Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:212, Did:0, useCase: 0

Gatavošanās Latvijas Olimpiādei norit veiksmīgi

Andrejs Siliņš

Gatavošanās Latvijas Olimpiādei norit veiksmīgi
Jaunā BMX trase esot ļoti līdzīga Pekinas
spēļu trasei.

Šodien Latvijas Olimpiskās Komitejas (LOK) telpās notika Latvijas II Olimpiādes preses konference, kurā plašāka sabiedrība tik iepazīstināta ar gatavošanos šim pasākumam, lai jūnijā Ventspils būtu gatava uzņemt 3000 sportistus un viņu līdzjutējus no visām pašvaldībām.

Pašlaik dalību Latvijas II Olimpiādē jau pieteikušas 30 no 33 pašvaldībām. Oficiālais pašvaldību skaits būs zināms 2. jūnijā, kad beigsies pieteikšanās termiņš sacensībām.

Olimpiādes galvenā norises vieta būs Ventspils pilsēta. Atsevišķas sacensības notiks arī Jūrmalā, Saldus rajona Brocēnos, Grobiņā un Usmas ezerā. Pašlaik notiek Latvijas II Olimpiādes priekšsacīkstes basketbolā, kas ilgs līdz 22. martam, bet no 19. aprīļa sāksies priekšsacīkstes volejbolā. Priekšsacīkšu uzvarētāji iegūs iespēju piedalīties Latvijas Olimpiādes finālsacensībās Ventspilī.

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe preses konferences laikā norādīja: "Latvijas II Olimpiāde ir viens no nozīmīgākajiem mūsu valsts sporta dzīves pasākumiem, kurā startē ne tikai valsts labākie sportisti, bet arī tie, kuriem sports ir svarīga dzīves sastāvdaļa, bet ne pamatnodarbošanās." Tāpat ministre atzīmēja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gadu no gada panākusi valsts atbalsta palielinājumu sportam un kopā ar sadarbības partneriem rūpējas, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam tiktu nodrošinātas iespējas nodarboties ar sportu, lai tiktu pamanīti potenciālie čempioni, lai tiktu izkopts un pilnveidots viņu talants.

Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis informēja: "Latvijas II Olimpiādē tiks pārstāvētas 26 disciplīnas 22 sporta veidos. Sportiskais gods tiks aizstāvēts airēšanā, basketbolā, cīņas sportā, džudo, futbolā, volejbolā, peldēšanā un citos sporta veidos. Salīdzinājumā ar 2004. gadā notikušo Latvijas Olimpiādi, sacensību programmā iekļauti arī jauni sporta veidi: badmintons, bokss, galda teniss, taekvondo, triatlons, kā arī BMX."

"Esam gandarīti, ka Latvijas Olimpiāde pulcina visus olimpisko sporta veidu labākos sportistus, tā vairojot nacionālās olimpiskās komandas kopības sajūtu. Latvijas līdzjutējiem ir dota iespēja klātienē līdzpārdzīvot atlētu uzvaras prieku, negaidītus pārsteigumus un asaru pilnus brīžus," sacīja Vrubļevskis.

LOK prezidents arī informēja, ka sacensībās dalību apsolījuši gan labākie Latvijas BMX braucēji, gan labākie šķēpmetēji un airētāji. Pašvaldībām tikšot atmaksāti katra sportista nogādāšanas Ventspilī izdevumi. Interesanti, ka uz nākamās Olimpiādes rīkošanu 2012. gadā pieteikusies Balvu pašvaldība, tāpat interesi izrādot arī Daugavpils, Rīga un Valmiera.

