Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Pusfinālu jau nodrošinājusī Latvijas U-20 handbola izlase aizvadīs pārcelto spēli pret Gruziju

Jānis Pārums

Pusfinālu jau nodrošinājusī Latvijas U-20 handbola izlase aizvadīs pārcelto spēli pret Gruziju
Latvijas U-20 handbola izlase
Foto: Rukometni savez Crne Gore

Trešdien plkst. 14:00 veiksmīgi iesākto Eiropas čempionātu B divīzijā turpinās Latvijas U-20 handbola izlase, kas spēkosies ar Gruzijas vienaudžiem.

Sākotnēji abu valstsvienību spēle bija ieplānota pirmdien plkst. 12:00, taču pirms spēles tika konstatēts, ka "Verde Complex" laukums ir spēlēšanai neatbilstošā stāvoklī, tādējādi organizatoriem pēdējā brīdī nācās pieņemt diezgan kardinālu lēmumu un pārcelt spēli uz trešdienu.

Līdz pirmdienai abas komandas bija aizvadījušas pa divām spēlēm. Latvijas jaunie handbolisti bija tikuši pie divām uzvarām līdzīgā cīņā, apspēlējot gan Slovākiju (28:26), gan Turciju (32:30). Tikmēr Gruzijas komanda piedzīvojusi divus zaudējumus, ar gandrīz identiskiem rezultātiem kapitulējot mājiniecei Melnkalnei (23:34) un Slovākijai (23:33). Tiesa, ja pret Melnkalni gruzīni pirmo puslaiku aizvadīja līdzvērtīgi, tad pret Slovākiju pēc pirmajām 30 minūtēm jau bija astoņu vārtu deficīts.

Starp pirmdienu un trešdienu mūsu grupā tika izspēlētas vēl trīs spēles. Melnkalne apspēlēja gan Turciju (35:28), gan Slovākiju (31:21), bet gruzīni tika pie vēl viena zaudējuma, piekāpjoties Turcijas vienaudžiem (25:31). Ja pirmdienas rītā Latvija bija labās pozīcijās, lai sasniegtu pusfinālu (tajā tiek katras apakšgrupas divas labākās komandas), tad otrdienas vakarā, izbaudot vairākas brīvdienas, latvieši jau nodrošinājuši vietu pusfinālā, ko sekmēja augstāk minētie konkurentu rezultāti. Slovākija vai Turcija, kas pēdējā grupu turnīra kārtā tiksies savā starpā, var Latviju panākt, taču abas oponentes esam pieveikuši, savukārt Gruzija, neatkarīgi no pēdējās spēles, grupā paliks pēdējā. Savukārt Latvija var būt gan pirmā, gan otrā – viss atkarīgs, kā tiks nospēlēts pēdējās divās spēlēs – vispirms pret Gruziju, pēc tam pret Melnkalni.

Gruzijas U-20 izlase Latvijai ir pietiekami pazīstama. Pirms diviem gadiem tieši Gruzijā norisinājās Eiropas čempionāts B divīzijā 1998.gadā dzimušajiem un jaunākiem handbolistiem (tobrīd U-18), un komandas tikās grupu turnīrā, kur dramatiskā galotnē uzvaru pēdējās sekundēs Latvijai izrāva Raivis Gorbunovs – 24:23.

Jau ziņots, ka Latvijai, salīdzinot ar turnīru pirms diviem gadiem saglabājies praktiski tas pats sastāvs, ierindā esot 11 spēlētājiem. Turpretī Gruzijas sastāvs šajā laikā pamainījies – šajā sasaukumā ir vien seši no spēlētājiem, kas spēlēja 2016.gadā. Viens no viņiem – Daviti Koriauli – ar 33 gūtajiem vārtiem ir turnīra rezultatīvākais spēlētājs. Jāpiebilst, ka pret Slovākiju viņš guva 15 no komandas 23 vārtiem, tiesa, arī uzbruka praktiski vienatnē, izdarot teju divreiz vairāk metienu nekā pārējie (Koriauli – 15/27, pārējai komandai 8/15). Citās spēlēs Koriauli arī labprāt uzņēmies iniciatīvu, taču ļāvis izpausties arī komandas biedriem.

Latvijas izlases rindās iezīmējušies trīs līderi – Emīls Kurzemnieks, Ņikita Pančenko un Guntis Piļpuks, kuri guvuši, attiecīgi, 15, 14 un 10 vārtus jeb 39 no komandas 60. Tāpat sevi labi apliecinājuši vārtsargi Uldis Jansons un Elvijs Kušners, kurš gandrīz visu spēli pret Turciju aizvadīja ar sasistu ikra muskuli.

Lai arī pēc abām spēlēm Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Arnolds Straume norādīja uz kļūdām, viņš akcentēja arī to, ka komanda parādījusi raksturu, pēc otrā mača īpaši izceļot jau pieminēto Kušneru, kā arī līnijas spēlētāju Antonu Šuleiko, kurš kā lauva cīnījies abos laukuma galos.

Pirms noslēdzošajām apakšgrupu spēlēm B apakšgrupā līdere ar sešiem punktiem ir Melnkalne, ar četriem seko Latvija, pa diviem ir Turcijai un Slovākijai, bet bez punktiem ir Gruzija. Turpretī A apakšgrupā cīņa par pusfinālu izvērtusies karsta kā vasara Eiropā – ar sešiem punktiem līdere ir Čehija, bet ar pieciem seko Austrija un Nīderlande, kas vienīgo punktu zaudējušas cīnoties neizšķirti savā starpā. A apakšgrupā, kur ir sešas komandas, atlikušas vēl divas spēļu kārtas (25. un 26.jūlijā).

Apakšgrupas pēdējo spēli Latvijas jaunie handbolisti aizvadīs 26.jūlijā plkst. 20:00 pret mājinieci Melnkalni. Grupas divas spēcīgākās komandas iekļūs pusfinālā, bet trešo un ceturto vietu īpašnieces sacentīsies par 5. līdz 8. vietu. Visas turnīra spēles būs skatāmas tiešraidē EHF TV. Tāpat spēlēm var sekot līdzi arī EHF "Live Ticker" teksta tiešraides sistēmā.

Latvijas U-20 izlases sastāvs Eiropas čempionātam:

Uldis Jansons (Dobeles Tenax) Ņikita Pančenko (MSĢ/LAT-Hertz, Dobeles Tenax), Ingus Kristiāns Jonuška (MSĢ/LAT-Hertz, Dobeles Tenax), Emīls Kurzemnieks Dobeles Tenax), Antons Šuleiko (MSĢ/LAT-Hertz, Dobeles Tenax), Guntis Piļpuks, Armands Usāns, Artūrs Meikšāns (visi – MSĢ/LAT-Hertz, SK Latgols), , Elvijs Kušners (SK Latgols), Uvis Strazdiņš (abi –MSĢ/LAT-Hertz, HK Ogre/Miandum), Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, Rihards Kristers Ozols (abi – ASK/LSPA), Edgars Krieviņš (MSĢ/LAT-Hertz), Raivis Gorbunovs (KHM Šala, Slovākija).
Galvenais treneris: Arnolds Straume
Vārtsargu treneris: Ivars Lācis
Fiziskās sagatavotības trenere: Agate Ādiņa.

Kalendārs/rezultāti
Turnīra tabulas
Statistika (LAT)

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Handball.lv