Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:369, Did:0, useCase: 0

Ar spēcīgu dalībnieku sastāvu startē "Latvian Open"golfa turnīrs

Ar spēcīgu dalībnieku sastāvu startē "Latvian Open"golfa turnīrs
Foto: LGF

Vasaras otrajā pusē golferi tradicionāli pulcējas Rīgā uz Latvijas golfa sezonas prestižāko starptautisko amatieru turnīru “Latvian Open”, kas no 18. līdz 20. augustam risināsies “Ozo Golf Club” laukumā, piesaistot vairāk nekā 80 spēlētāju no 10 valstīm. Uzvaras pretendentu vidū būs arī Latvijas golfā augstus panākumus guvuši sportisti.

“Latvian Open” notiks 23. reizi, golferiem sacenšoties gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. Startam ir pieteikušies 65 vīrieši un 16 sievietes, tostarp pieckārtējais Latvijas amatieru čempions Roberts Eihmanis un Linda Dobele, kura par “Latvian Open” čempioni kļuva 2015.gadā.

Turnīrā uzvarētājus noteiks, trijās dienās izspēlējot trīs kārtas pa 18 bedrītēm. Labākie “Latvian Open” spēlētāji nopelnīs ieskaites punktus pasaules amatieru rangā (WAGR), kas ārzemju golferiem raisa lielāku motivāciju mērot ceļu uz Latviju.

Latvijas Golfa federācijas prezidents Vilis Krištopans: "Varam lepoties ar savu “Latvian Open” turnīru, kas gadu gaitā ir nostiprinājies Eiropas sacensību kalendārā un pulcē augsta līmeņa spēlētājus, kam katru dienu būs jāparāda sava vislabākā spēle, lai izcīnītu uzvarētāju kausus. Atbilstoši augstākajām prasībām sagatavotais “Ozo Golf Club” laukums būs nopietns pārbaudījums ikvienam uzvaras pretendentam, kuru vidū ar gandarījumu redzam arī Latvijas sportistus.”

Vīriešu konkurencē Latvijas amatieru čempions Eihmanis ir turnīra favorītu vidū, tomēr šoreiz ar vairākiem ļoti spēcīgiem spēlētājiem būs pārstāvēta Somija, un ar pamatoti nopietnām ambīcijām Rīgā ieradušies arī Igaunijas un citu valstu golferi.

Savukārt sievietēm galvenās pretendentes uz uzvaru būs Austrumtenesijas Valsts universitātē ar golfa stipendiju studējošā Dobele un Somijas U-21 čempione Emilia Tukiainen. Uz panākumiem būs gatavas pretendēt arī spēcīgas pašmāju un Lietuvas juniores.

Starta sarakstā septiņiem vīriešiem un divām sievietēm ir par nulli augstāks handikaps, kas norāda, ka viņu potenciālais rezultāts ir mazāks nekā laukumā teorētiski nepieciešamais sitienu skaits (PAR). Handikaps raksturo spēlētāja meistarību un HCP 0 nozīmē, ka golferim prognozētais rezultāts atbilst laukuma PAR. Teorija no prakses gan mēdz atšķirties arī olimpiskajā sporta veidā golfā, jo katra favorītu neveiksme un sāncenšu sekmes var ātri izmainīt spēku samēru.

Papildu intriga svētdien turnīra pēdējā kārtā būs hole in one balva – par trāpījumu 13.bedrītē ar vienu sitienu precīzā sitiena autors kļūs par “Mazda6” spēkrata īpašnieku.

Skatītājiem ieeja “Ozo Golf Club” visās sacensību dienās ir bez maksas. Līdzjutējiem jāievēro izvietotās norādes, jo ir bīstami atrasties golfa laukuma spēles daļā, nepārzinot golfa etiķeti.

“Latvian Open” atbalsta

Mazda, Cēsu alus, Vinitto, Vitamin Performance
Uzziņai: “Latvian Open” pirmoreiz notika 1995.gadā, kad turnīrs risinājās Igaunijā, jo Latvijā vēl nebija sava golfa laukuma. No 1998. līdz 2001.gadam “Latvian Open” uzvarētājus noteica “Viesturos”, bet kopš 2002.gada turnīrs notiek “Ozo Golf Club” laukumā.

Golfā amatierisms nav meistarības līmeņa, bet gan spēlētāja statusa apliecinājums.
“Latvian Open” dalībvalstis: Apvienotā Karaliste, Austrija, Baltkrievija, Igaunija, Itālija, Krievija, Latvija, Lietuva, Somija, Zviedrija

Sacensību rezultāti tiešsaistē: GolfBox Tournament

Informāciju sagatavoja
Aiga Nesaule
LGF ģenerālsekretāre

Tev jābūt autorizētam,