Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource625 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource625), Fid:2923, Did:0, useCase: 0

Lipmans: "Latvijas izlases rezultāts ir mūsu līmenī, galvenais, ka puiši cīnās"

Ints Megnis
Ints Megnis

Lipmans: "Latvijas izlases rezultāts ir mūsu līmenī, galvenais, ka puiši cīnās"
Kirovs Lipmans. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā atrodas vietās, kas mūsu valstij pienākas, tomēr pats galvenais, ka hokejisti cīnās, sarunā ar Sportacentrs.com pauda ilgus gadus Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidenta amatu ieņēmušais Kirovs Lipmans. Tikmēr kādreizējais izlases aizsargs Rodrigo Laviņš secina, ka laikam tomēr Latvijai nedaudz pietrūkst meistarības uzbrukumā.

"Laba spēle, paldies Dievam," bija Lipmana pirmā atbilde uz lūgumu novērtēt Latvijas rādīto hokeju pasaules čempionātā. "Mēs jau zinām, kāda vieta pienākas mūsu valstij - nekas jauns nav. Puiši ir sagatavoti, normāli, cenšas spēlēt. Šāds līmenis arī viņiem ir - galvenais, ka cīnās." Lipmans pauž, ka Latvijas vieta, kā allaž, ir nedaudz aiz ceturtdaļfināla. "Ko mēs uzvarējām? Vai Itālija ir komanda? Vai Austrija ir komanda? Savā laikā Šveici taisījām, kā gribējām, redz, kā viņi izauga. Šajā čempionātā zaudējām stiprām komandām ar lielu vēsturi."

Runājot par Latvijas izlases hokejistiem, Lipmans pauda, ka viņam nebūtu pretenziju pret spēlētājiem. "Mēs varbūt gribam vairāk nekā varam. Kopumā nekādu pretenziju nevar būt - vienmēr gribas vairāk, bet vajag dzīvot reāli. Savulaik, kā prezidents zināju katru spēlētāju. Maksāju viņiem prēmijas par 10.-12. vietu pasaules čempionātā, jo zināju cik hokeja spēlēšana ir grūts darbs. Puiši man bija ļoti tuvi pie sirds."

"Kanādiešu un amerikāņu treneri tēlo, grib parādīt, ka ir lielie, lai atgrieztos Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Tas ir viņu galvenais uzdevums," Lipmans pauda viedokli par Latvijas izlases galveno treneri Bobu Hārtliju. "Kad viņš publiski pateica, ka mums vajag uzvarēt krievus un zviedrus, tad būsim ceturtdaļfinālā, man nāca smiekli. Viņš šādi taisa sev imidžu. Kritiski skatos uz tiem treneriem, kuri no NHL aizgājuši uz parastajām valstī, jo zinu cik viņi saņēma tur, cik šeit. Ja tur viņiem nav vietas, cenšas paātrināt savu situāciju, lai atgrieztos NHL."

"Latvijas izlases sniegums ir tīri stabils, tomēr visu noteiks beigu rezultāts - vai esam tikuši astotniekā, vai arī būs kā vienmēr. Uzskatu, ka noteicošā bija spēle ar Šveici, tomēr vēl mums ir cerības, skatīsimies," saka Laviņš. "Runājot tieši par hokeju, varbūt mūsu soliņš ir nedaudz par īsu, lai būtu kreatīvāki uzbrukumā - pietrūkst Zemgus, Kaspars, Mārtiņš, Miķelis. Visi spēlētāji rāda labu, stabilu sniegumu, bet laikam ar to nepietiek, lai tiktu astotniekā, vajag kaut ko vairāk."

Latvijas izlase pirmā izvirzījās vadībā gan pret Čehiju, gan Krieviju, tomēr abos dueļos zaudēja. "Pret čehiem man jau šķita, ka Elvis un blīva aizsardzība novedīs spēli līdz galam, bet tomēr tā nebija - čehi ar meistarību mūs nospieda, parādījās caurumiņi un aizgāja kā aizgāja. Pret krieviem spēle bija skaista - viņi ar ripu ir labi, bet, kad mēs sākām spēlēt ar ripu un bijām aktīvāki uzbrukumā, mums parādījās iespējas. Tomēr iemest ripu vārtos ir meistarība, kas mums varbūt nedaudz pietrūkst. Kučerovs ar Gusevu savu momentus dabūs, lai kā spēlētu. Viņi atļaujas dažbrīd nenospēlēt aizsardzībā, bet priekšā darbu paveiks."

