Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:455, Did:0, useCase: 0

Ventspilī notiks Latvijas lakrosa čempionāta finālspēles

Andrejs Siliņš

Ventspilī notiks Latvijas lakrosa čempionāta finālspēles
Foto: Olimpiskais centrs "Ventspils"

Šajā nedēļas nogalē, 3. un 4. jūnijā Ventspils futbola stadionā notiks Latvijas lakrosa čempionāta finālspēles. Par šīs sezonas čempiona titulu cīnīsies četras Latvijā vadošās vīriešu lakrosa komandas.

Sestdien, 3. jūnijā spēkiem mērosies:

plkst. 12:00 komandas Druva Dynamite un Mītava/LLU
plkst. 14:00 komandas Archer Lacrosse un Riga Griffins
Svētdien, 4. jūnijā savā starpā cīnīsies:
plkst. 11:00 komandas Riga Griffins un Mītava/LLU
plkst. 13:00 komandas Druva Dynamite un Archer Lacrosse
Svētdien, 4.jūnijā ap plkst. 15:00 notiks svinīga apbalvošana.

Pēc aizvadīto divu sezonu čempionāta spēlēm Ventspils laukumā, kā arī veiksmīgi notikušām Latvijas lakrosa izlases kandidātu treniņnometnēm Ventspils sporta bāzēs sportisti izteikuši vēlmi Ventspilī atgriezties, uzteicot šeit piemēroto sporta infrastruktūru un augsto laukuma kvalitāti. Sportistiem labvēlīgo apstākļu rezultātā Latvijas lakrosa federācija arī šogad čempionāta finālspēles un izlases kandidātu treniņnometni rīko tieši Ventspilī.

Taču čempionāta finālspēles ir tikai sākums lakrosa sezonai Ventspilī - no 18. augusta līdz 20. augustam Ventspilī norisināsies starptautisks lakrosa turnīrs Ventspils kauss, kurā Latvijas vīriešu lakrosa izlase mērosies spēkiem ar Norvēģijas un Nīderlandes vīriešu lakrosa izlasēm, kā arī Anglijas dienvidu reģiona klubu izlasi. Šāda mēroga lakrosa pasākums Latvijā vēl nav noticis.

Latvijā pašlaik darbojas 4 vīriešu lakrosa komandas un 3 sieviešu lakrosa komandas. Ik gadu no vadošajām komandām tiek atlasīti kandidāti iekļūšanai Latvijas lakrosa izlasē, kas pārstāv valsti Eiropas un Pasaules čempionātos. Kā jau minēts iepriekš, arī šī gada Latvijas vīriešu lakrosa izlases kandidātu atlases nometne tiks rīkota Ventspilī, tā tiek organizēta, lai izveidotu izlasi 2018. gada pasaules čempionātam, kas norisināsies Izraēlā.

Lakross ir viens no senākajiem sporta veidiem Ziemeļamerikā, ar ko nodarbojušies indiāņi, lai attīstītu vīros spēku un risinātu konfliktus. Lakross ir komandu sporta spēle, ko spēlē ar īpašām nūjām, kuru galos ir trijstūrveida tīkliņi, un bumbiņu. Spēles mērķis – piespēlējot bumbiņu pa gaisu komandas biedriem, iemest to pretinieku vārtos. Lakrosa laukums ir 100 x 55 metru liels, bet Latvijā to parasti spēlē uz mākslīgajiem futbola laukumiem.

Informāciju sagatavoja
SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils""
Sporta un mārketinga daļa