Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource621 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource621), Fid:2901, Did:0, useCase: 0

Muštukovs vēro: Labākā Latvijas komanda PČ vēsturē, finālā Kanāda pret ASV

Muštukovs vēro: Labākā Latvijas komanda PČ vēsturē, finālā Kanāda pret ASV
Foto: Reuters/Scanpix

Bijušais Latvijas izlases vārtsargs Ervīns Muštukovs turpina dalīties pārdomās par Latvijas hokejsitu sniegumu pasaules čempionātā Dānijā. Šoreiz viņš atskatījās uz Latvijas komandas pēdējā maču turnīrā - zaudējumu ceturtdaļfinālā pret Zviedriju (2:3).

"Latvijas izlase atkal nospēlēja vēl labāk nekā biju gaidījis. Ja vēl pēdējās sekundēs ripa būtu ielidojusi vārtos pēc Ronalda Ķēniņa metiena, varbūt mums rīt būtu jāspēlē pusfinālā. Fantastiska komanda. Manuprāt, šīgada Latvijas izlase ir labākā komanda, kāda mums bijusi pasaules čempionāta vēsturē. Jo īpaši, jāuzteic spēle aizsardzībā. Ja neskaita negadījumu pret Somiju, tad ielaidām ļoti maz vārtu (sešās spēlēs 11 vārti).

Spēles sākumā izskatījās, ka abas komandas kaut ko gaidu un mazliet baidās viena no otras. Zviedri izskatījās pārsteigti, ka Latvija tā var spēlēt. Otrajā trešdaļā Zviedrijas izlase aktivizējās un guva vārtus, taču pēc tam iniciatīvu pārņēma Latvija, panākot neizšķirtu. Ja būtu paveicies, varējām pat izvirzīties vadībā. Nudien nezinu, ko Bobam Hārtlijam ir izdevies paveikt ar šo komandu.

Ja ir kaut kas, par ko varētu kritizēt, tad vienīgi spēle piecatā pret trim. Lielajā vairākumā kaut kas nebija, kā vajag. Divu minūšu laikā tā īsti nemaz neradās ļoti labas vārtu gūšanas iespējas. Drīzāk tādi pusmomenti. Zviedru otrie vārtu bija ļoti efektīgi - šādi trāpīt pa ripu, kas lido garām vārtiem metra augstumā, novirzot to vārtos... Bieži ko tādu redzēt negadās, turklāt vēl ceturtdaļfinālā. Īsti nesapratu, kā bija ar trešo vārtu guvumu. It kā jau zviedrs traucēja Elvim Merzļikinam. Bet tas tikai lieku reizi apliecina, ka Elvi ar parastiem metieniem pārspēt nebija iespējams. Lai statistika runā pati par sevi - Merzļikins vidēji mačā ielaida 1,50 vārtus, atvairot 94,04% metienu.

Ja runājam par zviedru vārtsargu Andešu Nilsonu, tad, izņemot ielaistos golus, viņš nospēlēja labi un sekmēja savas komandas uzvaru. Bet divi ielaistie vārti tomēr bija ņemami metieni. Jo īpaši, otrie vārti, lai gan, iespējams, viņš neredzēja metiena izdarīšanas brīdi.

Hārtlijs par turnīra labākajiem nosauca Merzļikinu, Kristapu Sotnieku un Andri Džeriņu. Es vēl gribētu izcelt Rūdolfu Balceru, kurš guva četrus vārtus savā debijas pasaules čempionātā. Es gan nezinu, kā vietā es viņu liktu. Iespējams, ka treneri vērtēja ne tikai turnīru un sniegumu laukumā, bet ieguldījumu visa mēneša garumā un lomu ģērbtuvēs.

Runājot par pārējiem ceturtdaļfināliem, Šveices uzvara pār Somiju, protams, ir pārsteigums. Tomēr tas parāda, ka vienā spēlē var notikt jebkas. Tāpat tas bija arī Latvijas un Zviedrijas izlašu cīņā. Izslēgšanas spēlēs nav nozīmes, vai grupā ieņēmi pirmo vai ceturto vietu. Domāju, ka turnīrā vinnēs Kanāda. To paredzēju jau pirms pasaules čempionāta un no saviem vārdiem neatkāpjos. Pusfinālā starp ASV un Zviedriju priekšroku dodu amerikāņiem. Fināls - Kanāda pret ASV, uzvar kanādieši, jo divreiz vienā turnīrā viņi amerikāņiem nezaudēs. Savās līdzšinējās prognozēs esmu bijis diezgan precīzs, tādēļ, ja vien ticat man, varat likt uz to naudu."

