Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:212, Did:0, useCase: 0

Atklāšanā piedalīsies ap 500 cilvēku

Jānis Pārums

Latvijas II Olimpiādes atklāšana būs veidota pasaules olimpisko spēļu stilā. Oficiālajā ceremonijā, kas notiks 13. jūnijā Ventspilī, piedalīsies mūziķi, sporta meistari, pirotehnikas speciālisti un brīvprātīgie, kopā - ap 500 cilvēku.

Latvijas Olimpiādes atklāšana būs vienota saspēle starp atraktīviem sporta paraugdemonstrējumiem, muzikāliem priekšnesumiem un gaismas šoviem, sola tās organizatori.

Janvārī izsludinātajam ideju konkursam par olimpiādes atklāšanas pasākuma rīkošanu pieteicās četras producentu grupas. Trīs orgkomitejas sēdēs tika vērtēti iesniegtie piedāvājumi. Rezultātā pasākuma organizēšana tika uzticēta „Producentu grupa OUTLINE".

Kā uzsver „Producentu grupa OUTLINE” direktore un idejas autore Inita Pelse: „Olimpiādes atklāšanas ceremonijas rīkošana būs izaicinājums visai mūsu radošajai komandai. Olimpiskā atklāšanas ceremonija ar rituāliem ir viens no visgaidītākajiem mirkļiem spēļu norisē. Ceremonijās tiek izceltas katras zemes vēsturiskās un šodienas vērtības. Daudzi vēl atceras atklāšanas ceremoniju Turīnā un ar nepacietību gaida, ko būs sarūpējusi Pekina, tāpēc mūsu mērķis Latvijas II Olimpiādes atklāšanā ir parādīt labāko, kas ir mums pašiem Latvijā: labākos olimpiešus, labākos šova meistarus, labākos dziedātājus un dejotājus, un, protams, labākos skatītājus!”

Pirmo reizi jaunā aranžējumā izskanēs arī Latvijas Olimpiskās komitejas himna "Oda sportam". Šobrīd notiek pārrunas ar Latvijas populārākajām mūzikas grupām par tās aranžēšanu. Himnas mūzikas autors ir I. Kalniņš un vārdu autors olimpiskās kustības „tēvs” Pjērs de Kubertēns dzejnieces Dagnijas Dreikas tulkojumā.

Arī šogad Latvijas II Olimpiādes atklāšanas ceremoniju tiešraidē varēs vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 1. kanālā. Organizatori prognozē vēl lielāku interesi nekā 2004. gadā, kad olimpiādes atkāšanu tiešraidē vēroja vairāk nekā 410 tūkstoši skatītāju, bet klātienē ceremoniju noskatījās vairāk nekā 6000 cilvēku.

Par Latvijas Olimpiādi
Latvijas Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē kā Latvijas pašvaldību labākos sportistus, tā ļauj gūt sportisko apliecinājumu amatieru līgas komandām un individuālo sporta veidu pārstāvjiem gan no galvaspilsētas, gan Latvijas reģioniem.

Latvijas II Olimpiāde norisināsies no 13. līdz 15. jūnijam Ventspilī. Olimpiādē tiks pārstāvētas 26 disciplīnas 22 sporta veidos. Latvijas II Olimpiādē tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti. Vienlaikus Latvijas II Olimpiāde būs viens no pēdējiem atlases posmiem XXIX Olimpiskajām spēlēm Pekinā.

Latvijas I Olimpiāde notika 2004. gadā Ventspilī, bet I ziemas olimpiāde norisinājās 2006. gadā Siguldā.

Informāciju sagatavoja:
Linda Anaite