Makilrojs pirmoreiz "PGA Championship" beidz jau pēc 36 bedrītēm

Makilrojs pirmoreiz "PGA Championship" beidz jau pēc 36 bedrītēm

Rorijs Makilrojs
Foto: AFP/Scanpix

"PGA Championship" divi galvenie favorīti Dastins Džonsons un Rorijs Makilrojs sezonas pēdējo "major" turnīru pabeidza ar lielu fiasko, izstājoties jau pēc 36 bedrītēm. Tikmēr Springfīldā notiekošā turnīra vadībā pusceļā ar -9 atrodas Džimijs Volkers un Roberts Strebs.

Džonsonam turnīrs praktiski beidzās jau pirmajā dienā, kad viņš izcēlās ar ļoti neveiksmīgu +7. Piektdien zaudēti vēl divi sitieni, kā rezultātā viņam nācās samierināties ar +9. Sliktāk par "US Open" čempionu nospēlēja tikai 10 golferi. Džonsons pirms "PGA Championship" sākuma bija "karstākais" golferis, pēdējos sešos turnīros ieņemot vietu pirmajā desmitniekā. Pilnus četrus raundus viņš bija nospēlējis 17 turnīros pēc kārtas.

Kamēr Džonsonam lielu cerību otrajā dienā izglābties nebija, Makilrojs bija tuvu tam, lai tiktu "cut", taču pēdējā bedrītē pieļautais "bogey" Ziemeļīrijas golferi atstāja vienu sitienu aiz strīpas. 2012. un 2014. gadā "PGA Championship" uzvarējušais Makilrojs pirmoreiz šajās sacensībās netika tālāk par pirmajiem diviem raundiem, šoreiz finišējot ar rezultātu +3. No Top 10 spēlētājiem izgāzās arī Serhio Garsija (+5).

Pēdējā bedrītē vienu sitienu zaudēja arī Džimijs Volkers, kuram tādējādi neizdevās palikt par vienīgo līderi pēc pirmajām divām dienām. Rezultāts -9 ir arī citam amerikānim Robertam Strebam, kurš piektdien izcēlās ar 63 sitienu raundu – tas ir atkārtots "major" turnīru labākā raunda rekords, kas izdevies 28 golferiem.

Abiem līderiem divus sitienus zaudē mazpazīstamais argentīnietis Emiliano Griljo un pasaules pirmais numurs Džeisons Dejs. Pagājušā gada čempions otro dienu izspēlēja ar -5, astoņu bedrīšu posmā no astotās līdz 15. bedrītei izceļoties ar septiņiem "birdie"!

"PGA Championship 2016" Top 8 pēc otrās dienas

VGolferisValsts+/-R1R2
1.Džimijs VolkersASV-96566
Roberts StrebsASV-96863
3.Emiliano GriljoArgentīna-76667
Džeisons DejsAustrālija-76865
5.Henriks StensonsZviedrija-66767
6.Martins KaimersVācija-56669
Brukss KepkaASV-56867
Patriks RīdsASV-57065

Visi rezultāti: 2016 PGA Championship Leaderboard and Scoring -...

Tev jābūt autorizētam,