Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource625 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource625), Fid:2923, Did:0, useCase: 0

IIHF: pasaules čempionāta apmeklētība pārspēj prognozes

Rolands Eliņš

IIHF: pasaules čempionāta apmeklētība pārspēj prognozes
Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) vēsta, ka pasaules čempionāta Slovākijās pirmās 16 spēles apmeklējuši gandrīz 120 tūkstoši līdzjutēju, ko IIHF uzskata par skaitli, kas pārsniedzis iepriekšējās cerības par turnīra apmeklētību.

IIHF sniegtā informācija liecina, ka pasaules čempionāta pirmās 16 spēles Košices un Bratislavas arēnās apmeklējuši 118 219 līdzjutēji, savukārt čempionāta oficiālajās fanu zonās viesojušies kopā 65 tūkstoši cilvēku, turklāt šis sadalījums ir līdzīgs gan Bratislavā, gan Košicē.

„Mēs esam priecīgi, ka līdzjutēji ir ieinteresēti arī spēlēs ar komandām, kas ir zemākās vietās IIHF rangā,” paziņojumā citēta IIHF komunikācijas daļas vadītāja Mihaela Grendelova. „Kopumā gandrīz 120 tūkstoši līdzjutēju vērojuši pirmās 16 turnīra spēles, un katra spēle piedāvā laba līmeņa hokeju. Ir vērts apmeklēt pasaules čempionātu, un uz dažām spēlēm biļetes vēl nav izpārdotas.”

Čempionāta pirmajās dienās izpārdotas bijušas septiņas spēles. No mačiem Latvijas grupā pilna arēna bija Norvēģijas un Čehijas, kā arī Krievijas un Austrijas spēlēs.

Čempionātā kopumā paredzētas 64 spēles, un apmeklētība izšķirošajā turnīra fāzē noteikti būs vēl lielāka. Pašreizējās tendences liecina, ka kopumā PČ Slovākijā varētu apmeklēt ap pusmiljonu skatītāju.

Apmeklētāko PČ rangā šādas tendences aptuvena piepildīšanās dotu 6.-8. vietu. Apmeklētības rekords pieder Slovākijas kaimiņvalstij Čehijā, kas 2015. gadā pulcēja 741 tūkstoti skatītāju. Šo rekordu Slovākijai gan nebija iespējams pārspēt pat teorētiski – PČ Čehijā vidēji spēlē apmeklēja 11.6 tūkstoši skatītāju, kas ir krietni vairāk nekā Bratislavas un Košices arēnu maksimālā ietilpība.

Čempionāta sākumā Latvija apmeklētības ziņā ir piektajā vietā turnīrā – vidēji Latvijas spēli noskatījušies 8345 skatītāju. Līdere ir slovāku kaimiņvalsts Austrija, kuras faniem līdz Bratislavai mērojams pavisam īss ceļš, bet mājiniece Slovākija interesantā kārtā ir tikai piektajā vietā. Slovāki gan spēlē A grupā, proti, mazākajā Košices arēnā, taču arī tur maksimums nav bijis aizpildīts. Vidēji spēlē Slovākijas maču vērojuši 7423 līdzjutēju.

Izmantotie resursi:
IIHF - Home 2019 IIHF ICE HOCKEY WORLD...

     [+] [-]

, 2019-05-14 21:45, pirms pusgada
Čempionāta sākumā Latvija apmeklētības ziņā ir piektajā vietā turnīrā.
mājiniece Slovākija interesantā kārtā ir tikai piektajā vietā.
Ka tas var but?