Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:844, Did:0, useCase: 0

"Dinamo" gatavojas: treneru jautājumi, cita atmosfēra un ārzemnieku ambīcijas

"Dinamo" gatavojas: treneru jautājumi, cita atmosfēra un ārzemnieku ambīcijas

Sandis Ozoliņš
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Līdz Rīgas "Dinamo" pirmajai spēlei Kontinentālās hokeja līgas desmitajā sezonā atlikušas 40 dienas. Galvenā trenera Sanda Ozoliņa vadītā komanda pašlaik trenējas Piņķos, bet sestdien dosies uz Valmieru, kur aizvadīs astoņas dienas ilgu nometni.

Rīgas "Dinamo" rīcībā pašlaik ir 33 hokejisti, ieskaitot pēdējās divas sezonas "Liepājā" pavadījušo uzbrucēju Martinu Lavrovu, ar kuru parakstīts līgums uz pārbaudes laiku, kuri treniņus aizvada divās grupās. Kamēr pirmā strādā uz ledus, otrā grupa aizvada treniņus trenažieru zālē, bet pēc tam notiek mainīšanās vietām. Tūdaļ aiz muguras būs divas nedēļas, savukārt sestdienas vakarā rīdzinieki dosies uz Valmieru. Nometne notiks astoņas dienas, pēcāk "Dinamo" dodoties uz pirmo pārbaudes turnīru Baltkrievijas pilsētā Minskā.

Kopā ar komandu ir arī visi seši ārzemnieki. Jā, seši, jo lietuviešu aizsargu Neriju Ališausku par ārzemnieku neviens neuzskata – sešas sezonas "Liepājas Metalurgā" pavadījušais hokejists perfekti pārvalda latviešu valodu. Savukārt ziemeļamerikāņiem problēmas ar pielāgošanos nav bijušas – Sandis Ozoliņš kārtējo uzdevumu vispirms izstāsta latviski, bet tad individuāli aprunājas ar kanādiešiem un amerikāņiem, dodot norādījumus un uzklausot jautājumus.

24 gadus vecais kanādietis Lūkass Lesio pagājušo sezonu sāka Zagrebas "Medveščak" – komandā, kurā lielākā daļa hokejistu bija viņa tautieši un kurā galvenā valoda ģērbtuvēs bija angļu. Rīgā situācija ir citāda. "Reizēm ir smagi, jo vispār nesaproti, par ko viņi runā. Tomēr puiši ir pretīmnākoši – ja tevi kas interesē, tad vari pajautāt un saņemt abildi angliski. Tāpat viņi ievēro, kad sēdi viens un neko nesaproti – paši pienāk klāt un aprunājas. Tas ir patīkams žests. Man palīdz iejusties. Jau tagad jūtos kā daļa no komandas, un tas ir svarīgi." Lesio solīja, ka mēneša laikā būs iemācījies svarīgākās frāzes latviešu valodā.

Komandā atgriezies Koltons Gilīss, kurš visu pagājušo sezonu cīnījās ar savainojumiem. Ieradies ar pārbaudes laika līgumu, viņš guva Rīgas "Dinamo" pirmos vārtus pagājušajā sezonā, taču drīz vien par sevi lika manīt veselība. Muguras sāpes noveda pie cirkšņa savainojuma, un sekoja spēļu izlaišana. Pēc atgriešanās ierindā Gilīss nebija gatavs par 100%, nespējot nodemonstrēt labāko sniegumu. Tomēr tagad uzbrucējs ir pozitīvi noskaņots – vasarā izdevies beidzot sakārtot veselību, un pirmo reizi ilgākā laika posmā viņš ir pilnīgi vesels.

Tāpat Gilīss ir priecīgs par pārmaiņām, kas notikušas Rīgas "Dinamo". "Atmosfēra ap komandu ir citāda. Respektēju Normundu [Sējēju] un to, ko viņš darīja, taču [Sandis] Ozoliņš ir citāds. Hokejs ir viņa galvenā kaislība. Ar viņu ir vieglāk izveidot saikni. Ar viņu ir vieglāk sarunāties. Tāpat viņš grib, lai spēlētāji savā starpā runātu, tādā veidā izveidojot spēcīgu kolektīvu. Tāpat Ozoliņam ir stingrs plāns, pie kura turamies. Treniņa sākumā ejam uz ledus un pilnveidojam meistarību. Tad tiek notīrīts ledus, lai sekotu cīņas vingrinājumi. Turklāt treniņi ir dažādi – strādājam pie visādām lietām."

