Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Uščins: "Mērķis ir uzvarēt kvalifikācijā, bet uz to jāiet soli pa solim"

Uščins: "Mērķis ir uzvarēt kvalifikācijā, bet uz to jāiet soli pa solim"
Armands Uščins
Foto: Romualds Vambuts

Šodien Latvijas vīriešu handbola izlase noslēdz gatavošanos pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram, lai jau rīt pārceltos uz Lietuvas pilsētu Klaipēdu, kur triju dienu laikā tiks aizvadītas trīs spēles. Latvijas izlases galvenais treneris Armands Uščins sarunā ar handball.lv stāsta par gatavošanās procesu un mērķiem kvalifikācijā.

Gatavošanās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas no 12. līdz 14. janvārim notiks Klaipēdā (Lietuva), norisinājās vairākos posmos – oktobra beigās valstsvienība aizvadīja treniņnometni Vācijā, decembra beigās sekoja tradicionālais Rīgas domes kauss, kurā latvieši ieņēma trešo vietu, savukārt pēc jaunā gada treniņi turpinājās vispirms Rīgā, bet kopš šīs nedēļas – Grobiņā,

Pēc jaunā gada komandai pievienojās Vācijā spēlējošie Elvijs Borodovskis un Māris Veršakovs, taču vairāki spēlētāji – Artūrs Lazdiņš, Emīls Kurzemnieks un Antons Šuleiko (viņš gan piedalījās treniņos Rīgā, taču nedevās uz Grobiņu) – treniņus neturpināja. Lazdiņš veselības problēmu, bet Emīls Kurzemnieks personisku iemeslu dēļ, atklāja galvenais treneris Armands Uščins.

"Klaipēdai gatavojāmies solīti pa solītim. Lai uz spēlēm būtu vajadzīgajā fiziskajā kondīcijā, mums ir fiziskās sagatavotības treneri, kas tam seko līdzi," atzina Uščins. "Pamazām sāk veidoties arī vajadzīgā saspēle. Mūsu klupšanas akmens ir simtprocentīgi nerealizētās situācijas – mēs tiekam pie labām iespējām, kas tiek panāktas ar smagu darbu, taču netiek izmantotas. Ceru, ka uz kvalifikāciju ar realizāciju viss būs kārtībā. "

Šodien Latvijas vīriešu handbola izlase aizvadīja noslēdzošo treniņu Grobiņā, bet jau rīt dosies uz Klaipēdu, kur pēcpusdienā tiks aizvadīts pirmais treniņš. Uščins neslēpa, ka līdz pirmajai spēlei vēl ir paveicamas vairākas lietas – jāatstrādā vairākums, jānoslīpē dažas lietas uzbrukumā, kā arī spēle, kad vārtsargs tiek nomainīts pret septīto laukuma spēlētāju. "Jāsaliek pēdējie punkti uz i," piebilda Uščins.
 
Treneris norādīja, ka mūsu galvenais ierocis būs 2.12 metrus garais Dainis Krištopāns, taču viņam būs nepieciešami palīgi: "Dainis saprot, ka viņam būs jāuzņemas līdera loma kopā ar vēl pāris spēlētājiem – Ingaru Dudi un Aivi Jurdžu. Saspēle veidojas. Dainis ir pietiekami pieredzējis un augstas klases, tāpēc viņa iespēlēšana mums lielas grūtības nerada."

Uščins atzina, ka kvalifikācijas turnīrā visi trīs pretinieki būs nopietni un katram vajadzēs sagatavoties, bet par nezināmāko atzina Gruzijas izlasi, pret ko mūsējiem jāspēlē jau turnīra pirmajā dienā, piektdien, 12. janvārī. Viņš akcentēja, ka šai spēlei būs liela nozīme, tostarp arī psiholoģiskajā ziņā.

"Gruzija uz katru sabraukumu brauc ar citu sastāvu. Mums ir informācija par pretiniekiem, taču gruzīni tik un tā ir melnais zirdziņš. Analizējam arī Izraēlas un Lietuvas izlašu spēles. Lietuviešus sīkāk analizēsim pēc pirmajiem mačiem. Labi sākts turnīrs būs stimuls atlikušajām spēlēm, tāpēc spēle pret Gruziju būs nozīmīga arī no psiholoģiskā viedokļa. Svarīgi, lai mums rodas pārliecība un ticība saviem spēkiem. Par Lietuvu mums ir vislielākā informācija, taču nedrīkstam koncentrēties tikai uz Lietuvas spēli, aizmirstot par pirmajām divām. Līdz Lietuvai vēl ir jātiek ar tādu rezultātu, kādu mēs gribam."

