmēr ir pietiekami, piebilda Burģis. ''Ļoti bieži tas tiešām noder, bet ne vienmēr. Pēc mača varu secināt, ka vajadzēja vairāk censties uzspiest savu spēli. Par daudz ļāvu viņam spēlēt un iespēlēties, tāpēc viņš jau no paša sākuma iegāja spēlē. Ja uzspiestu savu spēli, krievs būtu palicis pasīvāks, nepieņemtu tik labi manas serves. Viņš ir tāds spēlētājs - ja spēle iet no rokas, viņš no abām pusēm spēlē diezgan stabili, diezgan ātri ņem bumbu. Ja viņam spēle aiziet, spēkoties ir grūti."

Latvijas labākais galda tenisists neslēpa, ka pirms olimpiādes bija cerējis pārvarēt vismaz divas kārtas. No vienas puses, esot rūgtums, ka tas neizdevās, no otras, zaudēts tomēr tika spēcīgākam tenisistam. Pirmdien kļuva zināms, ka arī Smirnovam sacensības jau ir beigušās, jo viņš zaudēja 3. kārtā.

Slēpts komentārs: mister_negative_2
Slēpts komentārs: es_mareks

 +15 [+] [-]

, 2012-07-30 16:43, pirms 7 gadiem
interesanti, kuros sporta veidos nolicēji pārstāv Latviju OS?

  +2 [+] [-]

, 2012-07-30 16:47, pirms 7 gadiem
Malacis! Nezinātājiem gribu atgādināt, ka Burģis pasaules reitingā ir apmēram tajā pašā vietā kur Gulbis lielajā tenisā.
P.s. Gulbis netika uz olimpiādi.

  +1 [+] [-]

, 2012-07-30 16:49, pirms 7 gadiem
krkr rakstīja: Malacis! Nezinātājiem gribu atgādināt, ka Burģis pasaules reitingā ir apmēram tajā pašā vietā kur Gulbis lielajā tenisā.
P.s. Gulbis netika uz olimpiādi.
Atgādināšu, ka Burģis ir pirmais galda tenisists, kas ir jebkad pārstāvējis Latviju olimpiādēs šajā sporta veidā

 +13 [+] [-]

, 2012-07-30 17:07, pirms 7 gadiem
Sasniegums jau ir tas,ka viņš vispār tika uz olimpiādi.
Šitie skribenti,kas te noliek sportistus,paši vai nu vēl siekalojas skolas solā,vai neko tālāk par alus pudeli nav redzējuši.

  +5 [+] [-]

, 2012-07-30 18:58, pirms 7 gadiem
Burgis vismaz 2 kaartaas skandinaaja Latvijas vaardu! Cieniisim to, un cepures nost, naakamreiz Riodezaneiro cereeshu ka 3 kaartas parvares!

  -1 [+] [-]

, 2012-07-30 20:01, pirms 7 gadiem
Vēl vairāk pietrūka meistarības.

     [+] [-]

, 2012-07-30 20:48, pirms 7 gadiem
tie kas noliek muusu sportistu ir bomzji visos liimenjos! .. Zjeel taadu cilveecinju, bet tur neko neizdariis ar taadiem, jo bomzis tachu paliek bomzis..

  +1 [+] [-]

, 2012-07-31 00:57, pirms 7 gadiem
pipars555 rakstīja: Sasniegums jau ir tas,ka viņš vispār tika uz olimpiādi.
Šitie skribenti,kas te noliek sportistus,paši vai nu vēl siekalojas skolas solā,vai neko tālāk par alus pudeli nav redzējuši.
Piekrītu. Tik nevajag apvainot alus dzeršanas tradīcijas dažu dulburu dēļ, kas nemāk to darīt.

     [+] [-]

, 2012-07-31 11:52, pirms 7 gadiem
mister_negative_2 rakstīja: meistariiba ne pieredze.
Brugis ar busu viens no muzigajiem jaunajiem bez pieredzes ka berzinjs??
Vismaz vienīgais LAT, kas māk pareizi uzrakstīt uzvārdu

     [+] [-]

, 2012-07-31 17:19, pirms 7 gadiem
Tas jau vien ir sasniegums,ka izsitas lidz OS,nemot vera konkurenci!

     [+] [-]

, 2012-08-06 00:36, pirms 7 gadiem
krkr rakstīja: Malacis! Nezinātājiem gribu atgādināt, ka Burģis pasaules reitingā ir apmēram tajā pašā vietā kur Gulbis lielajā tenisā.
P.s. Gulbis netika uz olimpiādi.
nu jau krietni augstāk.