Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 0

KHL bijušais leģionārs: "Kad pirmoreiz ielidoju Maskavā, jutos kā uz Marsa"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

KHL bijušais leģionārs: "Kad pirmoreiz ielidoju Maskavā, jutos kā uz Marsa"
Džošs Henesijs. Foto: Andrejs Basevičs, HC Vityaz

Karjeru beigušais amerikāņu uzbrucējs Džošs Henesijs savulaik spēlēja KHL klubā "Vityaz". Pirmās stundas Krievijā izvērtās savdabīgas, tur bija kā citā pasaulē.

"Man piedāvāja 500 000 dolārus uz rokas. Tobrīd man nebija darba un variantu, kur spēlēt. Tādējādi pieņēmu šo piedāvājumu," saka amerikānis.

Pirmie brīži Krievijā? "Ļoti ilgi gaidīju vīzu, tāpēc netiku uz vasaras treniņnometni un nokavēju sezonas sākumu. Man palūdza atvest ekipējumu, par savu naudu nopirku 41 nūju visai sezonai. Atlidoju uz Maskavu, bet to nūju nebija. Mēģināju skaidroties lidostā, bet tur mani neviens nesaprata. Gluži kā uz Marsa, viss citādi. Viedtālrunis tur nedarbojās, dusmīgs gāju uz bagāžas nodalījumu. Pie izejas mani sagaidīja kaut kāds krievu puisis ādas jakā. Viņš sagrāba manas mantas, bet es nesapratu, kas notiek – laupīšana vai sagaidīšana? Tas bija "policistus" iecienījušā kluba īpašnieka dēls. Īpašniekam blakus bija tādi paši puiši ādas jakās, domājams, apsargi. Ļaudis no viņa baidījās."

"Mani atveda uz "Vityaz" junioru komandas spēli, uz kuru bija ieradušies apmēram 65 skatītāji. Arēnā bija kabīne ar tumšajiem stikliem, mani divreiz pārbaudīja apsargi. Ēdiens tur bija 50 cilvēkiem. Kādā brīdi kluba īpašnieks pielēca kājās un meta glāzi pret kabīnes stiklu, tā viņš izdarīja vairākas reizes. Viņš dzēra "Hennessy". Tas bija viņa iecienītākais dzēriens, bet toreiz padomāju, ka esmu paņemts tikai sava uzvārda dēļ," atceras Džošs Henesijs, kurš Piemaskavas klubā ieradās 2012. gadā.

Izmantotie resursi:
Spittin Chiclets / Epicentr, sports.ru

  +8 [+] [-]

, 2020-03-20 01:43, pirms nedēļas
Pienācis ahūnāko stāstu laiks .

  +2 [+] [-]

, 2020-03-20 03:09, pirms nedēļas
Vairāk šādu stāstu! Jātaisa jauna sadaļa

  +1 [+] [-]

, 2020-03-20 09:03, pirms nedēļas
paņemts tikai sava uzvārda dēļ

  +1 [+] [-]

, 2020-03-20 09:05, pirms nedēļas
Tada sajuta ka pusratā raksts pamests

  -2 [+] [-]

, 2020-03-20 11:03, pirms nedēļas
Diezgan loģiski manuprāt... Ja es aizbrauktu pie viņa uz Ameriku un lidostā runātu latviski arī varētu sūdzēties ka jūtos kā uz Marsa, kur neviens neko nesaprot!

  +4 [+] [-]

, 2020-03-20 11:11, pirms nedēļas
PaRašā viņi paši arī domā,ka dzīvo citā galaktikā,ar vadoni pokemonu.

     [+] [-]

, 2020-03-20 11:40, pirms nedēļas
pernambucano rakstīja: Diezgan loģiski manuprāt... Ja es aizbrauktu pie viņa uz Ameriku un lidostā runātu latviski arī varētu sūdzēties ka jūtos kā uz Marsa, kur neviens neko nesaprot!
Angļu valoda nav latviešu valoda. Starptautiskā valoda ir jāzin, it īpaši, ja strādā lidostā

  +3 [+] [-]

, 2020-03-20 11:44, pirms nedēļas
OILER1981 rakstīja: Angļu valoda nav latviešu valoda. Starptautiskā valoda ir jāzin, it īpaši, ja strādā lidostā
perņa tālāk par bolderāju nav bijis, tik cik rajonu apstaigā un un pēc pamatīgas lētākā alus devas prātā paviesojas Rīgas centrā izbaudot neesošā ģinama abonementa priekšrocības. nestāsti viņam tik sarežģītas lietas par lidostām u.t.t., pat ja pārējā pasaulē tā skaitās norma. nesapratīs.

  -2 [+] [-]

, 2020-03-20 12:07, pirms nedēļas
OILER1981 rakstīja: Angļu valoda nav latviešu valoda. Starptautiskā valoda ir jāzin, it īpaši, ja strādā lidostā
Ja grib strādāt un dzīvot Krievijā - tad Krievu valoda ir jāzina!
Krievu valoda ir Starptautiska valoda bijušās PSRS teritorijā!

  +1 [+] [-]

, 2020-03-20 12:17, pirms nedēļas
oxa rakstīja: Ja grib strādāt un dzīvot Krievijā - tad Krievu valoda ir jāzina!
Krievu valoda ir Starptautiska valoda bijušās PSRS teritorijā!
Vai kaut kur ir teikts, ka Henesijs neiemācījās krievu val? Ja tu dodies strādāt uz jaunu valsti vai tu 100% zināsi uzreiz valodu?
Turklāt, ko teiksi par tiem pašiem krieviem, kuriem pagāja ilgs laiks līdz iemācījās angļu valodu spēlējot ZA? Viņi var nemācēt valodu? UN bijušajā PSRs teritorijā "starptautiska" tā ir tikai Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā un visādās stānās. Baltijā krieviski runā ne jau tapēc, ka tā ir "starptautiska"