Pagaidām hokejisti vēl nepilda vingrinājumus virknējumos – tas sekošot Valmierā –, taču jau tagad tiek pievērsta uzmanība taktikai. Treniņa beigās kanādiešu vārtsargs Džastins Pīterss pavadīja vairākas minūtes, sarunājoties ar vārtsargu treneri Juri Klodānu un Rodrigo Laviņu, kurš atbildīgs par aizsargiem. "Runājām par izgājieniem divatā pret vienu aizsargu un to, kā spēlēsim. Lai vārtsargs un aizsargi domā vienādi," teica Pīterss, norādot, ka vēlas, lai visi aizsargi darbotos pēc viena modeļa. "Ir dažādi veidi, kā šādās situācijās rīkoties, un lēmumu pieņems treneris. Svarīgākais, lai spēlētāju starpā būtu komunikācija un sapratne." Pīterss nevēlas piedzīvot situāciju, kad savstarpējā nesaprašanās maksātu komandai ielaistos vārtus.

Tāpat vārtsargs atzīmēja, ka jau no pirmās dienas treneri nākuši pie viņa ar jautājumiem: ko tu par to domā, kā tev patīk spēlēt šajā situācijā? Vēl pirms pasaules čempionāta Rīgas "Dinamo" vārtsargs Jānis Kalniņš sacīja, ka pēc Ozoliņa ierašanās mainījies plāns spēlei mazākumā. Ozoliņš jautājis, no kurienes ļaut pretiniekiem izdarīt metienus, bet no kurienes neļaut mest nekādā gadījumā, un pēc atbilžu saņemšanas būvējis mazākumu no jauna.

30 gadus vecajam Pītersam bijuši vairāki piedāvājumi no Eiropas, un pēc sarunas ar sievu sapratis, ka pienācis laiks doties pāri okeānam – viņam tā būs pirmā sezona ārpus Ziemeļamerikas. Lai gan vēl pagājušajā sezonā aizvadītas trīs spēles Nacionālajā hokeja līgā, jaunas iespējas kanādietis neredzēja. "Aprunājos ar draugiem, kuri šeit spēlējuši. Dzirdēju labas atsauksmes par pilsētu, tāpat priecājos, ka treneris būs Misters Ozo," teica Pīterss. Jau parakstot līgumu, bijusi saruna par viņa lomu komandā, taču vārtsargs atzina, ka jābūt gatavam aizvadīt katru maču.

Tikmēr Lesio grib kļūt par komandas līderi itin visā. "Izmantojot ātrumu un meistarību, izveidoju iespējas gan sev, gan partneriem. Taču gribu būt atbildīgs aizsardzībā, gribu palīdzēt komandai visās zonās. Gribu spēlēt ikvienā situācijā – vairākumā, mazākumā, četri pret četriem vai trīs pret trīs, pēdējās divās minūtēs, neskatoties uz to, vai esam vadībā, vai iedzinējos. Gribu, lai treneris man varētu uzticēties," teica uzbrucējs, kurš Zagrebas "Medveščak" sastāvā 40 spēlēs savāca 22 punktus.

1 2 3 4 124 komentāri

     [+] [-]

, 2017-07-13 17:01, pirms gada
Skaidrs ir tas, ka Ozo kā galvenais treneris būs labs

  -1 [+] [-]

, 2017-07-13 17:13, pirms gada
Par aizraujosu sezonu!
Ozo vilks lauka Dinamo no bedres!!!

DINAMO!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-07-13 17:28, pirms gada
HMB-ATPAKAL!!! rakstīja: Kad FUNIM sakas pirmssezonas nometne???
Visu vasaru kaimiņa stroikā rukā, lai sapelnītu naudu jaunajam Dinamo kreklam, kepkai un aldarīšiem sezonas garumā.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +3 [+] [-]

, 2017-07-13 17:37, pirms gada
Cīnīsies par pēdējām divām vietā līgā, tas jau tagad ir skaidrs, padziļinātu analīzi pat nevajag. Komanda ir vāja gan pēc sastāva, gan pēc treneru korpusa. Domāju, ka gaidāmas zāģu sērijas.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-07-13 17:42, pirms gada
Kāpec tika izdzēsta foruma ziņa par Valmieras HK vienošanos ar Vidzemes Augstskolu?

  +2 [+] [-]

, 2017-07-13 17:43, pirms gada
HMB-ATPAKAL!!! rakstīja: Vienigaa ceriba ka AHL chekeri izshaus, vieteejie regresee gadu no gada!!!
Vienīgais, bet kur tie gadi, kad dinamo bijuši labi AHL čekeri.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:01, pirms gada
agrāk Kandavā galvenā fizo nometne bija apm. 3 ned., mūsu laikos Valmierā 1,5- 2 ned, nu jau tikai 8 dienas, hm..

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:08, pirms gada
Kāds nezin,Dinamo faniem ir atlaide Aldarītim?

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:11, pirms gada
HMB-ATPAKAL!!! rakstīja: Robinsonu pirms skiet 3 sezonaam labi izceela, aizsargs bombargirs bija, BET jaa, pedejas sezonas taadi flopi un slinki vien ir. Ne meistaribas, ne darba eetikas Lkm GM slikti strada!
Vai arī budžets mazāks. Pirmajās sezonās bija hosas, hārtigani, elisoni, petroviski. Pēdējā laikā tukšas vietas.

