Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2861, Did:0, useCase: 0

Pret bijušajiem komandas biedriem – Gricinska, Augstkalna un Sarkaņa stāsts

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Pret bijušajiem komandas biedriem – Gricinska, Augstkalna un Sarkaņa stāsts
Gatis Gricinskis un Toms Hartmanis. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Rīt pulksten 19:40 startēs Optibet hokeja līgas finālsērija, kurā sacentīsies "Mogo" un "Kurbads". Abas komandas šosezon nūjas krustojušas sešas reizes, uzvaras dalot uz pusēm, un cīņa par zeltu solās būt saspringta. Katrā komandā ir viens hokejists, kurš šajā sezonā spēlējis gan "Mogo", gan "Kurbada" rindās, plus pērnās zelta ripas autors tagad atrodas pretinieku nometnē.

Nonākšana "Mogo" – apstākļu sakritība

30 gadus vecais centra uzbrucējs Gatis Gricinskis pagājušajā sezonā kopā ar "Kurbadu" kļuva par Latvijas čempionu, turklāt iemeta zelta vārtus, bet vasarā vienojās ar "Mogo" un nonāca ierakumu otrā pusē. Ar 35 mačos sakrātajiem 45 punktiem viņš kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju regulārajā čempionātā, bet pusfinālā izdevās sakrāt 2+3.

"Tas, kādēļ nonācu "Mogo", ir vairāku apstākļu sakritība. Gribēju vairāk pievērsties mācībām, ko arī apspriedu ar "Kurbada" vadību. Protams, arī finansiālais jautājums, bet tas bija otrajā plānā. Vairāk tas, ka nevarētu pilnvērtīgi piedalīties visos treniņos. Uzreiz pateicu, ka nevarēšu sezonu sākt augustā, jo tas vienkārši nav iespējams, un "Mogo" tam piekrita," skaidroja Gricinskis.

"Protams, tas, ka finālā jāspēlē tieši pret "Kurbadu", padara visu mazliet īpašāku. Tās tomēr ir komandas, kuras vienmēr parūpējas par aizraujošām sērijām. Plus man personīgi gribas pierādīt," pauda uzbrucējs. Viņš ir pārliecināts, ka zelta liktenis neizšķirsies četros mačos. "Gribētos jau septiņas spēles, lai būtu kārtīga cīņa, bet laiks rādīs."

"Pēc iekļūšanas finālā pāris dienas atpūtāmies, tad atsākām trenēties, vairāk paskraidījām un pamēģinājām dažādus taktiskos zīmējumus," priekškaru pavēra Gricinskis. "Neesmu baigi skatījies "Kurbada" spēles, bet apmēram zinu, kas un kā. Viņiem spēcīgā puse varētu būt Sprukta maiņas vairākums. Šovakar skatīsimies video un iztirzāsim viņu spēli – pastāstīs par stilu un taktiku. Pirms tam treneri negribēja galvas piebāzt."

Piedāvājums, no kura būtu stulbi atteikties

Pretēju ceļu, turklāt jau sezonas laikā, veica aizsargs Edmunds Augstkalns, kurš pēc piecām spēlēm "Mogo" kreklā saņēma piedāvājumu pievienoties "Kurbadam". Iepriekšējās trīs sezonas Austrijā, Zviedrijā, Polijā un Francijā pavadījušais hokejists nebija plānojis palikt mājās.

"Vēl nebiju atradis klubu ārzemēs, tāpēc pats pieteicos pie " Mogo" – ar norunu, ka palīdzēšu komandai, līdz būs variants braukt prom. Tad pēc viena treniņa bija zvanījuši četri cilvēki no "Kurbada". Andis Pikāns piezvanīja un piedāvāja aizbraukt uz halli, lai parunātos par hokeju. Patiesībā braucu bez nekādām domām galvā – vienkārši braucu skatīties, kas notiek," notikumus atcerējās Augstkalns.

