Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 0

Hārtlijs: "Sieva bija sajūsmā par ideju doties uz Krieviju"

Krišs Upenieks

Hārtlijs: "Sieva bija sajūsmā par ideju doties uz Krieviju"
Bobs Hārtlijs
Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc pievienošanās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubam Omskas ''Avangard'' atzīmē, ka šobrīd Latvijas valstsvienībā jau ir sakārtota sistēma, tāpēc šoreiz pieņēmis izaicinājumu kļūt par KHL kluba galveno treneri, lai gan piedāvājumi bijuši arī iepriekš.

Pirms diviem gadiem, kad kļuvāt par Latvijas izlases galveno treneri, teicāt, ka jums ir piedāvājumi arī no KHL, bet nav vērts mēģināt noķert divus zaķus. Kas tagad ir mainījies?
Pirmkārt, šobrīd lieliski zinu savu lomu Latvijas izlasē. Esam izveidojuši struktūru. Spēlētājiem ir zināmas manas prasības. Lieliski pazīstu visus pieredzējušos spēlētājus. Zinu arī gados jaunos puišus, pat 16 gadīgus, kuri tikai pēc vairākiem gadiem sasniegs izlases līmeni. Nākamgad ar Latvijas izlasi trešo reizi braukšu uz pasaules čempionātu, bet mums viss ir izstrādāts, lai strādātu jau tagad.

Toreiz man vienas dienas laikā pazvanīja divi KHL klubi. Tā notiek ļoti reti. Bet es jau no paša sākuma biju paudis savas simpātijas Latvijas izlasei. Kanādā, netālu no manas pilsētas, ar saviem draugiem veidoju biznesu. Cēlām aparamentu kompleksu. Tagad tas jau ir uzbūvēts. Savukārt Latvijas izlasē ir sakārtota sistēma, tāpēc tagad, kad man pazvanīja biju ieinteresēts. No sākuma man pazvanīja Iļja Kovaļčuks. Viņš ļoti man palīdzēja. Pēc tam bija saruna ar Aleksandru Krilovu. Jūs visi noteikti zināt manu attieksmi pret Kovaļčuku. Kad Kovalčuks man zvanīja, bijām vēl Herningā.

Viņš zvanīja un teica, ka cilvēki no ''Avangard'' vēlas mani redzēt galvenā trenera amatā. Sacīja, ka ir vērts pastrādāt, esot spēcīgs klubs un organizācija. Kad kļuvu par Latvijas izlases galveno treneri, par KHL, protams, dzirdēju, bet nebija lielas nojausmas, kas tas ir. Tagad ir sanācis pastrādāt ar Rīgas ''Dinamo'' spēlētājiem. Paskatījos jauniešus. Kad ierados Rīgā, uzreiz skatījos Gagarina kausa spēles. Godīgi sakot, esmu sajūsmā par to, cik augsta līmeņa hokejs šeit ir. Esmu sajūsmā par to, kā KHL veido biznesu. Piemēram, translācijas ir augstā līmenī. Tās ir lieliskas. Tās tiek veidotas profesionāli. Kopumā esmu paspējis iepazīt KHL.

Lai nu kā, vēl būs daudzas lietas, kas būs jāiepazīst. Bet tas bija tas izaicinājums, ko vēlējos pieņemt pēc tikšanās Kopenhāgenā ar Aleksandru Krilovu un Maksimu Sušinski. Tikšanās laikā izteicām līdzīgas idejas, mums bija līdzīgs skatījums, ko un kā vēlamies sasniegt. Saruna bija ilga. Aleksandra acīs ieraudzīju uzvarētāja garu un likās, ka esam seni draugi. Tāpēc uzreiz nodomāju, ka ''Avangard'' ir man piemērota. Viņi veica piedāvājumu jau pirmajā tikšanās reizē. Teicu, ka man vēl ir jāatgriežas mājās un jāaprunājas ar sievu. Sieva piekrita. Viņa bija sajūsmā par ideju doties uz Krieviju. Jūlija sākumā kopā ar viņu dosimies uz Omsku.

