Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3, Did:0, useCase: 0

Fāzels: "Mums jāturpina novērot situāciju, nevis jārīkojas priekšlaicīgi"

Jānis Celmiņš

Fāzels: "Mums jāturpina novērot situāciju, nevis jārīkojas priekšlaicīgi"
Renē Fāzels. Foto: TASS/Scanpix

Šobrīd Baltkrievijā norisinās masu protesti pret Aleksandra Lukašenko pārvēlēšanu prezidenta amatā, kas raisījis plašu ažiotāžu pasaulē. Tā kā 2021. gadā Latvijai kopīgi ar Baltkrieviju plānots rīkot pasaules čempionātu hokejā, rodas jautājums, vai pie pašreizējās situācijas tas ir iespējams. Starptautiskās hokeja federācijas prezidents (IIHF) Renē Fāzels sarunā ar portālu Sportacentrs.com uzsvēra, ka sportu nevajag jaukt ar politiku un pauda cerību, ka Baltkrievija spēs pārvarēt šo grūto brīdi.

Vai IIHF šobrīd domā par alternatīvu iespēju 2021. gada pasaules čempionāta rīkošanai? Ja jā, kuras valstis ir padomā?
Nē, šobrīd nav bijusi saruna par čempionāta pārcelšanu uz kādu citu vietu vai valsti. Arī pie mums nav vērsušās citas valstis, kuras būtu gatavas rīkot čempionātu. Esam apstiprinājuši rīkotājvalstis un vienojušies ar Baltkrieviju un Latviju. Šobrīd sadarbojamies ar abu valstu organizatoriem, lai tur sarīkotu pasākumu.

Kam jānotiek, lai pasaules čempionāts Rīgā un Minskā nenotiktu 2021. gadā?
Čempionāts nenotiktu, ja norises vietā būtu neiespējami spēlēt vai arī komandas ierobežojumu dēļ nevarētu ierasties uz pasākumu. Protams, tas jau notika, kad globālā pandēmija mums neļāva Šveicē rīkot 2020. gada IIHF pasaules hokeja čempionātu, kā arī daudzus citus notikumus mūsu kalendārā. Tas pats notika SARS epidēmijas laikā ar 2003. gada IIHF sieviešu hokeja pasaules čempionātu Ķīnā. Ja atskatīsities uz mūsu pasaules čempionātu 100 gadu vēsturi, tad jānotiek kaut kam ārkārtējam, lai nebūtu iespējams spēlēt. Pirms 2020. un 2003. gada bija tikai divi šādi ārkārtēji notikumi: Otrais pasaules karš un ledus kušana 1930. gadā, kad mēs spēlējām dabiskajā Šamonī slidotavā, bet turnīru pārcēla uz Berlīni. Mēs patiešām ceram, ka 2021. gadā situācija pasaulē būs labāka nekā tā bija 2020. gadā. Labā ziņa ir tā, ka zinātnieki un valdības ātri strādā pie vakcīnām un medikamentiem, lai kontrolētu Covid-19 situāciju, un es esmu optimistisks par 2021. gadu.

Vai pastāv iespēja, ka mainīsies kāda no rīkotājvalstīm?
Kā iepriekš minēts, kaut arī mēs rūpīgi novērojam situāciju Baltkrievijā, Latvijā un visās citās valstīs, kurās notiek IIHF pasākumi, šobrīd nav plānots pārcelt čempionātu. Nesen mums bija IIHF padomes konferences zvans, kurā mēs apspriedām šīs un citas problēmas, bet lielākajai daļai bija skaidrs, ka mums ir jāturpina novērot situāciju, nevis jārīkojas priekšlaicīgi. Kad mūsu delegāti no visas pasaules pirms trim gadiem nobalsoja par 2021. gada IIHF pasaules hokeja čempionāta rīkošanu, Baltkrievijas un Latvijas organizatori pārliecināja ar saukli "Kaislība. Bez Robežām" ("Passion. No Borders"), ar divām valstīm un pilsētām, kur ir kvēli hokeja fani, ar divām lieliskām arēnām un diviem organizatoriem, kuri vēlas strādāt un cieši sadarbojas sporta pasākumā, neskatoties uz to, ka atrodas dažādās vidēs.

Kā jūs vērtējat līdzšinējos Latvijas un Baltkrievijas sasniegumus čempionāta organizēšanā?
Organizatori abās valstīs ir uz pareizā ceļa, un var sajust šo valstu līdzjutēju pozitīvo uztraukumu, bet arī līdzjutēji no citām valstīm nevar sagaidīt pasaules čempionātu. Tā kā daudzās valstīs sezona sāksies vēlāk, čempionātu pārcēlām par divām nedēļām vēlāk, sākumam esot 2021. gada 21. maijā. Organizatori strādā, lai apzinātu ar sākuma pārcelšanu saistītos loģistikas izaicinājumus un lai paplašinātu noteikumus par bezvīzu režīmu, faniem ceļojot uz Baltkrieviju. Organizatori sadarbojas ar mums, ar visiem dalībniekiem un ieinteresētajām personām par spēļu grafiku un biļešu pārdošanas programmu. Es domāju, ka pēc dažām nedēļām mums būs ziņas par to.

