Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Handbola "lāčādu" dalīs Vācijā un Dānijā

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Pirmo reizi vēsturē pasaules čempionāts handbolā vīriešiem risināsies divās valstīs - 10.janvārī tas sāksies handbola dzimtenē Dānijā un Vācijā. Izšķirīgās spēles par medaļām un titulu risināsies Dānijā un ir vismaz 7-8 komandas, kas pamatoti cer kāpt uz goda pjedestāla.

Vispirms 24 komandas aizvadīs priekšsacīkstes jeb spēles apakšgrupās - katrā apakšgrupā ir pa sešām komandām un tikai trīs labākās no tām turpinās spēkoties par medaļām (pārējās komandas turpinās dalīt vietas no 13. līdz 24.). Grupu turnīra otrajā posmā jeb pamatturnīrā būs divi sešinieki, gandrīz jebkura izlase no šā duča var cerēt uz godalgām, taču tas ir tikai teorētiski - 12 labākās komandas atsāks turnīru ar punktiem (ja tādi ir) pret savas apakšgrupas komandām, kas arī iekļuvušas pamatturnīrā. Katra sešinieka divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, trešās vietas spēlēs par 5. vietu, ceturtās - par 7. vietu.
Pasaules čempionāta pirmajā daļā spraiga spēkošanās par pirmajām trim vietām solās būt A grupā, kas spēlēs Berlīnē - pašreizējā pasaules čempione Francija, mājiniece Vācija, Serbija, Krievija, Brazīlija un Koreja. Pirmo reizi handbola pasaules čempionātu vēsturē būs apvienotā Korejas komanda - iepriekšējā pieteikumā ierakstīti 16 spēlētāji no Dienvidkorejas un 4 spēlētāji no KTDR. Vācu kolēģi šajā sakarā jau joko - proti, kā Korejas izlases galvenais treneris Čin Šo Juns komandēs padotos no Ziemeļkorejas, jo sanāk, ka viņš ir militārā kluba "Sangmu" galvenais treneris, bet Ziemeļkorejas handbolisti ir karadienestā savas valsts armijā... Tieši Korejas izlase rīt atklāšanas mačā tiksies ar Vācijas handbolistiem. Francijai un Vācijai noteikti vajadzētu šajā grupā būt trijniekā, bet par trešo vietu būs sīva spēkošanās starp Serbiju, Krieviju un Brazīliju.
B grupā, kas savas spēles aizvadīs Minhenē, spēlē Eiropas čempione Spānija, Horvātija, Maķedonija, Islande (Aleksandrs Pētersons beidzis savu karjeru Islandes izlasē), Bahreina un Japāna. Par Spāniju un Horvātiju nevajadzētu šaubīties, bet tālāk... Arī šeit par trešo vietu gaidāma sīva spēkošanās.
C grupas komandas - olimpiskā čempione Dānija, pasaules vicečempione Norvēģija, Austrija, Tunisija, Čīle un Saūda Arābija - spēlēs Herningā. Favorītes šajā grupā ir Dānija un Norvēģija un arī šeit bez intrigas cīņā par vietu trijniekā neiztiks. "Dāņu puses" atklāšanas spēlē rītvakar mājinieki dāņi tiksies ar Čīles izlasi. Šī spēle notiks Kopenhāgenā.
D grupa - Eiropas vicečempione Zviedrija, Ungārija, Katāra, Argentīna, Ēģipte un Angola. Spēles notiks Kopenhāgenā. Zviedrijai un Ungārijai vajadzētu būt trijniekā, taču spēles ar pārējām grupas komandām tām nebūs nekāda pastaiga. Mums labi zināmā Ēģiptes izlase, kas decembrī otro reizi pēc kārtas ieguva Rīgas domes kausu, arī var cerēt uz vietu trijniekā (Rio olimpiskajās spēlēs ēģiptieši apakšgrupā zviedrus uzvarēja). .