  +2 [+] [-]

, 2018-05-18 10:43, pirms 8 mēnešiem
Prognozē jau it kā loģiski,bet šis čempionāts ir diezgan neprognozējams un tāpēc arī ļoti interesants.Kurš cerēja Šveici ieraudzīt pusfinālā?Pēc uzvārdiem jau zviedri neatpaliek no kanādiešiem un jeņķiem.Jebkurā variantā finālam vajadzētu būt kolosālam.Ar ziemeļamerikāņu piedalīšanos finālā tā vairs nebūs draudzības spēle,kā grupas mačā,bet kārtīgs principāls mačs ,ko arī gaida Ziemeļamerikā,tomēr arī zviedru-kanādiešu cīkstīšanās būtu interesanta.Ceru,ka Šveice savus brīnumus turpinās spēlē par trešo vietu.

     [+] [-]

, 2018-05-18 11:07, pirms 8 mēnešiem
Nu Ervīn, Ervīn. Otrajos vārtos tak atkārtojumos skaidri varēja redzēt, ka vārtsargs ne pavisam negaidīja metienu un jau bija ieņēmis vietu vārtu vidū, atstājot tukšu tuvo stabu. Pie tam, stāvēja taisnās kājās un Balcers lieliski izmeta no pretspēlētāja aizsega.

  +3 [+] [-]

, 2018-05-18 12:00, pirms 8 mēnešiem
1997.gada ar bij laba, ja nepagrūstu itāļiem no 4:1 uz 4:5, un vēl kāds +1 punkts pret varenajiem, būtu Top6 spēlēs, un ar Irbi, kurš toreiz bija karjeras labākajā formā, vēl nezin kā viss būtu beidzies.
un pa kādu ceļu būtu gājis Latvijas hokejs

  +1 [+] [-]

, 2018-05-18 16:54, pirms 8 mēnešiem
Mūsējiem laba disciplīna, kas vienmēr Latvijai ir pietrūkusi, labs cīņas spars, ar kuru šad tad ir bijušas problēmas, tomēr individuālās un komandas meistarības ziņā mums ir bijuši labāki sastāvi, kas nav sasnieguši augstas vietas tās pašas disciplīnas dēļ. Tāpat agrāk spēlētāji vairāk sevi juta kā personības, tāpēc treneriem bija grūtāk dabūt komandu, kā vienu mehānismu, Znaroka (kā spēlētāja) laikos bija pat "ģedovšina" un grupējumi. Šī ir viena no labākajām, bet ne 100% labākā komanda. Ervīns, protams, pārspīlē.

  -1 [+] [-]

, 2018-05-18 18:43, pirms 8 mēnešiem
Нeдaвнo нaткнулcя на блoг чувака кoторый нaкaчал тeлo домa с помощью поясa миоcтимулятoрa, в нaчалe нe пoвeрили, но рeшили с жeной попробовать. Чeрeз недeлю были в шoке oт результaта: помaлeньку уходит пузo, выриcовывaются кубики, подкaчал спину, а жeна убрала в талии пару caнтиметров. Дa и прикoл что нe надo ничeгo дeлать прocтo надeл и включил, дa и пo времeни вcегo 20 минут в дeнь. Этo рeальнo cамый лeнивый и быcтрый cпocоб похудеть и подкaчатьcя, да и стоит копейки, вoт тот блoг там все подpобнo описано--- Блог Домашнего качка

  -1 [+] [-]

, 2018-05-18 21:22, pirms 8 mēnešiem
Amerikāņi zviedrus nevinnēs!

     [+] [-]

, 2018-05-18 23:07, pirms 8 mēnešiem
Kas turnīru iesāka, tas turnīru nobeigs.

     [+] [-]

, 2018-05-19 10:25, pirms 8 mēnešiem
8 vieta un labākā vēsturē? Čempionāta laikā neviena ģēre pār grandiem un labākā vēsturē? Kaut kā nelīmējās kopā.