  +3 [+] [-]

, 2017-07-13 18:14, pirms gada
izklausās jau iespaidīgi.

  -1 [+] [-]

, 2017-07-13 18:14, pirms gada
Jirgens Rozenbergs/Džo Cimmermans rakstīja: Vai arī budžets mazāks. Pirmajās sezonās bija hosas, hārtigani, elisoni, petroviski. Pēdējā laikā tukšas vietas.
Do kontaktus!

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:15, pirms gada
Domāju, ka budžets ir tāds pats rubļos kā sākumā, bet eiro jūtami mazāks. Vai pat mazāks rubļos, jo krīze un sankcijas Krievijai. Tā rezultātā tiek ņemti vietējie un aizokeāna kapļi, kuri jau kuro sezonu nevelk, lai arī pirmās sezonas dinamo bija labas.

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:15, pirms gada
Lundmarks rakstīja: izklausās jau iespaidīgi.
Kur tagad spēlē Lundmarks? Bija labs kaplis

  +1 [+] [-]

, 2017-07-13 18:19, pirms gada
Dinamowec1996 rakstīja: Kur tagad spēlē Lundmarks? Bija labs kaplis
Austrijas EBEL, augstāk pēc dinamo nav ticis. Dinamo norok visus, kas tur spēlē. Bija tāds Luceniuss, pirms dinamo labi spelēja Somijaslīgā, betpēc dinamo gadiem nīkuļoja un spēleja visādās krāmu līgās.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:20, pirms gada
Jirgens Rozenbergs/Džo Cimmermans rakstīja: Austrijas EBEL, augstāk pēc dinamo nav ticis. Dinamo norok visus, kas tur spēlē. Bija tāds Luceniuss, pirms dinamo labi spelēja Somijaslīgā, betpēc dinamo gadiem nīkuļoja un spēleja visādās krāmu līgās.
Luceenius bija piespelju eksperts

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:20, pirms gada
Kur, pie velna, ir Pernambuks ar saviem sezonas abonementiem!??? Tā taču parasti ir galvenā jautrība vasaras periodā pie krievu hokeja līgas rakstiem...

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:21, pirms gada
HMB-ATPAKAL!!! rakstīja: Jaa, vateniem ir taads talants, izpostiit visu aiz sevis un visu kam pieskaras!!!

Tapec IESAKU visiem tureties no utainajiem vates lenteniem pa gabalu!!!
Memoriālā kausa MVP Kuldu pat salauza un iemarinēja. Tagad arī paņēmuši jaunos, kurus samals
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:22, pirms gada
Swordsman rakstīja: Kur, pie velna, ir Pernambuks ar saviem sezonas abonementiem!??? Tā taču parasti ir galvenā jautrība vasaras periodā pie krievu hokeja līgas rakstiem...
Cik Aldaritis maksa?

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:23, pirms gada
HMB-ATPAKAL!!! rakstīja: Viens otrs jaunais peec atradishanas Gjinamaa ir bijis tik loti sagrauts, ka kaaris slidas uz naglinas!!! Beedu ieleja, jaklapee taa Chekas bode ciet
Tak pa cik aldarisim tu panemsi man mute?

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:27, pirms gada
Skatos, Cimermanis, saņemot brīdinājumu, nav izdarījis nekādus secinājumus un turpina rakstīt savas glupības.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2017-07-13 18:29, pirms gada
arhivsx rakstīja: Skatos, Cimermanis, saņemot brīdinājumu, nav izdarījis nekādus secinājumus un turpina rakstīt savas glupības.
Nevienu glupību neesmu uzrakstījis, tad sen būtu bloķēts. Runāju patiesību, pat ja tā čekistiem nepatīkama.

  +1 [+] [-]

, 2017-07-13 18:29, pirms gada
HMB-ATPAKAL!!! rakstīja: Viens otrs jaunais peec atradishanas Gjinamaa ir bijis tik loti sagrauts, ka kaaris slidas uz naglinas!!! Beedu ieleja, jaklapee taa Chekas bode ciet
Bēdu ieleja ir tādu keponu kā HMB in Cimmermanis eksistence.

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:30, pirms gada
HMB-ATPAKAL!!! rakstīja: Tas vnk nozimee ka analiizei ir jaklust deduktivakai un pie taa kaa redzi tiek stradats
Mana analīze ir ļoti rafinēta un pamatīga, bet tas jau tāpat redzams.

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:31, pirms gada
arhivsx rakstīja: Bēdu ieleja ir tādu keponu kā HMB in Cimmermanis eksistence.
Kāpēc lai mēs nevarētu rakstīt par Latvijā bāzētu klubu. Tu tur Zviedrijā raksti par Farjestad un AIK.

     [+] [-]

, 2017-07-13 18:35, pirms gada
Tikai Rīga,Tikai Dinamo!!!!
1 2 3 4 124 komentāri

Tev jābūt autorizētam,