"Tenax" Rīgas čempionātu iesāk ar pārliecinošu uzvaru pār jaunatnes izlasi

Šovakar Rīgas atklāto čempionātu handbolā ar pārliecinošu panākumu uzsāka Dobeles "Tenax" handbolisti, kas savā laukumā ar 39:24 apspēlēja MSĢ/Latvijas jaunatnes izlasi (MSĢ/LAT).

Rīgas čempionāts startēja jau trešdien, kad pašreizējie Rīgas čempioni "Celtnieks" A apakšgrupā izbraukumā ar 37:24 pārspēja "Jūrmalas Sportu", savukārt B apakšgrupā duelis starp "Tenax" un MSĢ/LAT bija grupas pirmā spēle.

Spēles rezultātu atklāja dobelnieki, precīzi uzbrūkot Ansim Bilkštim, bet divi Antona Šuleiko vārti nedaudz vēlāk vadībā jau izvirzīja MSĢ/LAT – 2:1. Lielākā daļa pirmā puslaika aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr pēdējās desmit minūtēs "Tenax" guva divreiz vairāk vārtu nekā oponenti un izmantoja iespēju atrauties – 19:14 pēc pirmajām 30 minūtēm.

Otro puslaiku dobelnieki iesāka ar vēl četriem vārtiem pēc kārtas, kas ļāva panākt jau +9 (23:14), bet pēc nospēlētām deviņām minūtēm mājinieku pārsvars pēc Emīla Kurzemnieka metiena pirmoreiz sasniedza arī desmit vārtus – 27:17. Uz katriem murjāņiešu vārtiem "Tenax" spēja atbildēt ar diviem, turklāt MSĢ/LAT vairākkārt neizmantoja iespēju gūt vārtus arī no septiņu metru soda metiena līnijas (visā spēlē – 0/3). Galarezultātā pārliecinošs "Tenax" panākums ar 39:24.

Uzvarētāju labā pa septiņiem vārtiem guva Emīls Kurzemnieks un Ansis Bilkštis, savukārt zaudētāju rindās astoņi vārti Ņikitam Pančenko, septiņi Guntim Piļpukam.

Rīgas atklātā čempionāta grupu turnīra spēles turpināsies arī brīvdienās – sestdien, 2. septembrī, plkst. 18:00 "Ogre/Miandum" spēkosies ar "Jūrmalas Sportu", bet 3.septembrī plkst. 17:00 ASK/LSPA mērosies spēkiem ar Dobeles "Tenax". Noslēdzošās Rīgas čempionāta apakšgrupu spēles, kā arī finālspēles notiks nākamnedēļ. Turnīra finālā sacentīsies katras apakšgrupas uzvarētājas, bet par trešo vietu – otro vietu ieguvējas. Finālspēles 9. septembrī notiks Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā plkst. 13:00 (spēle par trešo vietu) un 15:00 (spēle par pirmo vietu).

Rīgas atklāto čempionātu rīko Latvijas Handbola federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.