"Mērķis, protams, ir šo kvalifikāciju uzvarēt, taču nevaram braukt ar tādu domu, ka svarīgākais mačs ir svētdien pret Lietuvu. Mums maksimāli jākoncentrējas gan piektdienas, gan sestdienas spēlēm. Šobrīd svarīgākā ir piektdienas spēle, pēc tam tā būs sestdienas spēle, un tikai tad – noslēdzošais mačs. Pretī mērķim jāvirzās soli pa solim," noslēdza Uščins.

Latvija spēlē 2. kvalifikācijas grupā, kur pretiniekos ir Gruzija, Izraēla un Lietuva. Tikai kvalifikācijas grupas uzvarētāja iekļūs izšķirošajā play off kārtā, kur cīnīsies par ceļazīmi uz pasaules čempionātu. Uzvarētāja tiks noteikta divu spēļu summā.

Uz Klaipēdu valstsvienība dosies 17 spēlētāju sastāvā, tādējādi tikai pirms katras konkrētās spēles tiks izlemts, kurš paliks malā (spēlei drīkst pieteikt 16 spēlētājus). Pirmo kvalifikācijas spēli Latvija aizvadīs piektdien plkst. 16:30 pret Gruziju, sestdien plkst. 15:30 būs spēle pret Izraēlu, bet svētdien turnīrs tiks noslēgts ar maču pret Lietuvu plkst. 17:00. Lietuvas Handbola federācija, kas ir šī sabraukuma organizatore, apstiprinājusi, ka visas spēles būs vērojamas tās Facebook lapā. Svētdienas, 14.janvāra, spēle Lietuva – Latvija būs skatāma arī Latvijas Televīzijas kanālā LTV7 (tiešraides sākums plkst. 16:50).

Tiem, kas spēles plāno apmeklēt klātienē: var iegādāties abonamenta biļeti uz visām sešām kvalifikācijas turnīra spēlēm, bet tā cena – no 7 līdz 22 eiro. Biļešu iegāde internetā: Bilietai į renginius internetu - Bilietai.lt

Kāpēc kvalifikācija notiek Lietuvā?
Nespējot vienoties par tradicionālo izspēles kārtību, aizvadot pa vienai spēlei ar katru pretinieku gan savā laukumā, gan izbraukumā, vairākas valstsvienības bija izteikušas vēlmi kvalifikācijas turnīru rīkot savā valstī, tādējādi rīkotāju nācās noteikt izlozē. Pērn augustā notikušajā izlozē pirmās rīkošanas tiesības tika ielozētas Gruzijas Handbola federācijai, taču tā atteicās no iespējas organizēt turnīru savā valstī, tādējādi tiesības automātiski nonāca Lietuvas Handbola federācijas rīcībā.

Latvijas izlases sastāvs:

Artūrs Kuģis (TV Großwallstadt, Vācija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga), Edgars Kukša (VfL Fredenbeck, Vācija), Māris Veršakovs (Pforzheim, Vācija), Elvijs Borodovskis (Haßloch, Vācija), Rihards Leja (Celtnieks Rīga), Nils Kreicbergs (Tenax Dobele), Toms Lielais (Bad Blankenburg, Vācija), Aivis Jurdžs (DHfK Leipzig, Vācija), Austris Tuminskis (Tenax Dobele), Raivis Gorbunovs (Šala, Slovākija), Dainis Krištopāns (Vardar, Maķedonija), Guntis Piļpuks (SK Latgols, MSĢ/LAT-Hertz), Ņikita Pančenko (Tenax Dobele, MSĢ/LAT-Hertz), Ingars Dude (Limoges 87, Francija), Egils Politers (Tenax Dobele), Artis Laganovskis (HK Ogre/Miandum).
Galvenais treneris: Armands Uščins
Treneri: Arnolds Straume, Andrejs Narnickis.
Fizioterapeites: Ilze Kristapsone, Agate Ādiņa.
Fiziskās sagatavotības treneris: Ēriks Visockis.

Kvalifikācijas turnīra kalendārs:

DatumsLaiksSpēle
12.01.16:30Latvija – Gruzija
12.01.19:00Lietuva – Izraēla
13.01.15:30Izraēla – Latvija
13.01.18:00Gruzija – Lietuva
14.01.14:30Izraēla – Gruzija
14.01.17:00Lietuva  - Latvija

Foto: Romualds Vambuts