Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

NHL cīņa par Parisē

NHL cīņa par Parisē

Zaks Parisē
Foto: AP/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) brīvo aģentu tirgū, uzbrucēju nodaļā, šogad būs novērojamas visai pagaras rindas un liela tirgošanās, jo "uz letes" ir vairāki elites līmeņa hokejisti, no kuriem "karstākais" – Zaks Parisē.

Kad Nacionālās hokeja līgas brīvo aģentu tirgū parādās kāds perspektīvā labs hokejists, tad par viņu notiek sīva cīņa, taču kad uz letes ir sevi šajā līmenī jau pierādījis atlēts, tad NHL klubiem iestājas zināma iepirkšanās mānija un par šo spēlētāju notiek asa cīņa ar lieliem dolāru čemodāniem. Šogad šāda situācija noteikti būs, turklāt, iespējams, vairākas reizes, jo pieejami ir gan Zaks Parisē, gan Aleksandrs Sjomins. Turklāt, tirgū ir pieejami arī vairāki "otrā viļņa" uzbrucēji.

Atgriežoties pie Zaka Parisē, tad ir skaidrs, ka, ja jau līdz šim tas nav izdevies, tad faktiski var droši apgalvot, ka Ņūdžersijai būs jāpieliek gigantiskas pūles, lai noturētu uzbrucēju savās rindās (klubam vēl ir jātiek galā ar savām finansiālajām problēmām). Pēdējās piecās sezonās vidēji gūstot aptuveni 75 punktus katrā, šovasar Parisē bija arī viens no komandas līderiem tās ceļā līdz Stenlija kausa finālam. Turklāt, jāņem vērā, ka amerikāņu uzbrucējam šajā starpsezonā paliks tikai 28 gadi, kas nozīmē, ka "hokeja brieduma gadi" viņam faktiski ir tikai priekšā.
Šādā situācijā, protams, gribētāji iegūt Zaku savos kreklos, ir un viņi arī ir gatavi maksāt. Kā runā, tad Pitsburga, Losandželosa, "Rangers" un Detroita ir gatavi cīnīties par viņu, tiesa, Pitsburgas un Detroitas gadījumā zināmu lomu var nospēlēt tas apstāklis vai klubiem izdosies nolīgt otru "karsto" hokejistu – Raienu Sateru un vai viņu būs gatavi dodies pakaļ abiem ("Penguins", kā ziņo, pašlaik tam esot gatavi).

Aleksandrs Sjomins arī lika par sevi runāt vēl pirms pašiem galvenajiem notikumiem. Kā jau ierasts ar Krievijas hokejistiem, tad, kā tikko viņiem beidzas līgumi, tā Ziemeļamerikā uzreiz piemin došanos uz KHL. Sjomins un viņa aģents gan nesteidzas un norāda, ka ir gatavi uzklausīt visus piedāvājumus. Kādi tie varētu būt un kādiem tam vajadzētu būt? Noteikti, ka pēc divām 54 punktu sezonām un cīņas ar dažādiem savainojumiem (hokejists nav aizvadījis nevienu pilnu NHL sezonu, labākais rādītājs – 77 mači), Sjomins netiks pat tuvu pie 6.7 miljoniem, ko saņem pašlaik. Tajā pašā laikā nevar nepieminēt, ka kopš viņa atgriešanās NHL, uzbrucējs vidēji sezonā ir guvis 31 vārtus un, kad Sjominam "spēle iet", tad viņš noteikti ir sava pašreizējā līguma vērts. Tāpēc galvenais jautājums ir vai komandas būs gatavas uzņemties risku un nolīgt aizsardzībā slinku individuālistu, kura sniegums ir viļņveidīgs, ar cerību uz "būšanu uz viļņa". Jau pieminētie Ņujorkas "Rangers" ir paziņojuši, ka, ja viņiem neizdosies nolīgt Parisē, tad Sjomins būs viņu otrā izvēle.

No "otrā viļņa" uzbrucējiem arī ir vairāki, kuriem derētu pievērst uzmanību. Šajā grupā ir gan Stenlija kausa ieguvējs Dastins Peners, gan Oli Jokinens, gan Breds Bojss, gan Niklass Hagmans, gan arī veterāni – Džeisons Ārnots, Braiens Rolstons, Mikaels Samuelsons, Jaromirs Jāgrs un vēl vairāki spēlētāji, kas cīņās par augstām vietām var būt ārkārtīgi noderīgi.