Nebaidāties doties uz Sibīriju?
Kāpēc man jābaidās? Es redzu, ka dodos uz pilsētu, kurā hokejs ir sporta veids numur viens. Līdzjutēji dievina savu komandu. Bet ''Avangard'' ir pilsētas sirds. Krilovs un Sušinskis man stāstīja, ka viņi vēlas atgriezt skatītājos ticību komandai. Tas man ļoti patika. Uzskatu, ka līdzjutēji ir ļoti svarīgi. Ja nav līdzjutēju, nav arī komandas.

Man teica, ka arēna kādreiz vienmēr bija pilna. Vēlamies to atgriezt. Sacīju, ka manas komandas vienmēr spēlē ātru hokeju. Aktīvs hokejs ar lielu agresivitāti uzbrukumā. Tas ir interesanti skatītājiem. Protams, ka gribam uzvarēt, iegūt Gagarina kausu, bet hokejs ir daļa no izklaides biznesa. Ticu, ka tāds hokejs dos mums rezultātu. Neviens pie manas galvas nepielika pistoli, lai es dotos uz Omsku. Braucu uz Omsku, jo vēlos tur būt.

Gribu būt daļa no viena no labākajiem KHL klubiem. To jau esmu sasniedzis. No Aleksandra Krilova jutu vēlmi uzvarēt, viņš visu saprot. Viņam ir lieliska komanda. Īpaši Maksims Sušinskis, kluba prezidents, kādreiz lielisks hokejists, kurš ļoti mīl Omsku, bet Omska - viņu. Jau tagad apspriežam, kādus leģionārus piesaistīt komandai. Meklējam kandidātus. 12 gadus strādāju NHL, piecus AHL, gadu Šveicē, četrus gadus junioru līgā ASV, bet divus Kvebekas jaunatnes hokeja līgā. KHL bija jābūt manam nākamajam izaicinājumam. Gribu izveidot sistēmu. Izveidot komandu, kas spēs iegūt Gagarina kausu. Ne no kā nebaidos. Nekad nepievēršu uzmanību spiedienam. Skatos uz uzdevumiem. Uz izaicinājumiem. Šis ir brīnišķīgs izaicinājums.

Kad strādājāt Atlantā, jums bija konflikts ar Iļju Kovaļčuku, tāpēc mani pārsteidza viņa dalība šajā.
Konflikts?

Izmetāt viņu no ģērbtuves.
Kas tas ir par konfliktu? Tas ir absolūti normāli. Viņš nokavēja sapulci. Ko man vajadzēja darīt? Tas nebija konflikts. Tāds ir trenera darbs. Tā viņam bija mācība. Viņš pārkāpa noteikumus, ko darīt nedrīkst. Tāda ir daļa no spēles noteikumiem. Dzīves noteikumi. Kad vecāki mani audzināja, slavēja par labām lietām, ko paveicu, bet teica, ka sliktām būs sekas. Tā tiek veidota hokeja komandas kultūra. Tagad Kovaļčukam jau ir laba karjera. Esmu lepns, ka pieliku roku pie tās, kad viņš vēl bija jauns. Tāpēc tas nebija konflikts. Tajā brīdī man tā bija jārīkojas. Ja nekādi nereaģēsi, tad komandā vairs nav noteikumu. Ja nav noteikumu, nav arī disciplīnas.

Pirms gada bija informācija, ka jūs varētu kļūt par Vegasas galveno treneri.
Pēdējo divu gadu laikā man bija sarunas ar vairākiem Eiropas klubiem un dažiem NHL. Es nekad nesaukšu klubu vārdus. Kāda jēga, ja nevienojāmies. KHL komandu sakarā bieži vien nebija piemērotākais brīdis. Ja no tā iegūst visas puses - gan menedžeri, gan treneris - tad tas strādā. Tieši tā ir ar ''Avangard''. Jau nevaram sagaidīt brīdi, kad varēsim sākt strādāt.

Tad par ''Torpedo'' nav vērts prasīt?
Paši atbildējāt uz savu jautājumu.

