Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Startē Rīgas atklātais čempionāts: pašreizējie čempioni "Celtnieks" viesosies Kauguros

Startē Rīgas atklātais čempionāts: pašreizējie čempioni "Celtnieks" viesosies Kauguros

Artūrs Lazdiņš (ar bumbu) spēlē pret Jūrmalu
Foto: Sandra Škutāne

Šovakar plkst. 19:30 Kauguros ar "Jūrmalas Sporta" dueli pret pašreizējiem čempioniem "Celtnieks Rīga" startēs Rīgas atklātais čempionāts handbolā.

Pēdējo četri gadi parādījuši tendenci, ka tā komanda, kas uzvar Rīgas čempionātā, vēlāk triumfē arī Latvijas čempionātā jeb SynotTip handbola Virslīgā vīriešiem. Iepriekš tas trīs reizes bija izdevies Dobeles "Tenax", bet pērn "Celtnieks Rīga" vispirms pārtrauca dobelnieku "saimniekošanu" Rīgā, bet pavasarī gāza arī no Latvijas čempionu troņa.

Gan "Celtnieks", gan "Tenax" arī šogad startē Rīgas čempionātā un kā divas iepriekšējā turnīra spēcīgākās komandas, spēlē katra savā grupā – rīdzinieki ir A apakšgrupā kopā ar "Jūrmalas Sportu" un "Ogri/Miandum", bet dobelnieki B grupā ar "MSĢ/LAT-2000" un ASK/LSPA. Jāatzīst, ka pašreizējiem čempioniem ielozēta spēcīga apakšgrupa.

Pārmaiņas ir arī čempionu sastāvā, kur kodols palicis tas pats, taču pievienojušies pieci jauni spēlētāji – trīs spēlētāji (Edgars Iļjinihs, Helvijs Bunkus un Edijs Marcinkevičs) pārgājuši no cita galvaspilsētas kluba ASK/LSPA, bet vēl divi (Toms Popens, Mareks Černousovs) pērn spēlēja rīdzinieku šīvakara pretinieku "Jūrmalas Sporta" sastāvā. Pārmaiņas ir arī treneru korpusā – ja pērn komandu pārmaiņus vadīja viens no tās vadošajiem spēlētājiem Rihards Leja un komandas izveidotājs Normunds Blome, tad tagad ierindā atgriezies Arnis Butans, kas uz "Celtnieka" komandtiltiņa jau bija pirms pāris sezonām.

Lai arī vairāki spēlētāji komandu atstājuši, tomēr sastāvu papildinājuši arī jūrmalnieki, kuri vārtsargu līniju papildinājuši ar pagājušās sezonas bronzas medaļnieku Kasparu Piševu no Ludzas "Latgola", kā arī diviem ASK/LSPA spēlētājiem – Māri Grēberi un Egonu Miemi.

Rīgas atklātā čempionāta grupu turnīra spēles turpināsies arī nedēļas nogalē – piektdien plkst. 19:30 Dobeles "Tenax" savā laukumā uzņems MSĢ/LAT-2000, 2. septembrī plkst. 18:00 "Ogre/Miandum" spēkosies ar "Jūrmalas Sportu", bet 3.septembrī plkst. 17:00 ASK/LSPA mērosies spēkiem ar Dobeles "Tenax". Noslēdzošās Rīgas čempionāta apakšgrupu spēles, kā arī finālspēles notiks nākamnedēļ. Turnīra finālā sacentīsies katras apakšgrupas uzvarētājas, bet par trešo vietu – otro vietu ieguvējas. Finālspēles 9. septembrī notiks Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā plkst. 13:00 (spēle par trešo vietu) un 15:00 (spēle par pirmo vietu).

Rīgas atklāto čempionātu rīko Latvijas Handbola federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Rīgas čempionāta apakšgrupas

A apakšgrupaB apakšgrupa
Celtnieks RīgaTenax Dobele
HK Ogre/MiandumMSĢ/LAT-2000
Jūrmalas SportsASK/LSPA

Rīgas čempionāta kalendārs

GrupaDatumsLaiksVietaKomandas
A30.08.19:30KauguriJūrmalas Sports – Celtnieks Rīga
B01.09.19:30DobeleTenax Dobele – MSĢ/LAT-2000
A02.09.18:00OgreHK Ogre/Miandum – Jūrmalas Sports
B03.09.17:00ASKASK/LSPA – Tenax Dobele
A06.09.19:00Rīga (RTDP)Celtnieks Rīga – HK Ogre/Miandum
B06.09.19:00MurjāņiMSĢ/LAT-2000 – ASK/LSPA
Fināli09.09.13:00Rīga (RTDP)Spēle par 3. vietu (A2 - B2)
Fināli09.09.15:00Rīga (RTDP)Spēle par 1. vietu (A1 - B1)

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Handball.lv

Tev jābūt autorizētam,