Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0
Ulvis Brože

Hāra: "Vilcināšanās ap olimpiskajām spēlēm atstāj negatīvu iespaidu uz hokeju"

Nacionālā hokeja līga joprojām nav vienojusies ar Starptautisko olimpisko komiteju par piedalīšanos 2018. gada olimpiskajās spēlēs, kas startēs pēc mazāk nekā gada. Spēlētāji un treneri turpina cerēt, ka tiks atrasts kopsaucējs.

"Domāju, ka ikviens hokejists vēlas piedalīties olimpiskajās spēlēs," sacīja Bostonas "Bruins" kapteinis Zdeno Hāra. "Tā ir viena no lielākajām skatuvēm jebkuram sportistam, un pasākumam ir īpaša aura, jo sacenšas tikai paši labākie."

"Kad notiek šāda iejaukšanās, tas atstāj negatīvu iespaidu gan uz sporta veidu, gan uz cilvēkiem, kuri pieņem lēmumus," turpināja Hāra, kurš Slovākiju pārstāvējis pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. "Esam nonākuši līdz vietai, kurā cilvēkiem, kuri pieņem lēmumus, vajadzētu piesēsties pie viena galda un atrast risinājumu."

"Ceru un ticu, ka viss beigsies labi, ka viss nostāsies savās vietās un hokejs būs olimpiskajā programmā. Ceru, ka redzēsim labākos spēlētājus pasaulē vienuviet, pārstāvot savas valstis un piedaloties olimpiskajās spēlēs," noslēdza augumā raženais aizsargs, kurš kopā ar Slovākiju 2010. gadā palika soli no medaļām.

"Hokeja atrašanās olimpiskajā programmā ir ļoti svarīga," sacīja Toronto "Maple Leafs" galvenais treneris Maiks Bebkoks. "Ierakstīt savu vārdu uz Stenlija kausa ir sapnis kopš mazotnes. Tāpat kā valsts pārstāvēšana olimpiskajās spēlēs, sacenšanās ar pašiem labākajiem. Nav labāka turnīra, neviena."

"Popularizēšanas nolūkā ir svarīgi, lai hokejs būtu olimpiskajās spēlēs, nevis tiktu izdarīta izvēle, kad vēlamies piedalīties un kad nevēlamies. Tomēr man nepieder neviena komanda," norādīja Bebkoks, kurš kā Kanādas treneris ticis pie diviem olimpiskajiem zeltiem. Pastāv uzskats, ka NHL nevēlas piedalīties olimpiskajās spēlēs, kas notiks Dienvidkorejā, bet labprāt dotos uz Ķīnu 2022. gadā, jo redz labākas biznesa iespējas.

"Ikvienam hokejistam patīk ideja par piedalīšanos olimpiskajās spēlēs. Atceros, kā skatījos Amerikas spēles bērnībā. Piedalīties būtu liels pagodinājums," teica Ostons Metjūzs, "Maple Leafs" uzbrucējs, kurš pagājušajā vasarā tika draftēts ar pirmo numuru. "Esmu piedalījies jauniešu un junioru čempionātos. Vilkt mugurā izlases kreklu ir īpašs mirklis visiem spēlētājiem."

Viens no NHL rezultatīvākajiem spēlētājiem pašlaik ir Bostonas "Bruins" uzbrucējs Breds Maršāns. Veiksmīgajai sezonai pamats tika ielikts Pasaules kausā, kur viņš spēlēja vienā virknējumā ar Sidniju Krosbiju un bija starp Kanādas līderiem. Maršānam tas bija pirmais lielais turnīrs valstsvienības rindās, un iespēja piedalīties olimpiskajās spēlēs var izpalikt.

"Domāju, jebkurš būtu vīlies, ja netiktu pie iespējas doties uz olimpiskajām spēlēm," pauda Maršāns, trešais rezultatīvākais spēlētājs līgā un otrais labākais vārtu guvējs. "Sasniegt līmeni, kad vari domāt par olimpiskajām spēlēm, un tad kāds atņem iespēju – domāju, ka tas nav godīgi."

Izmantotie resursi:
ESPN: The Worldwide Leader in Sports

 

2017-03-20 23:44

Nākamais: Komandu cīņās un individuāli U10 noskaidrojuši labākos Baltijas kausā kalnu slēpošanā (video)