Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:212, Did:0, useCase: 0

Zināms Latvijas II Olimpiādes talismans

Jānis Cīrulis
Jānis Cīrulis @ciiruls

Tāpat kā Latvijas Pirmajā olimpiādē 2004. gadā, arī šogad olimpiādes talismans būs gotiņa vārdā Venta, bet šogad Venta piedzīvojusi „ģimenes pieaugumu” - olimpiādes apmeklētājus un olimpiādes rīkotājus ventspilniekus priecēs arī teliņš, kuram vārdu izvēlēsies Latvijas iedzīvotāji.

Domāt teliņa vārdu tiek aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs. No 15. līdz 25. aprīlim Ventspils pilsētas portālā ventspils.lv un oficiālajā Latvijas II Olimpiādes mājas lapā latvijasolimpiade.lv norisināsies konkurss par teliņa vārdu, un ikviens tiek aicināts balsot par, viņaprāt, atbilstošāko teliņa vārda variantu.

Teliņa vizuālā izskata autore ir māksliniece Ināra Liepa, kura šuvusi arī gotiņas Ventas tērpu. „Latvijas Olimpiāde ir mūsu sporta svētki, tādēļ arī talismaniem jābūt atbilstošiem – latviskiem, dzīvespriecīgiem, mīļiem un, protams, sportiskiem!” skaidro māksliniece. Govs ir arī Latvijas II Olimpiādes mājvietas – Ventspils pilsētas – simbols. Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Vītoliņš priecājas, ka jau Latvijas Pirmās olimpiādes laikā, kas arī norisinājās Ventspilī, gotiņa izpelnījusies lielu popularitāti un patikusi gan pilsētas iedzīvotājiem, gan olimpiādes apmeklētājiem un arī sportistiem. "Gotiņu Ventu bija iemīļojuši kā mazie olimpiādes apmeklētāji, tā pieaugušie, un nofotografēties ar olimpiādes talismanu vēlējās ikviens. Tādēļ šogad nolēmām talismanu nemainīt, bet gan "papildināt" gotiņu ģimeni. Šogad Ventai piebiedrosies teliņš, kura vārda došanā mēs aicināsim iesaistīties ventspilniekus un visus Latvijas iedzīvotājus."

Sporta talismani ir neatņemama sporta un arī pasaules olimpisko spēļu daļa. Pirmo reizi olimpiskais talismans parādījās XIX Olimpiskajās spēlēs Mehiko 1968.gadā, bet īstā talismanu popularitāte sākās četrus gadus vēlāk 1972. gadā Minhenē ar sunīti Valdi.