Īpašu uzmanību gan būtu pelnījuši divi no viņiem – Šeins Douns un Raiens Smits. Faktiski var teikt, ka šie hokejisti ir vieni no tiem hokejistiem, kuri uzreiz nāk prātā dzirdot vārdus "kapteinis" vai "līderis". Turklāt, jāpiebilst, ka neskatoties uz vecumu (abi dzimuši 1976. gadā), abi malējie uzbrucēji vēl aizvien rāda arī ļoti rezultatīvu spēli un pēdējos gados vidēji ir pratuši gūt 50-60 punktus. Šādi spēlētāji varētu būt tieši tas, kas vajadzīgs vienībām, kas pašlaik ir "pretendentu" statusā uz Stenlija kausu, dodot tām izšķirošo "grūdienu".
Abu veterānu nozīmi saprot arī viņu līdzšinējās komandas, tāpēc jau laicīgi ir sākušas pārrunas ar hokejistiem, taču abos gadījumos, lai arī abas puses teorētiski ir ieinteresētas darījuma ātrākā noslēgšanā, paraksti uz dokumentiem nav likti, kas nozīmē, ka, ja vien pretendenti pasteigsies un nebūs pārāk skopi, tad viņiem ir visas iespējas tikt pie stabila līdera-veterāna, kurš ne tikai var, bet arī grib spēlēt.

Faktiski var teikt, ka šis ir uzbrucēju gads, ko apstiprina ne tikai elites līmeņa hokejistu pieejamība (tādi ir gandrīz vai katrā pozīcijā), bet arī ļoti kvalitatīvs "otrā plāna" uzbrucēju piedāvājums. Komandām tas savukārt dzīvi neatvieglo, jo, kā rāda šī gada Stenlija kausa ieguvēju, Losandželosas "Kings" piemērs, tad atrast pareizos palīgus komandas līderiem ir sarežģīti un tas nav vienas vasaras darbs.

Kurš pirmais tiks pie līguma?

  • 169

  • 40


     [+] [-]

, 2012-06-30 19:07, pirms 6 gadiem
Va vellos

 +10 [+] [-]

, 2012-06-30 19:09, pirms 6 gadiem
Aj Devils, kā nu tā. Labāk no Kovalčuka atkratīties, Parise pašatdeve 100x lielāka.

  +1 [+] [-]

, 2012-06-30 19:33, pirms 6 gadiem
Guru no geto rakstīja: Aj Devils, kā nu tā. Labāk no Kovalčuka atkratīties, Parise pašatdeve 100x lielāka.
Tas gan, bet tur tā lieta, ka Kovī jau parakstīts jau ilgtermiņā?

     [+] [-]

, 2012-06-30 19:36, pirms 6 gadiem
Jā tiešām izskatās ka mans mīļākais NHL klubs zaudēs līderi.

  -1 [+] [-]

, 2012-06-30 20:19, pirms 6 gadiem
Jācer ka šamais ies pie Krosbija un Malkina uz PENS.

     [+] [-]

, 2012-06-30 20:22, pirms 6 gadiem
Ja pat komanda, kas tiek finālā, tātad otrā stiprākā līgā, nespēj savilkt galus, tad jājautā, kā spēj izdzīvot tie, kas pat nespēj kvalificēties plejofiem. Kaut kas tur ir aplam.

  -3 [+] [-]

, 2012-06-30 20:25, pirms 6 gadiem
cerams ka uz pitsburgu tiks
vēlos redzēt zvaigžņu komandu
tādu kā bulls 90tajos

  +7 [+] [-]

, 2012-06-30 20:33, pirms 6 gadiem
Magnijs rakstīja: Ja pat komanda, kas tiek finālā, tātad otrā stiprākā līgā, nespēj savilkt galus, tad jājautā, kā spēj izdzīvot tie, kas pat nespēj kvalificēties plejofiem. Kaut kas tur ir aplam.
Sportiskajiem rezultātiem un ienākumiem nav tiešas sakarības, vismaz ne ZAmerikas PRO sportā.

Toronto "Maple Leafs", kas nav spēlējuši izslēgšanas mačos jau 7 sezonas (tb PO nav tikuši visu pēclokauta ēru), stabili ir pati vērtīgākā un pelnošākā NHL komanda.

  +1 [+] [-]

, 2012-06-30 22:04, pirms 6 gadiem
Guru no geto rakstīja: Aj Devils, kā nu tā. Labāk no Kovalčuka atkratīties, Parise pašatdeve 100x lielāka.
Piekrītu

     [+] [-]

, 2012-07-01 07:13, pirms 6 gadiem
Ņemot vērā viņa uzvārdu ,viņamjāspēlē Monreālā.

  -1 [+] [-]

, 2012-07-01 12:00, pirms 6 gadiem
Man ļoti gribas redzēt Parise NYR!
Manuprāt maiņa Parise-Ričards-Gaboriks būtu fantastiskais trijnieks!
Bet nezinu, NYR nevajadzētu būt tā kā finansēm pa smagu un nevajadzētu kratīt nost kādu "liekēdi"?
Katrā gadījumā man liekas, ka viņiem vajag kā gaisu kādu top kreisās malas spārnu un kur nu vēl labāku par Parise?

  -1 [+] [-]

, 2012-07-01 12:31, pirms 6 gadiem
Parise-Malkin-Bļugers. būtu jauki šādu maiņu ieraudzēt pēc dažiem gadiem!

     [+] [-]

, 2012-07-01 22:01, pirms 6 gadiem
oskars213 rakstīja: cerams ka uz pitsburgu tiks
vēlos redzēt zvaigžņu komandu
tādu kā bulls 90tajos
Neaizmirsti par algu griestiem!

Tev jābūt autorizētam,