Ko domājat par fantastisko Vegasas panākumu?
Tas ir neticami. Īsā laikā Vegasa izveidoja spēcīgu komandu, kura tagad ir tikusi līdz finālam. Līgai jābūt pateicīgai. Teikšu godīgi, ka atbalstu Vegasu. Protams, novēlu Ovečkinam izcīnīt pirmo Stenlija kausu, bet, ja uzvarēs ''Golden Knights'', kas tas būs par stāstu...

Kura no komandām uzvarēs?
Tās ir lieliskas komandas un abās zinu vairākus hokejistus. Abas var uzvarēt. Kā jau teicu, mani vairāk piesaista Vegasa sava īpašā stāsta dēļ. No otras puses, ''Capitals'' daudzas reizes bijusi tuvu, bet sen nav uzvarējusi un kāpēc, lai beidzot komanda neuzvarētu. Teiksim tā, es atbalstu Vegasu, bet šajā ziņā manas simpātijas nav krietni lielākas.

Kas būs jūsu treneru korpusā Omskā?
Mums pievienosies Maiks Pelino. Paliks Dmitrijs Rjabikins - kādreizējais ''Avangard'' hokejists. Ar Žaku Klutjē esam kopā strādājuši daudzus gadus NHL, AHL, Cīrihē un Latvijas izlasē. Tāpat ar mani kopā ieradīsies arī video treneris Aldis Āboliņš, kurš strādā arī Latvijas izlasē. Sergejs Zvjagins būs vārtsargu treneris. Vēl meklējam fiziskās sagatavotības treneri. Mums ir viens kandidāts - sazvanīsimies ar viņu rīt. Mums tiešām ir lielisks treneru štābs. Gribu ātrāk doties uz Omsku, lai mēģinātu iegūt Gagarina kausu šai lieliskajai organizācijai.

Esat kļuvis par čempionu katrā no līgām, kur strādājāt. Cik gadi būs nepieciešami, lai to paveiktu KHL?
Nekad nevari zināt, cik laiks būs nepieciešams. No sākuma ir jātiek ''play-off'', bet pēc tam domāsim, kā pieveikt katru nākamo pretinieku. Man paveicās, ka biju lieliskos klubos, strādāju ar lieliskiem cilvēkiem un ieguvu sešus titulus piecās līgās. Tagad vēlos iegūt zeltu ar Omsku. Ne sev, bet gan līdzjutējiem un spēlētājiem. Ne es gūstu vārtus. Čempionātu vienmēr uzvar komanda. Nevienam nav jācenšas kļūt par varoni. Visiem ir jāstrādā komandā. Katram ir jāzina, ko darīt.

Jūs noteikti zināt, ka KHL ir divas ļoti spēcīgas komandas - SKA un CSKA. Kā ar viņiem cīnīsieties?
Hokeju spēlē cilvēkis, nevis budžeti. Un spēlē uz ledus. Redzējām, kā ''Ak Bars'' ieguva Gagarina kausu, ko maz cilvēku gaidīja. Skatījos katru tās sērijas spēli. Arī līdz finālam sekoju līdzi vairākām komandām. ''Salavat Yulaev''. Arī komandai, kuras spēlētāju nosauca par sezonas labāko jauno spēlētāju.

''Traktor''.
Jā. Čelabinska bija uzņēmusi labu ritmu ''play-off''. Katrā līgā ir top klubi. Tagad pats galvenais ir pašiem izveidot lielisku komandu. Bet pēc tam jau domāsim, kā ar katru konkrēto pretinieku cīnīties.

Valodas barjera Krievijā ir diezgan aktuāla problēma. Nedomājat mācīties krievu valodu?
Bez problēmām. Mani nekas nebaida. Pats latviešu valodu mācījos. Man iepatikās tā valoda. Tagad runāju franču valodā, angliski, spāniski, vāciski un nedaudz arī latviski. Acīmredzami, ka nākamā būs krievu valoda. Jau zinu dažus vārdus. Citā valstī cilvēkus labāk vari iepazīt, kad zini valdou. Tas mani piesaista. Centīšos iemācīties valodu pēc iespējas ātrāk. Aleksandrs man solīja atrast privātskolotāju. Latvijas izlasē mana latviešu vārdu izruna bieži uzjautrināja spēlētājus. Arī ar presi uzlabojās attiecības. Vienmēr ir varianti. Dzīvē jūs, vai nu atrodat risinājumu vai atrunas. Omskā mēs veidosim komandu meklējot risinājumus.