"Patīk kā Jaks iegāja spēlē, arī tas, ko viņš pret Šveici rādīja pārbaudes spēlēs. Viņš varēja spēlēt no paša čempionāta sākuma," pauž Laviņš. "Skatāmies tālāk, šodien viss var mainīties. Vajag spēli pret Zviedriju iesākt tikpat labi kā pret čehiem un krieviem, kā arī sakārtot otro trešdaļu. Nepieciešams visu maču noturēt līdzīgā rezultātā, tad zviedriem pašiem radīsies problēmas. Cik atceros, tas viņiem ir raksturīgi - ja spēle aiziet, pretiniekam grūti tikt pie ripas un viņiem viss sanāk, bet, ja ir līdzīga spēle, viņiem pašiem sāk nedaudz rokas trīcēt - jo ilgāk būsim spēlē, jo mums būs uz beigām tieši vieglāk."

  +6 [+] [-]

, 2019-05-20 12:56, pirms gada
interesanti... kuri ir tie laiki, kad "Savā laikā Šveici taisījām, kā gribējām" ?

  +5 [+] [-]

, 2019-05-20 12:56, pirms gada
"Ko mēs uzvarējām? Vai Itālija ir komanda? Vai Austrija ir komanda? Savā laikā Šveici taisījām, kā gribējām, redz, kā viņi izauga.
Puisis nebeidz savus uzplečus spodrināt. Vēl joprojām..

  -4 [+] [-]

, 2019-05-20 12:57, pirms gada
Šī būs tā reize, kad var pilnībā piekrist,vienīgi vēl norvēģi jauzvar.

  +2 [+] [-]

, 2019-05-20 13:07, pirms gada
Gatis rakstīja: interesanti... kuri ir tie laiki, kad "Savā laikā Šveici taisījām, kā gribējām" ?
Puisīt,nekad mēs Šveici neesam taisījuši ,ka gribam.Pat iekļūstot elitē 1996.gadā,izšķirošos vārtus guva Znaroks tādus,kadus šobrīd neieskaitītu.Iestūma ripu ar visu vārtsargu kastē.Šobrīd Latvija spēlē labi un nevajag prasīt katru gadu,lai uzlec augstāk par savu pēcpusi.Mūsu vietējais čempionāts ir visvājākais no visām elites komandām,bet ambīcijas daudziem TOP 6 līmenī.

  +5 [+] [-]

, 2019-05-20 13:07, pirms gada
cehoslovāks rakstīja: "Ko mēs uzvarējām? Vai Itālija ir komanda? Vai Austrija ir komanda? Savā laikā Šveici taisījām, kā gribējām, redz, kā viņi izauga.
Puisis nebeidz savus uzplečus spodrināt. Vēl joprojām..
Tik aizmirsa piemineet, kameer vinja laikaa hokeja sisteema tika sagrauta, Shveicee taa tika uzcelta. Ne jau sho 3 gadu laikaa taa plaisa radaas. Tieshi preteeji, samazinaajaas.

  -2 [+] [-]

, 2019-05-20 13:15, pirms gada
Bļim,uzšāvu komentu,izlasot tikai virsrakstu.Izrādās vecais marazmātiķis nemainās.Divi patiesi vārdi,pārējais tufta.

  +6 [+] [-]

, 2019-05-20 13:20, pirms gada
alguns rakstīja: Puisīt,nekad mēs Šveici neesam taisījuši ,ka gribam.Pat iekļūstot elitē 1996.gadā,izšķirošos vārtus guva Znaroks tādus,kadus šobrīd neieskaitītu.Iestūma ripu ar visu vārtsargu kastē.Šobrīd Latvija spēlē labi un nevajag prasīt katru gadu,lai uzlec augstāk par savu pēcpusi.Mūsu vietējais čempionāts ir visvājākais no visām elites komandām,bet ambīcijas daudziem TOP 6 līmenī.
tieši tā puisīt... tapēc es jautāju - kuri ir tie laiki, kad mēs apspēlējām Šveici kā gribējām... varbūt runa ir par 1920 - 1940 gadiem?

par Vāciju gan... agrāk tos apspēlējām kā gribējām...
bet kopš Lipmans vadīja LHF, Vācija jau sen garām LV...

