Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 0

Hārtlijs: "Pandēmija ir apturējusi mūsu plānu, bet jābūt pacietīgiem"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Hārtlijs: "Pandēmija ir apturējusi mūsu plānu, bet jābūt pacietīgiem"
Bobs Hārtlijs. Foto: hawk.ru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Omskas "Avangard" un Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs atzīst, ka koronavīrusa pandēmija traucē gatavoties sezonai, taču sezonas laikā būs iespēja iedzīt.

Hārtlijs gatavojas savai trešajai sezonai pie "Avangard" stūres. "Kad man piedāvāja parakstīt jaunu līgumu, nešaubījos ne mirkli, jo vēlējos strādāt "Avangard". Mērķis - mūsu līdzjutējiem atvest Gagarina kausu. Ļoti gaidu jauno sezonu un pirmo spēli," atklāj krievu kluba galvenais treneris. "Bet kopumā domāju, ka līgas un spēles kvalitāte aug."

Dzīvojam īpašajā koronavīrusa pandēmijas laikā.
- Šī pandēmija ir pasaules līmeņa katastrofa. Tā nav saistīta ar hokeju, taču ietekmē gan mūsu komandu, gan jebkuru citu klubu pasaulē. Tam pierādījums ir arī tas, ka NHL "play-off" sāksies tikai tagad. Mums jāsaglabā pozitīvs noskaņojums un jāseko mediķu rekomendācijām. Ceru, ka drīzumā tiks atrasts šīs problēmas risinājums.

Cik lielā mērā koronavīruss ietekmē "Avangard" gatavošanos jaunajai sezonai?
- Tagad mums svarīgākais, lai visi būtu veseli. Neapšaubāmi, ka kādas komandas sagatavosies labāk nekā citas. Bet sezona ir ļoti ilga, maratons, kur ir laiks iedzīt. Galvenais - būt gataviem izslēgšanas spēlēm.

Ar ko saskaras galvenais treneris, kad starpsezonā komandas sastāvs izmainījies gandrīz par 60 procentiem?
- Svarīgi kļūt par vienotu kolektīvu un iemācīties strādāt kopā. Pandēmija ir apturējusi mūsu plānu. Kā nu ir, tā ir. Varbūt jaunpienācēju adaptācijas laiks būs nedaudz ilgāks, nekā mēs gaidījām, taču nevaram to kontrolēt. Ja nevari kaut ko kontrolēt, tad nevajag tērēt laiku, labāk būt pacietīgam un nogaidīt. Tieši tā mēs darīsim. Sezona ir ilga. Esmu apmierināts ar spēlētājiem, domāju, ka viss būs kārtībā.

[Bijušais rīdzinieks un žurnālists] Igors Jeronko vēl nesen jūs intervēja, bet tagad viņš kļuvis par "Avangard" ģenerālmenedžera asistentu.
- Igors droši vien ir redzējis mačus ne mazāk par mani. Ja esi žurnālists un vēlies labi saprast, daudz jāskatās un jāanalizē spēle. Tas pats ir ar kluba vadību. Un arī es strādāju radio un televīzijā Kanādā, man tas patīk. Tagad viņam būs daudz jāmācās, esmu pārliecināts, ka viņš tiks galā.

Izmantotie resursi:
hawk.ru