Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

U-19 handbolistes pret Vāciju uzsāks Eiropas čempionāta kvalifikāciju

U-19 handbolistes pret Vāciju uzsāks Eiropas čempionāta kvalifikāciju

Latvijas U-19 sieviešu handbola izlase

Šovakar plkst. 20:30 ar spēli pret mājinieci Vāciju Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru uzsāks Vitas Brikmanes un Lindas Karlovičas vadītā Latvijas U-19 sieviešu izlase.

Latvijas pretinieces 8. apakšgrupā būs jau pieminētā Vācija, kā arī Polija, ar kuru latvietes sacentīsies rīt. Eiropas čempionāta finālturnīram, kas no 27. jūlija līdz 6. augustam norisināsies Slovēnijā, kvalificēsies tikai apakšgrupas uzvarētāja.

Par galveno favorīti var uzskatīt mājinieci Vāciju, kas aizvadītās nedēļas nogalē, gatavojoties kvalifikācijai, uzvarēja pārbaudes turnīrā, apspēlējot Portugāli (29:24), Spāniju (33:28) un Franciju (28:20). Šī vecuma Vācijas handbolistes 2017. gadā izcīnīja Eiropas čempionātā, bet pērn ierindojās 11. vietā pasaules čempionātā.

Polijas handbolistes šajos turnīros nav piedalījušās, taču latvietes ar viņām sacentās pērn Jāņa Grīnberga turnīrā Lietuvā, kur Polijas I komandai tika kapitulēts ar 18:34, bet Polijas II komandai – 24:43. Tiesa, pret Polijas otrā komanda atrāvienu veica otrajā puslaikā, kad savainojumu guva Latvijas līdere Simona Ārmane. Viņa joprojām dziedē pērn oktobrī gūto savainojumu un šajā turnīrā nepiedalīsies.

Šonedēļ Latvijas komanda aizvadīja treniņnometni, kā arī treniņspēli, bet Vācijas pilsētā Rēgensburgā ieradās vakar dienas pirmajā pusē. Vēl došanās uz Vāciju mūsu komandas galvenā trenere Vita Brikmane atzina: " Par favorītēm es droši vien uzskatītu mājinieci Vāciju. Pret Polijas vienaudzēm esam spēlējušas, viņām ir laba ārējā līnija, taču nekādi pārcilvēki nav. Mūsu stiprā puse ir tā, ka meitenes kā izlase kopā gandrīz nemainīgā sastāvā spēlē jau četrus gadus. Visas spēlē sieviešu Virslīgā, ir arī starptautisko spēļu pieredze."

Lai arī citu apakšgrupu spēles tiks translētas video tiešraidēs, par mūsu grupas spēlēm šādas informācijas pagaidām nav. Spēles gan noteikti būs pieejamas teksta tiešraidēs: EOS TICKER - European Handball Live Results

Latvijas U-19 sieviešu izlase:

Ieva Lapsa, Gita Kaulakane, Krista Krūmiņa, Unigunde Cirša, Agnija Malceniece (visas – Jēkabpils SS), Jeļizaveta Žigalkina, Inese Umjarova, Krista Liepa (visas – Salaspils sporta skola), Dinija Purviņa, Kintija Kokina, Sanda Veide, Asnate Egle (visas – "REIR Dobele"), Žanete Kukurāne, Laura Rutkovska (abas – "Latgols").
Treneres: Vita Brikmane, Linda Karloviča.
Fizioterapeite: Ilze Kristapsone.

Tev jābūt autorizētam,