  +3 [+] [-]

, 2019-05-20 13:22, pirms gada
Drīzāk Šveice mūs darīja jau tajos laikos - nevajag aizmirst, ka pirmajā piegājienā uz A grupu mūsējie viņiem zaudēja - tas bija B grupā, Kopenhāgenā, 1994. gadā.
Un toreiz mūsējiem bija ļoti labs sastāvs - arī Žoltoks un Panteļejevs no Ziemeļamerikas.

  +2 [+] [-]

, 2019-05-20 13:27, pirms gada
Gatis rakstīja: par Vāciju gan... agrāk tos apspēlējām kā gribējām...
Gan jau onka to bija domājis, vienkārši sajauca.
Vecums tomēr.

     [+] [-]

, 2019-05-20 13:28, pirms gada
zzk rakstīja: Drīzāk Šveice mūs darīja jau tajos laikos - nevajag aizmirst, ka pirmajā piegājienā uz A grupu mūsējie viņiem zaudēja - tas bija B grupā, Kopenhāgenā, 1994. gadā.
Un toreiz mūsējiem bija ļoti labs sastāvs - arī Žoltoks un Panteļejevs no Ziemeļamerikas.
Tā ir pēdējā reize kad pamatoti varēja pateikt "nepaveicās, 9 no 10 spēlēm mēs uzvarētu".

     [+] [-]

, 2019-05-20 13:42, pirms gada
hantele rakstīja: Tik aizmirsa piemineet, kameer vinja laikaa hokeja sisteema tika sagrauta, Shveicee taa tika uzcelta. Ne jau sho 3 gadu laikaa taa plaisa radaas. Tieshi preteeji, samazinaajaas.
tā plaisa ir un būs. Nekas tur nav 3 gadu laikā mazinājies.

  +1 [+] [-]

, 2019-05-20 13:44, pirms gada
...šajā kontekstā ir smieklīgi, ka Arenā pārbaudes spēlē pret Krieviju Kira sēdēja blakus Kalvītim un draudzīgi pļāpāja ar šo.

  +1 [+] [-]

, 2019-05-20 13:59, pirms gada
alguns rakstīja: Puisīt,nekad mēs Šveici neesam taisījuši ,ka gribam.Pat iekļūstot elitē 1996.gadā,izšķirošos vārtus guva Znaroks tādus,kadus šobrīd neieskaitītu.Iestūma ripu ar visu vārtsargu kastē.Šobrīd Latvija spēlē labi un nevajag prasīt katru gadu,lai uzlec augstāk par savu pēcpusi.Mūsu vietējais čempionāts ir visvājākais no visām elites komandām,bet ambīcijas daudziem TOP 6 līmenī.
Tieši tā

  -1 [+] [-]

, 2019-05-20 14:07, pirms gada
Dar ko var, dar ko var- Hārtlijam ir jāuzvar ! Latviešiem šodien jāpieveic zviedri. Vai tas ir iespējams, zinot šī gada čempionāta "korekto" tiesāšanas pieredzi? Par to ir raksts šeit :

PČ2019. Latvija pret Zviedriju. (Ne)iespējamā...

  +1 [+] [-]

, 2019-05-20 14:27, pirms gada
Abrags rakstīja: ...šajā kontekstā ir smieklīgi, ka Arenā pārbaudes spēlē pret Krieviju Kira sēdēja blakus Kalvītim un draudzīgi pļāpāja ar šo.
Tak viņš labi saprot, ka Kalvītis tobrīd tur tika kā kompromisa figūra.
Ne viņš pats rāvās uz to vietu, ne ko.
Cik saprotams, uz Kalvīti viņš nekādu naidu netur.

  +1 [+] [-]

, 2019-05-20 14:33, pirms gada
Abrags rakstīja: ...šajā kontekstā ir smieklīgi, ka Arenā pārbaudes spēlē pret Krieviju Kira sēdēja blakus Kalvītim un draudzīgi pļāpāja ar šo.
Kurā kontekstā? Rakstā nekas nav minēts par naidīgām attiecībām?
Viņi abi ir lielā biznesa pārstāvji, noteikti pēc Kiras nomešanas, viņu ceļi daudzas reizes krustojušies. Kas bijis, tas ir aizmirsts, nekā personīga, tikai bizness.