Izmantotie resursi:
"Никто не приставлял к моей голове пистолет,...

1 2 3 73 komentāri

  +6 [+] [-]

, 2018-05-29 10:42, pirms 9 mēnešiem

Gribētu redzēt cik no šīs sajūsmas būs palicis pēc pāris mēnešiem.
Īpaši tagad, kad paRašas sabiedrībā ir totāls antiamerikānisks noskaņojums.

  +1 [+] [-]

, 2018-05-29 10:42, pirms 9 mēnešiem
Lai Hārtlijam un viņa sievai veicas. Kurš ir bijis Omskā, kāda ir šī pilsēta- sadzīves, izklaižu, cenu ziņā?

  +8 [+] [-]

, 2018-05-29 10:46, pirms 9 mēnešiem
Sieva mazohiste?! 😁
Tomēr , veiksmi Hārtlijam un sasniegt to KHL augstako virsotni.

  +2 [+] [-]

, 2018-05-29 10:48, pirms 9 mēnešiem
sākas jaunas hokeja kultūras būvniecība krievijā

 +12 [+] [-]

, 2018-05-29 10:53, pirms 9 mēnešiem
Sievai sagribējies eksotiku acīmredzot. Bet ja ir kāposts, Rusijā var dzīvot. Viņai jau nebūs "jāizbauda" parasto cilvēku ikdiena. Varēs doties uz smalkiem pasākumiem utt.

  +5 [+] [-]

, 2018-05-29 10:59, pirms 9 mēnešiem
Sievai sagribējās Krievijas eksotiku?!
Un , acīmredzot, piesolītais piķis bija tāds, ka grūti bija atteikt!

     [+] [-]

, 2018-05-29 11:02, pirms 9 mēnešiem
bet tas ka sievietem nav prata, sen jau visiem ir zinams.....

  +1 [+] [-]

, 2018-05-29 11:16, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja:
Gribētu redzēt cik no šīs sajūsmas būs palicis pēc pāris mēnešiem.
Īpaši tagad, kad paRašas sabiedrībā ir totāls antiamerikānisks noskaņojums.
Spriežot pēc tavas ilggadējās sajūsmas, domāju, ka varētu arī nekas nemainīties.

  +3 [+] [-]

, 2018-05-29 11:26, pirms 9 mēnešiem
Omska normāla pilsēta, otra lielākā Sibīrijā, pāri par miljonu iedzīvotāji, izklaižu ziņā noteikti nav garlaicīgāk kā tepat Rīgā. Vienīgi bez krievu valodas tur nebūs viegli ārpus hokeja kluba. Nu un ziemā, kad ierubīs ap -40 un vecais ar komandu lidināsies apkārt izbraukumos, diez ko liela eksotika sievai tur nebūs.

  -3 [+] [-]

, 2018-05-29 11:27, pirms 9 mēnešiem
Nu redz, katrs par naudu gatavs teikt jebko ''Lieliska līga, veido biznesu''.
Papētīs iekšējo virtuvi, un redzēsim, ko tad teiks Bet nu šī daiļrunība arī jāmāk. Lielisks treneris, bet runas talants - nenoliedzams.

  +6 [+] [-]

, 2018-05-29 11:30, pirms 9 mēnešiem
Ja ir normāls piķis, gjau ka dzīvot tur var, pie tam sports krieviem allaž bijis svarīgs
Pie tam būsim reāli - it kā rusņā ameriku nīst, bet patiesībā viņi to apskauž, un kad pie viņiem atbrauc īsts dzīvs amerikānis, tad mute ir vaļā un visi parastie krievi metas ar šo draudzēties

  -2 [+] [-]

, 2018-05-29 11:32, pirms 9 mēnešiem
priekš Latvijas izlases nekas labs tas nav, ja vel tā Omska tiek tālu pleyoffā, tad kāds tas Hartlijs būs Rīgā ? emocionāli izsmelts , apdullis no nepārtrauktajiem pārlidojumiem, sieva jau ari bus sapratusi, kas ir Krievija...........

