Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3, Did:0, useCase: 0

Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija: vai jaunā valdība bēg no sporta?

Andrejs Siliņš

Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija: vai jaunā valdība bēg no sporta?
Foto: Pixabay

Biedrība “Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija” (LKSSA) pauž neizpratni par Latvijas Nacionālās sporta padomes (LNSP) 5.jūnija sēdē pieņemto lēmumu par Valdības rīcības plānā iekļauto uzdevumu sporta nozares attīstības veicināšanai izpildes darba grupas izveidi, tajā neiekļaujot LNSP pārstāvētās Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas pārstāvi.

LKSSA prezidents Edgars Štelmahers ir neizpratnē par šādu LNSP lēmumu: “Mūsuprāt, ir nepieļaujami, ka tik nozīmīgā darba grupā, kurā ir pārstāvēta Saeima, vairākas ministrijas un tādas sporta organizācijas kā Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas Paralimpiskā komiteja, Latvija Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome, faktiski kā vienīgā no LNSP ietilpstošajām lielajām sporta organizācijām tiek atsijāta Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Turklāt mūsu organizācija pārstāv vislielāko sporta segmentu ar vislielāko ietekmi uz sabiedrību, tās sportiskajiem paradumiem un veselīgu dzīvesveidu. Ja pat pēc LNSP priekšsēdētāja vietnieka, LOK prezidenta Aldona Vrubļevska sēdē izteiktā priekšlikuma LKSSA iekļaut darba grupā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atrod iemeslus kā to nedarīt, mums to nākas uzskatīt kā absolūtu nekompetenci un nerēķināšanos ar lielas sporta sabiedrības daļas interesēm. Turklāt pārsteidz arī LNSP darba organizācija un tas, ka sēdē izskatāmie lēmumprojekti padomes locekļiem iepriekš nav pieejami un tiek izdalīti uz vietas sēdē, turklāt pat ne visi! Tas jau ir attieksmes jautājums”.

5.jūnijā LNSP lēma par to, ka, lai nodrošinātu Valdības Rīcības plānā iekļauto uzdevumu sporta nozares attīstības veicināšanai izpildi un sagatavotu priekšlikumus sporta nozarei stratēģiski svarīgu lēmumu pieņemšanai, atbalstīt IZM priekšlikumu par augsta līmeņa starpinstitūciju darba grupas izveidi, darba grupas sastāvā iekļaujot pārstāvjus no Saeimas, vairākām ministrijām un sporta organizācijām. Lai arī LNSP sēdē sporta organizāciju pārstāvji aicināja darba grupā iekļaut arī LKSSA, par sporta nozari atbildīgās IZM pārstāvji pret to kategoriski iebilda. Līdz ar to LKSSA, kas pārstāv lielāko valsts sporta segmentu, būs liegta iespēja strādāt darba grupā par nozarei svarīgu jautājumu risināšanu, tostarp sporta finansēšanas jautājumiem, sporta skolu attīstības jautājumiem, sporta pārvaldības uzlabošanu un daudziem citiem.

LKSSA apvieno 11 Latvijā oficiāli atzītās komandu sporta spēļu federācijas, tajā skaitā visas 7 olimpisko sporta veidu federācijas, tās biedri ir Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Futbola federācija, Latvijas Handbola federācija, Latvijas Hokeja federācija, Latvijas Volejbola federācija, Latvijas Florbola savienība, Latvijas Lakrosa federācija, Latvijas Kērlinga asociācija, Latvijas Regbija federācija, Latvijas Beisbola federācija un Latvijas Disku sportu savienība. Tādējādi LKSSA apvieno vairāk nekā 40 000 licencēto spēlētāju, bet vēl lielāks ir šajos sporta veidos iesaistīto bērnu un jauniešu, kā arī brīvajā laikā sportojošo skaits.

Informāciju sagatavoja
LKSSA

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-06-06 17:35, pirms gada
Kuri bija šie aprobežotie "IZM pārstāvji"???
Uzvārdus studijā!

     [+] [-]

, 2019-06-06 19:32, pirms gada
ko tad LOK, LSFP uc pārstāv tikai kautkādus individuālos sportistus??!

loģisks lēmums, jāgriež shēmas nost - šis jau atgādina kā futbolā, hokejā atsevišķi grupējumi cepa dažādus veidojumus, lai vairāk balsu kongresos ..