Olimpiāde Ventspilī Latvijas labākajiem sportistiem varot kalpot kā labs atspēriena punkts, lai veiksmīgi sagatavotos Pekinas spēlēm augustā. Prezidents arī pavēstīja, ka visi sagatavošanās darbi Ventspilī norit pēc plāna un nekādu aizķeršanos neesot.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Vītoliņš uzsvēra: "Ir liels gods otro reizi pēc kārtas rīkot tik nozīmīgu sporta notikumu. No 13. līdz 15. jūnijam Ventspilī būs svētki kā sportistiem, tā Latvijas II Olimpiādes apmeklētājiem un, protams, ventspilniekiem. Līdzās sporta sacensībām esam paredzējuši plašu kultūras un izklaides programmu kā jauniešiem, tā pieaugušajiem un ģimenēm ar bērniem. Šobrīd mēs esam paveikuši lielu darbu, un, kā paši smejamies, ja "Rīga vēl nav gatava", tad Ventspils gan ir gatava Latvijas II Olimpiādei."

Olimpiskā centra "Ventspils" valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis lepojas ar jau paveikto: "Gatavojoties Olimpiādei, esam veikuši nopietnus uzlabojumus. Tiek iekārtoti un uzlaboti lodes grūšanas un diska mešanas sektori. Pirmo reizi Ventspilī būs arī vesera mešanas sektors. Tiks uzstādīts ASV ražots fotofinišs, kas ļaus videoekrānā atspoguļot rezultātus pēc katra skrējiena. Iegādāsimies arī jaunas skriešanas barjeras. Tiks atjaunoti arī stadiona soliņi vieglatlētiem un tiesnešiem. Tieši pirms olimpiādes notiks jaunā Ventspils sporta nama "Centrs" atklāšana, kurā kā pirmās notiks sacensības volejbolā un šaušanā."

Arī citu sporta veidu aprīkojumā veikti nozīmīgi jauninājumi. Triatlona sacensības notiks, izmantojot modernas laika mērīšanas iekārtas. Tenisa sacensībām iegādāti jauni paaugstinājumi tiesnešiem. Svarcelšanas sacensībām iegādātas jaunas elitāras grīdas, kā arī Ķīnā ražoti svarcelšanas stieņi, kādus izmantos arī Pekinas olimpiskajās spēlēs. Pie uzlabojumiem tikuši arī taekvondo un džudo sportisti, peldētāji, handbolisti un bokseri.

Par Latvijas II Olimpiādes galveno tiesnesi apstiprināts Andris Lupiks. Pašlaik tiek apstiprināti arī galvenie tiesneši ikvienā sporta veidā. Tiesnešu oficiālais saraksts būs zināms tuvākajā laikā.

Šobrīd norit darbs arī pie Latvijas II Olimpiādes medaļu gatavošanas. Pēc iepriekšējā olimpiādē novērotās intereses, organizatori olimpiādes apmeklētājiem sarūpējuši iespēju iegādāties arī suvenīrus ar Latvijas II Olimpiādes simboliku. Olimpiādes talismans šogad būs gotiņa Venta. Pašlaik notiek darbs pie Ventas vizuālā noformējuma pilnveidošanas. Medaļas, suvenīri un talismans tiks prezentēti tuvākajā laikā.

Par Latvijas Olimpiādi
Latvijas Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē Latvijas pašvaldību labākos sportistus, tā ļauj gūt sportisko apliecinājumu amatieru līgas komandām un individuālo sporta veidu pārstāvjiem gan no galvaspilsētas, gan Latvijas reģioniem.

Latvijas II Olimpiādē tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti. Vienlaikus Latvijas Olimpiāde būs viens no pēdējiem atlases posmiem XXIX Olimpiskajām spēlēm Pekinā.

Latvijas I Olimpiāde notika 2004. gadā Ventspilī, bet I ziemas olimpiāde norisinājās 2006. gadā Siguldā.

     [+] [-]

, 2008-04-14 21:50, pirms 11 gadiem
Labs, labs, labs... olimpiādes laikā būs, gandrīz vai, 3 dienu BMX festivāls arī jauniešiem un bērniem. Tiekamies tur, pie Lemberga hūtes!