  +3 [+] [-]

, 2018-05-29 11:33, pirms 9 mēnešiem
bobs uz lv brauks divas reizes sezonas laikā - vienu reizi oktobrī, otru - maijā
ХК "Авангард" | Новости | Максим Сушинский:...

  +4 [+] [-]

, 2018-05-29 11:34, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja:
Gribētu redzēt cik no šīs sajūsmas būs palicis pēc pāris mēnešiem.
Īpaši tagad, kad paRašas sabiedrībā ir totāls antiamerikānisks noskaņojums.
Ko tu tur Liepājas bomzi murgo? Jūtūbā ir pilns ar amerikāņu ceļotāju video kā viņi pa Krieviju ceļo. Kur tur kaut viens moments ar antiamerikānismu?

  +8 [+] [-]

, 2018-05-29 11:39, pirms 9 mēnešiem
Daži domā ka visa pasaulē uzskata tāpat kā latvieši. Ne visiem ir naids un nepatika pret Krieviju. Man pašam nepatīk Krievija un nekad nespētu tur dzīvot, bet daudzi to var. Es neesmu visi. Ticu ka ne jau nauda nosaka Hārtlija izvēli. Tas ir cilvēks kurš mīl savu darbu un meklē dzīvē izaicinājumus, nebaidās grūtības. Krievija ir tieši tas. Te jau daži latvieši uzskata ja ir sajūsmā par dzīvošanu Krievijā tad cilvēkam nav prāta un tml. Ne jau uz mūžu tur brauc. Ne visi ir tik primitīvi , naida pilni cilvēki kā SC daļa komentētāju. Kāds iedomājās ka visi 7+miljardi pasaules iedzīvotāji necieš Krieviju un ja kāds domā savādāk tad tas ir nepareizais. Atkārtošos - man ļoti nepatīk Krievija, ne pie kādiem nosacījumiem tur nestrādātu, nedzīvotu. Man ir pilnīgi nepieņemama viņu dzīves stils, vidējais kultūras līmenis, mentalitāte, domāšanas veids, pasaules uztvere utt. Nauda man dzīvē nav galvenais un nevalda pār mani. Tas nenozīmē ka visi tā domā.
Tūlīt jau būs "draugi" klāt un varu iedomāties ka viņu primitīvie teksti atkal atkārtosies.

     [+] [-]

, 2018-05-29 11:42, pirms 9 mēnešiem
purva_velns rakstīja: bobs uz lv brauks divas reizes sezonas laikā - vienu reizi oktobrī, otru - maijā
http://www.hawk.ru/news/31311/
Domāju ka Hārtlija sarakstā ir novembris, maijs un... arī aprīlis.

     [+] [-]

, 2018-05-29 11:44, pirms 9 mēnešiem
FUNS rakstīja: Domāju ka Hārtlija sarakstā ir novembris, maijs un... arī aprīlis.
sajaucu, novembrī

  +5 [+] [-]

, 2018-05-29 11:57, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja:
Gribētu redzēt cik no šīs sajūsmas būs palicis pēc pāris mēnešiem.
Īpaši tagad, kad paRašas sabiedrībā ir totāls antiamerikānisks noskaņojums.
Beidz skatīties krievu TV un būs tev cits viedoklis!

  -2 [+] [-]

, 2018-05-29 11:58, pirms 9 mēnešiem
Jānis Derums rakstīja: Sievai sagribējās Krievijas eksotiku?!
Un , acīmredzot, piesolītais piķis bija tāds, ka grūti bija atteikt!
Kad biji Omskā? Tur tikai mazliet vairāk krievu kā Rīgā.

