Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:212, Did:0, useCase: 0

Rīt atklās Latvijas II Olimpiādi

Andrejs Siliņš

Rīt atklās Latvijas II Olimpiādi
Valdis Zatlers
Foto: R.Kokšarovs, SA

Piektdien, 13. jūnijā, 22.00 Ventspilī tiks atklāta Latvijas II Olimpiāde. Sportistus un skatītājus svinīgi sveiks Valsts Prezidents Valdis Zatlers. Ceremonijā piedalīsies sportisti no visām Latvijas pašvaldībām, Latvijas labākie mūziķi, šovu mākslinieki un pirotehnikas speciālisti.

Atklāšanas ceremonijā piedalīsies un sportistus un skatītājus uzrunās par sporta nozari valstī atbildīgā ministre un Latvijas II Olimpiādes rīcības komitejas vadītāja - izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, bet Latvijas II Olimpiādi oficiāli atklās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Vītoliņš.

Latvijas II Olimpiādes atklāšana būs veidota Pasaules Olimpisko spēļu stilā. Jau plkst. 21.30 sāksies Latvijas II Olimpiādes dalībnieku Svētku gājiens, kurā dosies visu Latvijas pašvaldību sporta komandas. Gājiens notiks no Bērnu pilsētiņas pa Lielo prospektu līdz Olimpiskajam centram „Ventspils”.

Olimpisko karogu nesīs un uzvilks Pasaules čempions BMX Māris Štrombergs, riteņbraucējs Mārtiņš Trautmanis, vieglatlēti Mārtiņš Karabeško, Lauma, Gundega un Māra Grīvas.

Latvijas II Olimpiādes lāpas svinīgā iedegšana notiks jau 12. jūnijā plkst. 20.30 Ventspils Zilā karoga pludmalē un notiks lāpas skrējiens, kurā piedalīsies Ventspils sportisti un Latvijas olimpieši, to skaitā BMX braucējs Ivo Lakučs, svarcēlājs Iļja Menšikovs un daudzi citi, kopā 29 sportisti. Olimpisko lāpu stadionā ienesīs vieglatlēts, daudzkārtējais Latvijas čempions augstlēkšanā Normunds Pūpols. Lāpu no viņa saņems un iedegs šķēpmetējs Ēriks Rags.

Atklāšanas ceremonijā pirmo reizi jaunā, vokālās grupas „COSMOS”, aranžējumā izskanēs arī Latvijas Olimpiskās komitejas himna "Oda sportam". Vēl nebijušu priekšnesumu sniegs lidojošā priekšnesuma „Aerodium” meistari, kuri piedalījās arī Turīnas Olimpisko spēļu atklāšanā, un būs daudzi citi pārsteigumi.
Atklāšanas ceremonijas idejas autore Inita Pelse stāsta: „Daudzi vēl atceras atklāšanas ceremoniju Turīnā un ar nepacietību gaida, ko būs sarūpējusi Pekina, tāpēc mūsu mērķis Latvijas II Olimpiādes atklāšanā ir parādīt labāko, kas ir mums pašiem Latvijā: labākos olimpiešus, labākos šova meistarus, labākos dziedātājus un dejotājus, un, protams, labākos skatītājus! Atklāšanas ceremonijai izvēlējāmies četru stihiju – zeme, ūdens, gaiss, uguns – tēmu. Četri gadalaiki kā pasaules četras stihijas, vienošanās kopīgās dziesmās, lepnums par sevi un latviešu spēks.”
Sportisti Ventspilī sāks ierasties jau ceturtdienas vakarā. Sacensības sporta veidos sāksies 13. jūnijā no 9.00 rītā un norisināsies līdz pat svētdienas vakaram. Ikviens olimpiādes apmeklētājs Tūrisma informācijas centrā varēs iegūt karti ar īpaši atzīmētām Latvijas II Olimpiādes sacensību norises vietām un sacensību programmu.

Dalībai Latvijas II Olimpiādē piedalīsies pilnīgi visas Latvijas pašvaldības – 7 lielās pilsētas un 26 rajoni. Savu dalību apstiprinājuši Pekinas olimpisko spēļu kandidāti Viktors Ščerbatihs (svarcelšana), Romāns Miloslavskis (peldēšana), Afanasijs Kuzmins (šaušana), vieglatlēti Ineta Radēviča, Ainārs Kovals, Dmitrijs Miļkevičs, Jolanta Dukure, Ēriks Rags, BMX elite - pasaules čempions Māris Štrombergs, Latvijas BMX izlases treneris Ivo Lakučs, braucēji Artūrs Matisons un Edžus Treimanis, smaiļotāji Krists Straume un Kristaps Zaļupe un daudzi citi.

Biļetes uz Latvijas II Olimpiādes atklāšanas ceremoniju nopērkamas Olimpiskā centra „Ventspils” un „Biļešu servisa” kasēs. Latvijas II Olimpiādes atklāšanas ceremoniju tiešraidē varēs vērot arī Latvijas Televīzijas (LTV) 1. kanālā. Informācija par Latvijas II Olimpiādi: esports.lv un latvijasolimpiade.lv

Par Latvijas Olimpiādi
Latvijas Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē kā Latvijas pašvaldību labākos sportistus, tā ļauj gūt sportisko apliecinājumu amatieru līgas komandām un individuālo sporta veidu pārstāvjiem gan no galvaspilsētas, gan Latvijas reģioniem.

Latvijas II Olimpiāde norisināsies no 13. līdz 15. jūnijam Ventspilī. Olimpiādē tiks pārstāvētas 26 disciplīnas 22 sporta veidos. Latvijas II Olimpiādē tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti. Vienlaikus Latvijas II Olimpiāde būs viens no pēdējiem atlases posmiem XXIX Olimpiskajām spēlēm Pekinā.

Latvijas I Olimpiāde notika 2004. gadā Ventspilī, bet I ziemas olimpiāde norisinājās 2005. gadā Siguldā.

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2008-06-12 13:22, pirms 11 gadiem
ui jāiet obligāti. ja jau pats Valdis būs

  +2 [+] [-]

, 2008-06-12 13:41, pirms 11 gadiem
nu bildi jau tiesaam vareejaat cieniigaaku ielikt!!!

     [+] [-]

, 2008-06-12 14:24, pirms 11 gadiem
oveckins#1 rakstīja: dzeks bildē vnk iespārda


  +2 [+] [-]

, 2008-06-12 15:20, pirms 11 gadiem
valdis laimiigs

  +1 [+] [-]

, 2008-06-12 17:41, pirms 11 gadiem
smaids līdz ausīm