Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Stopiņu NHK handbolistes – LHF prezidenta kausa ieguvējas

Stopiņu NHK handbolistes – LHF prezidenta kausa ieguvējas
Stopiņu NHK
Foto: Sandra Škutāne

Šovakar par Latvijas Handbola federācijas prezidenta kausa ieguvējām sieviešu konkurencē kļuva Stopiņu NHK handbolistes, kas finālspēlē ar 25:24 pieveica "REIR Dobele" komandu.

LHF prezidenta kausa izcīņas dalībnieki tika noteikti Latvijas čempionātā, turnīra pusfinālā iekļūstot četrām labākajām komandām pēc pirmajiem diviem apļiem. Pusfināla sacentās Latvijas čempionāta pirmā pret trešo spēcīgāko komandu un otrā pret ceturto. Stopiņu NHK (1.). savā pusfināla spēlē tikai pēcspēles metienu sērijā ar 22:20 pieveica "Latgolu" (3.), bet "REIR Dobele" (4.) pieveica Jēkabpils sporta skolu (2.) ar 35:27.

Spēles rezultātu pēc nospēlētas pusotras minūtes atklāja Stopiņu NHK spēlētāja Lana Nikolajeva, un arī puslaika turpinājumā veiksmīgāku sniegumu demonstrēja stopiņietes. Puslaika vidū viņas izcēlās ar trim vārtiem pēc kārtas, panākot tobrīd lielāko pārsvaru – 10:7. Pateicoties diviem Elīnas Freibergas vārtiem un Annas Aleksas Stankevičas realizētajam soda metieniem, dobelnieces spēja rezultātu līdzsvarot (10:10), bet galotnē pārliecinošākas atkal bija Stopiņu NHK handbolistes. Trīs Dainas Sergejevas vārti (divi – no septiņu metru soda metiena atzīmes) ļāva Stopiņu NHK vadībā ar 14:11.

Otrā puslaika sākumā Stopiņu NHK handbolistēm vēl vairāk izdevās nostiprināt savu vadību un pēc vairākiem Sergejevas realizētajiem septiņu metru soda metieniem panākt jau piecu vārtu pārsvaru – 17:12. Nosacīti drošo atrāvienu gan stopiņietes nenoturēja un "REIR Dobele" 52.minūtes sākumā pietuvojās līdz minimumam – 21:20. Kļūdām bagātā mača galotnē Stopiņu NHK gan vadību neatdeva un uzvaru nosargāja – 25:24.

Uzvarētāju labā 12 vārtus guva Daina Sergejeva, realizējot arī visus sešus septiņu metru soda metienus. Viņa arī tika atzīta par turnīra vērtīgāko spēlētāju. Savukārt "REIR Dobele" rindās rezultatīvākā ar astoņiem vārtiem bija Elīna Freiberga.

LHF prezidenta kauss. Fināls sievietēm

Stopiņu NHK – REIR Dobele 25:24 (14:11)
Stopiņu NHK: Sergejeva 12/6, Nikolajeva 4, Fenogenova 3, Asare 3, Seržante 2, Savčenko 1.
REIR Dobele: Freiberga 8, Ņeverovska 6, Stankeviča 5/3, Rozenfelde 4, Veldze 1.

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Handball.lv