     [+] [-]

, 2018-05-29 12:18, pirms 9 mēnešiem
FUNS rakstīja: Daži domā ka visa pasaulē uzskata tāpat kā latvieši. Ne visiem ir naids un nepatika pret Krieviju. Man pašam nepatīk Krievija un nekad nespētu tur dzīvot, bet daudzi to var. Es neesmu visi. Ticu ka ne jau nauda nosaka Hārtlija izvēli. Tas ir cilvēks kurš mīl savu darbu un meklē dzīvē izaicinājumus, nebaidās grūtības. Krievija ir tieši tas. Te jau daži latvieši uzskata ja ir sajūsmā par dzīvošanu Krievijā tad cilvēkam nav prāta un tml. Ne jau uz mūžu tur brauc. Ne visi ir tik primitīvi , naida pilni cilvēki kā SC daļa komentētāju. Kāds iedomājās ka visi 7+miljardi pasaules iedzīvotāji necieš Krieviju un ja kāds domā savādāk tad tas ir nepareizais. Atkārtošos - man ļoti nepatīk Krievija, ne pie kādiem nosacījumiem tur nestrādātu, nedzīvotu. Man ir pilnīgi nepieņemama viņu dzīves stils, vidējais kultūras līmenis, mentalitāte, domāšanas veids, pasaules uztvere utt. Nauda man dzīvē nav galvenais un nevalda pār mani. Tas nenozīmē ka visi tā domā.
Tūlīt jau būs "draugi" klāt un varu iedomāties ka viņu primitīvie teksti atkal atkārtosies.
Visvairāk uz paRašu vēlas aizbraukt tie, kuri tur nekad nav bijuši, vai saskatījušies paRašas propagandas kanālus. Šeit domāju ārzemniekus, kuri pēc savas izcelsmes nav krievi.
Vateņi plaši savos propagandas kanālos reklamēja, kā ģimene no Vācijas pārcēlās uz patstāvīgu dzīvi parašas vidienē. tajos sižetos vācieši par parašu bija sajūsmināti bez gala. Vienīgi paRašas propagandas kanāli ne ar pušplēstu zilbi nebilda, ka šī ģimene pēc dažiem mēnešiem aizmuka atpakaļ uz Vāciju.

  -1 [+] [-]

, 2018-05-29 12:19, pirms 9 mēnešiem
cilvēkiem ar naudu Krievijā nemaz tik slikta dzīve nav
kā prastie cilvēki dzīvo - katrs TV kanāls rāda ko citu

  -2 [+] [-]

, 2018-05-29 12:20, pirms 9 mēnešiem
aizermans rakstīja: Beidz skatīties krievu TV un būs tev cits viedoklis!
Faktiskais antiamerikāniskais noskaņojums ir vel briesmīgāks nekā to rāda paRašas propagandas kanālos.

     [+] [-]

, 2018-05-29 12:24, pirms 9 mēnešiem
Dinamo'1988 rakstīja: cilvēkiem ar naudu Krievijā nemaz tik slikta dzīve nav
kā prastie cilvēki dzīvo - katrs TV kanāls rāda ko citu
Ne jau naudā slēpjas viss noslēpums, bet gan krieviskajā domāšanā. To ārzemniekiem saprast ir visgrūtāk. Nezinu kā tagad, bet agrāk daudzi krievu hokejisti nevarēja uz ilgstošu laiku pierakstīties NHL komandās, jo viņu sievas nespēja pierakstīties kluba spēlētāju sievu klubā. Dabūja mainīt NHL klubus kā cimdus.

  +2 [+] [-]

, 2018-05-29 12:24, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja:
Gribētu redzēt cik no šīs sajūsmas būs palicis pēc pāris mēnešiem.
Īpaši tagad, kad paRašas sabiedrībā ir totāls antiamerikānisks noskaņojums.
bOBS IR nO kANĀDAS TU ĪBLI!!!!

