Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2861, Did:0, useCase: 0

HS "Rīga" menedžeris: "Aizliegumi treniņus vieglākus nepadarīja, bet iemācījāmies pielāgoties"

Rolands Eliņš

HS "Rīga" menedžeris: "Aizliegumi treniņus vieglākus nepadarīja, bet iemācījāmies pielāgoties"
HS "Rīga". Foto: Optibet hokeja līga

Latvijas Hokeja federācijas sagatavotajā intervijā HS "Rīga" menedžeris Renārs Freibergs pastāstīja par ko komandas nokomplektēšanu laikā, kad nepilngadīgo sportistu lieguma dēļ komandai nācās palikt bez spēļu prakses, un Freibergs uzsvēra, ka tas bijis svarīgi gaidāmā U18 pasaules čempionāta sakarā.

"Sakarā ar valstī noteiktajiem aizliegumiem Covid-19 saistībā pēdējo spēli bijām aizvadījuši 17.oktobrī, pa šo laiku mums jau bija sakrājušās 9 pārceltās spēles. Lai šīs situācijas dēļ neievilktos viss OHL regulārais čempionāts, lietas labā bija kaut kas jāsāk darīt. Īsi pirms Ziemassvētkiem tika pieņemts lēmums nokomplektēt pilnībā pilngadīgu “HS Rīga” komandu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt aizvadīt spēles OHL," skaidroja Renārs Freibergs.

"Apzinājām spēlētājus, kuri šajā sezonā nespēlē nevienā OHL komandā, vienojāmies ar komandām MOGO/LSPA, Baltie Vilki, HK Tukums par dažu spēlētāju izīrēšanu un piesaistījām savus HS Rīga trenerus. No sezonas sākuma mums jau komandā bija pieci pilngadīgi spēlētāji un divi spēlētāji jau janvāra sākumā palika pilngadīgi. Šādi mums izdevās nokomplektēt komandu un aizvadīt trīs OHL spēlēs," norādīja Freibergs.

HS "Rīga" pārstāvis uzsvēra, ka piesaistīto spēlētāju attieksme bijusi augstā līmenī: "Bijām patīkami pārsteigti ar kādu attieksmi visi šie spēlētāji trenējās un aizvadīja spēles. Vēlos pateikties visiem, klubiem, kuri mums palīdzēja šajā situācija un spēlētājiem, kuri sevi parādīja tikai no labākās puses."

Tagad nepilngadīgajiem sportistiem ir atļauts piedalīties savu komandu spēlēs augstākajās līgās Latvijā, un Freibergs norādīja, ka tas bijis ļoti svarīgi pavasarī plānotā U18 pasaules čempionāta sakarā: "Mums šie nepilngadīgie spēlētāji ir pamats, kādēļ vispār veidojam šo komandu trešo gadu pēc kārtas. Mums nemainīgi sezonu no sezonas pamatuzdevums ir dalība pasaules čempionātā U18. Vai aizliegumi patraucēja gatavošanas startam elites divīzijā? Nekas cits neatlika kā pielāgoties situācijai. Pirmajos Covid-19 aizliegumos rīkojām individuālos treniņus. Nākamajos aizliegumos pārgājām uz treniņiem āra laukumos. Protams, šie aizliegumi nepadarīja trenēšanās procesu vieglāku, bet iemācījāmies pielāgoties situācijai. Spēļu prakses trūkums bija daudz lielāks zaudējums."

"Šobrīd strādājam āra laukumos un rīkojam treniņus attālināti. Priecājamies arī par vecāku iniciatīvu uzliet āra laukumu pie hokeja skolas "Rīga". Turpināsim strādāt un cerēsim uz situācijas stabilizāciju visā pasaulē, lai varam atsākt treniņu procesu pārējiem," pašreizējo situāciju raksturoja Freibergs.

"Rīga" vietējā čempionātā aizvadījusi 12 spēles un ar iegūtiem sešiem punktiem ieņem pēdējo vietu kopvērtējumā, taču četru punktu intervālā priekšā ir krietni vairāk spēļu aizvadījušās "Dinaburga" un "Prizma/IHS".

Izmantotie resursi:
https://lhf.lv/lv/article/6761/hs-r...