     [+] [-]

, 2019-05-20 14:51, pirms gada
alguns rakstīja: Bļim,uzšāvu komentu,izlasot tikai virsrakstu.Izrādās vecais marazmātiķis nemainās.Divi patiesi vārdi,pārējais tufta.
Algun, citreiz labāk vispirms izlasi rakstu un uztver komentāru kontekstu, un tikai pēc tam citus komentētājus noliec un Tev nepazīstamus komentētājus par puisīšiem dēvē!

     [+] [-]

, 2019-05-20 14:58, pirms gada
Kiram iestājās vecuma marasms - pavisam prātiņu izkūkojis

  +1 [+] [-]

, 2019-05-20 15:18, pirms gada
Gatis rakstīja: tieši tā puisīt... tapēc es jautāju - kuri ir tie laiki, kad mēs apspēlējām Šveici kā gribējām... varbūt runa ir par 1920 - 1940 gadiem?

par Vāciju gan... agrāk tos apspēlējām kā gribējām...
bet kopš Lipmans vadīja LHF, Vācija jau sen garām LV...
Tu dzindzuk, tu tiešām esi puika salidzinot ar vińu,takā nebrūķē muti.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2019-05-20 16:12, pirms gada
Lasot Lipmana intervijas, varu tikai priecāties ka viņš ir prom no hokeja. Un jātur pa gabalu, lai nedomātu pat tuvoties.

  +2 [+] [-]

, 2019-05-20 16:13, pirms gada
Gribētu arī zināt kurš bija tas laika posms, kad Šveici taisījām kā gribējām.

     [+] [-]

, 2019-05-20 16:23, pirms gada
snauks rakstīja: Tu dzindzuk, tu tiešām esi puika salidzinot ar vińu,takā nebrūķē muti.
Koa?

  +1 [+] [-]

, 2019-05-20 16:50, pirms gada
Kira it kā maigs un tolerants, bet kontrastā savā tradicionāli subjektīvi negatīvismā, piem., pret konkrēto cilvēku atsedz pats sevi- triks nav izdevies..
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-05-20 19:54, pirms gada
Nu moins. Vai tiešām es redzu... šodien... interviju ar veco ūpi?! Večuki, tad kad kāds sāk cilvēkiem pārmest antisemītismu, žīdu kaut kādas sazvērestību teorijas, tad, lūk, man arī jautājums: kāpēc tad šodien, 2019. gadā man vienā salīdzinošo populārā sporta portālā izlec raksts ar tādu Lipmanu? Tas ir normāli? Nevis ar šī brīža LHF vadītāju, nevis ar... Ozo vai kaut vai Rīgas Dinamo galveno treneri, bet ar šo cilvēku? Jopcik! Reāli sūdīgs LHF vadītājs bija, drausmīgs kampējs, varas un naudas grābējs, kuru gadiem mēģinājām "nomest" no mūsu hokejistu pleciem! Tad kad izdevās, tad - vualā! Baudiet rakstiņu! Kādam šo viedokli vajag? Ļaujiet taču Latvijas hokejam tikt vaļā no tā spoka reizi par visām reizēm. Izskatās, ka vismaz mūsu trenera vadībā, izlase beidzot ir uz īstā ceļa!
Sorry, par manu izvirdumu, bet nav variantu kā tikai domāt, ka sportacentrs.com, tātad tomēr ir zem kāda neliela žīdu spiediena. A kā citādāk izskaidrot tik stulbu publikāciju? Neviens cits ar Jums vairs nerunā??

  +1 [+] [-]

, 2019-05-20 19:56, pirms gada
FUNS rakstīja: Lasot Lipmana intervijas, varu tikai priecāties ka viņš ir prom no hokeja. Un jātur pa gabalu, lai nedomātu pat tuvoties.
Labi teikts. Zini - laiks dziedē visu. Un arī šeit rodas sajūta, ka Limpans taču lāga vecais salaga - lai pļāpā. Nav tā! Viņš bija "pie stūres" dāāāāudzus gadus un hokeju sačakarēja prātam neaptveramā apmērā. Mēs sen varējām būt tur, kur esam tagad. Jā, es uzskatu, ka tas, kas notiek šobrīd, ir super - hokejs uzzied. Mēs varam sisties ar zviedriem, šveiciešiem, krieviem - ar jebkuru komandu, lai gan zinām, ka uz papīra esam švakāki. Tas ir trenera nopelns. Un tur tādiem Lipmaniem ir nullītes nopelnu.

  -1 [+] [-]

, 2019-05-20 20:24, pirms gada
Līkais,visi par tevi smejas,vēl joprojām tas nav skaidrs????