  +1 [+] [-]

, 2018-05-29 12:25, pirms 9 mēnešiem
driks rakstīja: Ja ir normāls piķis, gjau ka dzīvot tur var, pie tam sports krieviem allaž bijis svarīgs
Pie tam būsim reāli - it kā rusņā ameriku nīst, bet patiesībā viņi to apskauž, un kad pie viņiem atbrauc īsts dzīvs amerikānis, tad mute ir vaļā un visi parastie krievi metas ar šo draudzēties
KANĀDA, IDIIOOT!!!

     [+] [-]

, 2018-05-29 12:32, pirms 9 mēnešiem
Nu, darbs ir darbs, neviens taču atklāti neteiks, ka vispār jau tā vieta riebjas, bet naudas dēļ var pieciest. Īpaši jau ziemeļamerikāņi, kuri publiskos izteikumos vienmēr ir pozitīvi.

Kas attiecas uz konkrēto vietu - tā ir liela pilsēta un gan jau tur pietiek normālu veikalu, restorānu un citu izklaižu. Dzīvot jau arī nevajadzēs kaut kādā padomju geto rajonā, bet gan jau normālā jaunajā projektā. Omska ir Sibīrijā, bet tas nav izteikti rūpnieciskais centrs ar smirdošiem skursteņiem un šahtām - kā daža cita KHL pilsēta. Ne jau Hārtlijs tur pirmais ārzemju treneris vai leģionārs. Ja jau kaprīzais Jāgrs varēja tur nodzīvot vairākus gadus, gan jau ir OK.

  -1 [+] [-]

, 2018-05-29 12:38, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Visvairāk uz paRašu vēlas aizbraukt tie, kuri tur nekad nav bijuši, vai saskatījušies paRašas propagandas kanālus. Šeit domāju ārzemniekus, kuri pēc savas izcelsmes nav krievi.
Vateņi plaši savos propagandas kanālos reklamēja, kā ģimene no Vācijas pārcēlās uz patstāvīgu dzīvi parašas vidienē. tajos sižetos vācieši par parašu bija sajūsmināti bez gala. Vienīgi paRašas propagandas kanāli ne ar pušplēstu zilbi nebilda, ka šī ģimene pēc dažiem mēnešiem aizmuka atpakaļ uz Vāciju.
Ne vienam vien ārzemniekam Krievija ir izaicinājums, eksotika utt. Protams ka daļa ārzemnieku ir vīlušies ar dzīvi Krievijā bet noteikti ne visi.

     [+] [-]

, 2018-05-29 12:55, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Faktiskais antiamerikāniskais noskaņojums ir vel briesmīgāks nekā to rāda paRašas propagandas kanālos.
Nu, vismaz jauniešu vidū nekā tamlīdzīga

  +1 [+] [-]

, 2018-05-29 13:00, pirms 9 mēnešiem
sieva kā eksperts ģeopolitikas jautājumos ?..

  +3 [+] [-]

, 2018-05-29 13:07, pirms 9 mēnešiem
"Acīmredzami, ka nākamā būs krievu valoda. Jau zinu dažus vārdus." Mūsējie jau paspējuši treniņos krievu lamuvārdus samācīt, tātad liels solis uz priekšu, jo ar *ļe un citiem var iesākt gandrīz jebkuru teikumu.

     [+] [-]

, 2018-05-29 13:15, pirms 9 mēnešiem
Redzēt sievas tikšanos ar gopņikiem

  +3 [+] [-]

, 2018-05-29 13:18, pirms 9 mēnešiem
pūce rakstīja: Redzēt sievas tikšanos ar gopņikiem
It kā Rīgā tādu nebūtu

  +2 [+] [-]

, 2018-05-29 13:31, pirms 9 mēnešiem
Nauda nesmird. Gan jau ievāks kāpostu gadu divus, tad uz Šveici.

  +1 [+] [-]

, 2018-05-29 13:35, pirms 9 mēnešiem
iespējams, redzēs Sibīrijas 1 no centriem tikai caur busa, dzīvojamās telpas vai pirts logu, čerepaha i kroļik

  -2 [+] [-]

, 2018-05-29 13:36, pirms 9 mēnešiem
Hahaha! Drīz vien muks prom.
1 2 3 73 komentāri