Kāds ir jūsu personīgais viedoklis par pašreizējo situāciju Baltkrievijā?
IIHF neitralitāte un nediskriminācija ir uzsvērta mūsu statūtos, un mēs vienmēr esam nodalījuši politiku no sporta un izmantojuši sportu, lai veidotu tiltus, rosinātu atklātas diskusijas, piemēram, ar veiksmīgo kampaņu, kuras mērķis bija Vienotās Korejas sieviešu hokeja komandas dalība Phjončanas olimpiādē pirms diviem gadiem. Man bija skumji redzēt attēlus, kas mūs sasniedza no Baltkrievijas. Es domāju par mūsu pašreizējiem un bijušajiem kolēģiem, kurus mēs visu šo gadu laikā iepazinām Baltkrievijā. Es ceru, ka Baltkrievija spēs pārvarēt šo grūto periodu.

Vai IIHF pusgada kongress notiks septembrī kā plānots?
Tas nenotiks. Pirmkārt, fiziski to nav iespējams sarīkot Sanktpēterburgā vai jebkur citur pasaulē, kā plānots. Un, otrkārt, mēs lielāko daļu lēmumu par gaidāmo sezonu pieņēmām ārkārtas kongresā jūnijā, kas notika virtuāli. Atlikušie jautājumi ir saistīti ar organizatoriskiem lēmumiem par visiem turnīriem, piemēram, loģistiku un grafikiem, kurus parasti apspriež iesaistīto valstu pārstāvji. Mēs atradīsim citas iespējas, kā par to diskutēt katram turnīram, un mēs arī plānojam septembrī sarīkot globālu konferences zvanu ar visiem dalībniekiem, lai redzētu, kur atrodas mūsu dalībnieki, un visu kopīgi apspriestu.

  +3 [+] [-]

, 2020-08-14 21:14, pirms 4 mēnešiem
Cik ilgi novēros? Jums ir plāns B, mister Fiks?

  +4 [+] [-]

, 2020-08-14 21:19, pirms 4 mēnešiem
Fāzels kukulī saņemto naudu jau iztērējis.

  +2 [+] [-]

, 2020-08-14 23:03, pirms 4 mēnešiem
Vecais .merdelis vēl domā!
https://news.tut.by/society/696664....

  +2 [+] [-]

, 2020-08-14 23:11, pirms 4 mēnešiem
Ceru, ka mēs arī šoreiz būsim aktīvi. Nepieļaut kopēju čempi ar sadistu Tarakānu.
Te e-pasti: office@iihf.com ; media@iihf.com
Es jau aizrakstīju!
Tikai un vienīgi bez kaimiņu Huntas!
Man 13 čempji, sākot no 1997.

  -2 [+] [-]

, 2020-08-15 00:07, pirms 4 mēnešiem
Pagaidām pāragri pieņemt lēmumus. Laika vēl ir daudz. Viss var mainīties uz labo pusi.

  +3 [+] [-]

, 2020-08-15 01:02, pirms 4 mēnešiem
Čempi rīkot var, bet ne jau ar savas tautas cilvēku slakteri.

  +3 [+] [-]

, 2020-08-15 01:31, pirms 4 mēnešiem
Redz, ko raksta oficiālā lapa BY https://www.belta.by/president/view...
un vēl Fazeļs, Lukašenka-Tarakāna čoms runājot, ka viss čiki https://www.belta.by/sport/view/faz...
Klauni!
Paldies Kozjolam par Kontinentālo Kausu Ungārijā Rīga 2000, bet šitā .uiņa neies cauri! Ja čempis, tad tikai un vienīgi ar solīdiem cilvēkiem, nevis smilšu birstošiem hokejistiem, kuri kropļo nodokļu maksātājus, kuri viņu elitāro dzīves veidu uztur! Man BLR čomi, tāpēc aizsvilos!

  -2 [+] [-]

, 2020-08-15 13:56, pirms 4 mēnešiem
Ja brīvdienās Minskas ielās izies vismaz 50000 tad varam runāt ja nē tad tufta pilnīgā

     [+] [-]

, 2020-08-15 21:00, pirms 4 mēnešiem
https://www.youtube.com/watch?v=wW0...

Mums ir jābūt pēdējiem mēsliem, lai ar viņiem kopā kaut ko rīkotu pie esošā režīma. Un tas ir jāpasaka šodien!! Dinamo ir saistīts ar rus, bet ne izlase, nevienu kapeiku!