"Viņi man nolika galdā līgumu, ko apsvēru, pieņemot lēmumu palikt Latvijā. Pirms tam tāda doma galvā nebija vispār – domāju tikai par braukšanu prom," teica "Kurbada" aizsardzības gados jaunākais spēlētājs. "Ar "Mogo" bija atvērtais līgums – kad gribēju, tad biju brīvs. Un "Kurbads" man nolika priekšā piedāvājumu, no kura būtu stulbi atteikties."

24 gadus vecais Augstkalns bērnībā daudz spēlējis kopā ar vienu no "Mogo" līderiem Rihardu Mareni, bet tagad abiem būs jāsatiekas laukumā kā pretiniekiem. Pirmo reizi. "Spēlēt pret viņu ir interesanti un būs izaicinājums. Viņš jebkurai komandai, arī Rīgas "Dinamo", iedod papildus enerģiju, tāpēc mums motivācija nebūs jāmeklē," norādīja aizsargs. "Redzēsim, kurš tad laukumā būs labākais."

"Pie viņiem tomēr spēlē ļoti daudz džeki, kurus pats personīgi labi pazīstu, un tāpēc pret "Mogo" ir ļoti interesanti spēlēt. Ir asumi, ir asākas sarunas," ieskatu laukumā notiekošajam sniedza Augstkalns. "Galvenokārt jau pats mēģinu, pats vairāk bakstos, lai ir jautrāka spēle. Pastāstu kādam, kāpēc viņš darīja tā, ja varēja šitā. Pieeju tam visam ar pozitīvismu, jo bieži laukumā emocijas sit augstu vilni, spēlētāji ir pārāk uzvilkušies."

Sveiciens no faniem

Vispirms 19 spēles un desmit punkti "Kurbada" sastāvā, pēc tam 18 spēles un 22 punkti "Mogo" rindās – tāds šosezon bijis Deivida Sarkaņa stāsts. Arī viņš pirms gada virs galvas cēla Latvijas čempionu kausu, bet tagad lūkos pieveikt "Kurbadu". Uzbrucējs norāda, ka aiziešana no komandas bijusi nepieciešama, lai sakārtotu galvu.

"Vienkārši tā sanāca, ka parādījās iespēja pievienoties "Mogo". Iepriekšējās deviņas spēles "Kurbadā" biju nobraukājis pa nullēm, pats nebiju apmierināts, domāju risinājumu. Tā viss sakrita. Bija kaut kas jāmaina – pats vairs nejutos labi. Vajadzēja mainīt vidi un apstākļus," sacīja Sarkanis. "Gan punktu, gan spēles ziņā esmu ļoti apmierināts. Pieņēmu pareizo lēmumu, neko nenožēloju."

Sarkanis "Mogo" rindās debitēja ar izbraukuma spēli pie "Kurbada", pret savu bijušo komandu iemetot uzvaras vārtus. Spēle arī palikusi atmiņā ar to, ka laukuma saimnieku līdzjutēji tribīnēs izklāja Sarkanim veltītu plakātu, par ko klubs saņēma 300 eiro lielu soda naudu.

"No savstarpējām spēlēm visvairāk palicis atmiņā tieši pirmais mačs pret "Kurbadu". Viss ļoti forši sakrita – gan fani izpaudās, gan uzvaras vārti. Tāda veiksmīga diena," stāstīja 24 gadus vecais uzbrucējs. "Redzēju, ka nes plakātu, un redzēju, ka izspiežas mans vārds. Tad jau komandas biedri piebakstīja un teica, lai skatos, tūlīt būs man veltīts plakāts. Neko, patīkami, ka turpina par mani fanot pat tad, kad esmu aizgājis no komandas. Iedeva enerģijas lādiņu, un pēc vārtiem arī pateicu faniem paldies."

Saspringtas – tā attiecības starp sevi un "Kurbada" faniem vērtē Sarkanis, kurš gatavs pretinieku līdzjutējus sarūgtināt arī fināla laikā. "Joprojām viņi nevar nomierināties, izdomā visādas interesantas lietas. Bet es to baigi galvā neņemu – man ir tikai viens mērķis," teica Sarkanis. "Abas komandas ir vienlīdz spēcīgas, tāpēc jāiet un jācīnās. Svarīgākā būs disciplīna un kļūdas. Kurš mazāk kļūdīsies, tas arī uzvarēs."