Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

NHL un NBA turpinās izmaksāt spēlētājiem algas, bet jārēķinās ar ienākumu kritumu

Rolands Eliņš

NHL un NBA turpinās izmaksāt spēlētājiem algas, bet jārēķinās ar ienākumu kritumu
Bils Deilijs. Foto: imago/osnapix/Scanpix

Šobrīd Ziemeļamerikā ārkārtas apstākļu dēļ apturētas lielo sporta līgu sacensības, ieskaitot NHL un NBA regulārās sezonas, kas raisījis gan satraukumu, gan daudzus organizatoriskus jautājumus par turpmāko darbu. Uz vienu no tiem atbildi sniedzis NHL komisāra vietnieks Bils Deilijs, norādot, ka spēlētājiem tiks izmaksātas visas šosezon paredzētās algas. Vismaz nākamo algu maksājumu spēlētājiem gatavojas veikt arī NBA klubi.

Sarunā ar Ziemeļamerikas mediju „The Athletic” viena no NHL vadošajām amatpersonām Bils Deilijs atbildēja uz jautājumu, vai spēlētāji saņems līgumos paredzētās algas arī tad, ja sezona tomēr neatsāksies. Deilijs atbildēja apstiprinoši. Tika paskaidrots, ka NHL spēlētājiem šosezon paredzētas vēl trīs reizes, kurās tiek izmaksāta alga – šodien, 30. martā un 15. aprīlī. Līgas norādījums klubiem ir tāds, ka līgumā paredzētās algas ir jāizmaksā.

„The Athletic” gan vēsta, ka viss nebūt nav tik vienkārši, jo spēlētāju algas, galu galā, veidojas no spēlēs gūtajiem ienākumiem. Ja nav spēļu, tad klubiem arī nav ienākumu. Kolektīvais līgums paredz, ka klubi un hokejisti sezonas peļņu sadala pēc principa 50:50. Situāciju apraksta „The Athletic” apskatnieks Pjērs Lebruns.

„Kā man paskaidroja vienas NHL komandas funkcionārs, situācija ir šāda,” raksta Lebruns. „Ja šosezon prognozētie ienākumi no pieciem miljardiem dolāru nokrītas līdz četriem miljardiem (piemēram, skaitlis izvēlēts nejauši), tad spēlētāju peļņas daļa nokrītas no 2.5 miljardi līdz diviem miljardiem. Spēlētāji nevar nopelnīt vairāk nekā 50% no kopējiem ienākumiem.”

Tas var novest pie situācijas, ka spēlētājiem daļa algas vēlāk, kad veikti pārrēķini, ir jāatmaksā vai jānodod trešās puses pārziņā. Jāpiemin, ka neskaidrība ir arī līgas darbiniekiem un klubu arēnu tehnisko personālu. Dažas komandas gan paudušas gatavību turpināt veikt algu maksājumus arī piespiedu pauzes laikā.

Deilijs sarunā ar „The Athletic” arī neizslēdza iespēju, ka NHL izslēgšanas spēles tiek rīkotas jūlijā un augustā, lai tomēr pabeigtu šo sezonu. Taču viņš izslēdza izspēju, ka tādā gadījumā NHL nākamā sezona varētu būt saīsināta – NHL ir ļoti svarīgi, lai tiktu aizvadīta pilna 82 spēļu sezona. „The Athletic” arī piemin, ka vairāki NHL klubi jau sākuši interesēties par arēnu pieejamību jūlijā.

Algu jautājums, ņemot vērā to lielos apmēros, noteikti būs svarīgs arī Nacionālajā basketbola asociācijā. NBA nākamais algu maksājumu datums paredzēts svētdien, un tas tiks izpildīts pilnā apjomā.

Taču ESPN vēsta, ka NBA spēlētāju arodbiedrība šovakar informējusi basketbolistus par sliktāko iespējamo scenāriju nākotnē, proti, kolektīvais līgums paredz, ka klubiem nav pienākuma turpināt algu izmaksu „Force Majeure” gadījumos, kuros kā viens no iemesliem līgumā ierakstīta arī pandēmija. Attiecīgi klubi, ja izvēlēsies spert šādu soli, varēs pamatot daļēju algu neizmaksāšanu spēlētājiem.

NBA spēlētāju arodbiedrība gan norāda, ka nekādas konkrētas pārrunas ar līgas vadību par šo tēmu nav veiktas, taču uzskata par savu pienākumu atgādināt kolektīvā līguma nosacījumus.

NBA regulārā sezona ir pārtraukt uz vismaz 30 dienām, taču līgas vadība cer, ka būs iespēja pabeigt sezonu un aizvadīt izslēgšanas spēles pilnā apjomā, kas gan liks sezonai krietni ieilgt. NBA pozitīvākais scenārijs šobrīd ir par čempionu noskaidrošanu līdz vasaras vidum, un tas savukārt var ietekmēt NBA spēlētāju dalību olimpiskajās spēlēs, kuru sākums paredzēts jau pavisam neilgi pēc tam. Tas gan ir pozitīvākais scenārijs un atkarīgs no koronavīrusa izplatības un drošības pasākumiem pret to.

Izmantotie resursi:
https://theathletic.com/1674356/202...
https://www.espn.com/nba/story/_/id...

  -1 [+] [-]

, 2020-03-13 20:56, pirms 4 nedēļām
Nepieciešama disciplinēta karantīna! Tad sezonu varēs pabeigt. NHL ir precedenti ar plova startu maijā, kad bija lokauti. Turam īkšķus, mazgājam rokas!

     [+] [-]

, 2020-03-13 21:19, pirms 4 nedēļām
Badaa jau nenomirtu 🙂

  +1 [+] [-]

, 2020-03-13 21:20, pirms 4 nedēļām
Kas ir ,sportacentrs? Pasiem draud suuri laiki, ne? 🤭 Vismaz varesiet apguut gramatikas pamatus, bus daudz briiva laika😉

     [+] [-]

, 2020-03-13 21:47, pirms 4 nedēļām
KP, Dāvis izdzīvos. Arī pārējie badā nenomirs 🤣🤣🤣