Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Jurdžs: "Ir jūtams spiediens un atbildības sajūta"

Krišs Upenieks

Jurdžs: "Ir jūtams spiediens un atbildības sajūta"
Aivis Jurdžs
Foto: handball.lv

Viens no Latvijas izlases līderiem Aivis Jurdžs sarunā pirms rītdienas 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēles pret Nīderlandi neslēpa, ka komanda jūt lielu atbildības sajūtu, taču izlase konkrētajai pretiniecei ir ļoti labi sagatavojusies.

''Pēc Slovēnijas spēles esam labi atjaunojušies. Manuprāt, esam labi sagatavojušies rītdienas spēlei. Psiholoģiski, protams, protams nedaudz ir jūtams spiediens un atbildības sajūta. Mums šī būs ļoti svarīga. Godīgi sakot, man pašam ir sajūta, ka Nīderlandei esam pat ļoti labi sagatavojušies. Konkrēti tieši Nīderlandei. Viņi spēlē ļoti aktīvu aizsardzībā, lielākoties tā ir 5-1 aizsardzība un, domāju, tieši tā viņi sāks spēli arī rīt. Tam arī visvairāk gatavojāmies.,'' pēc vakara treniņa un komandas vakariņām Valmierā stāsta viens no Latvijas izlases līderiem Aivis Jurdžs.

''Sarkanās kartītes man un Dainim Slovēnijā? Nedomāju, ka tas liecina par kaut kādu lielu niknumu. Ja paskatās atkārtojumus...Mana situācijā tas būtu trešais noraidījums, bet man parādīja tiešo sarkano kartīti. Pats vēlreiz paskatījos, bija spēle sejā, par ko automātiski ir divu minūšu noraidījums. Kontakts bija minimāls, nebija sitiena, domāju, tiesneši kļūdījās. Teikšu tā, ka netika ļauts spēlēt tik fiziski kā Bundeslīgā. Par pirmajām divām situācijām, kur iedeva noraidījumus, Bundeslīgā es nedabūtu neko. Daiņa situāciju ir grūti novērtēt. Mazāks spēlētājs mēģina tevi sasiet, mēģini izvairīties, loģiski, ka dažreiz sanāks sitiens ar elkoni. Nedomāju, ka tas bija apzināts sitiens, kā to traktēja tiesneši,'' spēli pret slovēņiem (21:27) atceras Aivis.

''Emocijas pēc spēles un tagad joprojām ir pozitīvas. Mīnus seši pret slovēņiem nav slikts rezultāts. Protams, nebija viss ideāli. Bija kļūdas, bet tādas ir jebkurā spēlē. Kopumā esam apmierināti ar to spēli. Slovēniju noteikti pieskaitām pie pasaules klases komandām, Nīderlande tajos plauktos noteikti vēl nav liekama. Bet skaidrs, ka atslābināties nedrīkst, lai gan pāris spēlētāji viņiem rīt nebūs, taču tas lietas būtību nemaina,'' turpina Latvijas izlases handbolists.

Aivis ikdienā spēlē Vācijas Bundeslīgā, kur katru maču klātienē vēro vairāki tūkstoši skatītāju, tāpēc handbolistam ir viedoklis arī par šo jautājumu. ''Līdzjutēji ir tie, kas dod enerģiju brīžos, kad spēle varbūt neiet tik labi. Ar spilgtām emocijām var daudz ko vairāk paveikt.Tie nav tukši vārdi, tā ir realitāte. Bet vēlos uzsvērt, ka tribīnēs ir jābūt atbalstītājiem, nevis vienkārši skatītājiem. Ir liela atšķirība. Ja vienkārši skaties spēli un nejūti līdzi visiem notikumiem, tad arī spēlētāji laukumā tādu cilvēku tribīnēs nejūt. Atbalstītāji jūt, kurā brīdī komandai neiet un ir vajadzīga palīdzība. Tas ir arī jautājums par līdzjutēju kultūru.''

Rīt spēles sākums Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā (VOC) pulksten 15:10. Biļetes joprojām ir pieejamas Ātra un ērta biļešu iegāde internetā - Biļešu... Tiešraidē spēli rīt demonstrēs LTV7 kanāls.

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Handball.lv