Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:331, Did:0, useCase: 0
Renārs Buivids

Sestdien 11. novembra krastmalā sacensības astoņos sporta veidos

Sestdien, 31.augustā Rīgā, 11.novembra krastmalā ielu sporta un kultūras kustības „Ghetto Games“ sezonas noslēguma pasākumā skatītāji varēs izbaudīt krāšņu jauno mūziķu koncertu ar Rīgas Gospelkora un Kazanovas orķestra piedalīšanos, ielu dejotāju konkursu, kā arī vērot sacensības astoņos sporta veidos.

Sestdien Daugavas krastmalā sacensības un aktivitātes sāksies no plkst.12.00. Šajā dienā par vērtīgām balvām cīnīsies ielu florbola, ielu futbola, ielu basketbola, armvrestlinga, ielu vingrošanas, BMX frīstaila pārstāvji, kā arī skimborda un velo polo piekritēji.

Ielu sporta un kultūras kustības „Ghetto Games“ dibinātājs Raimonds Elbakjans skaidro, ka piektās sezonas noslēguma pasākums 11.novembra krastmalā ļaus pilsētas iedzīvotājiem paraudzīties, cik kvalitatīvi šo vasaru jaunieši ir pavadījuši – Daugavas malā par vērtīgām balvām sacentīsies sezonas labākās komandas, lieliski sportisti, talantīgi mūziķi un dejotāji. „Alternatīvie sporta veidi pārsvarā aizrauj 13 līdz 25 gadus vecus jauniešus. Tāpēc ir svarīgi, kā viņi atcerēsies savus jaunības gadus – vai truli pavadītus naktsklubos un burziņos, vai piepildītus ar sportu un pozitīvu atmosfēru,“ „Ghetto Games“ iniciatīvu jau piekto gadu pēc kārtas rīkot sporta un kultūras pasākumus dažādās Latvijas pilsētās raksturo R.Elbakjans.

Kā zināms, šajā sezonā ielu sporta un kultūras kustība „Ghetto Games“ rīkojusi 70 turnīrus nevien savā mītnes vietā – Rīgā, Grīziņkalna skeitparkā, bet arī daudzās Latvijas pilsētās, vasaras garumā sacensībās 18 dažādos sporta veidos pulcējot ap 7000 sportistu.

Sestdien viens no sezonas noslēguma pasākuma kulminācijas brīžiem būs krāšņais mūzikas konkursa „Ghetto Faktors“ fināls, kas sāksies plkst.17.00. Tajā skatītājiem muzicēs pieci talantīgi mūziķi, kas visu vasaru sīvi strādājuši, lai gūtu iespēju uzstāties šajā koncertā un nokļūtu soli tuvāk konkursa galvenajai balvai – proti, viens no dziedātājiem iegūs iespēju ierakstīt singlu profesionālā skaņu studijā un nofilmēt videoklipu Ņujorkā.

Daugavas krastmalā skatītājiem uzstāsies uz Latvijas mūzikas skatuves debitējusī Adelīna Jureviča (Adelly), televīzijas konkursa „Jaunā talantu fabrika“ dalībniece Aminata Savadogo, Rīgas Gospelkora dziedātāja Kristīne Prauliņa, talantīgais mūziķis Justs Sirmais un Ilze Ozoliņa, kura līdz šim piedalījusies vairākos mūzikas konkursos, tostarp „The X Factor“ Lielbritānijā.

Konkursa dalībnieki koncertam gatavo divus priekšnesumus – vienu, kurā žūrija galvenokārt vērtēs viņu vokālās dotības, bet otru, kurā konkursa finālistiem jādemonstrē savs skatuves stils un jāpārsteidz publika. Tāpēc finālistiem sestdien talkā nāks daudzi profesionāli un pazīstami mūziķi – piemēram, Kristīne Prauliņa uzstāsies kopā ar Rīgas Gospelkora dziedātājiem, Ilze Ozoliņa gatavo priekšnesumu kopā ar Kazanovas orķestri, arī pārējiem trijiem dziedātājiem talkā nāks gan bundzinieki, ģitāristi, gan citi mūziķi.

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēs stingra žūrija - dziedātāja Linda Leen, mūziķis un radio „Spin FM“ pārstāvis Normunds Rutulis, „Do Studijas“ producents Rolands Sīpols (Domino) un „Ghetto Music“ pārstāvis Antons Semeņaks (Fantiq). Konkursa finālā gaidāms arī kāds īpašs viesis.

Lai gan galveno balvu saņems tikai viens no pieciem dziedātājiem, konkursa rīkotāji sola turpināt sadarbību ar pārējiem finālistiem. „Arī pārējos mūziķus „Ghetto Music“ komanda ņems savā paspārnē un ar viņiem sadarbosies,“ sola viens no konkursa rīkotājiem DJ Get Dizzy.

Konkursa „Ghetto Faktors“ atlases koncerti tika rīkoti visas vasaras garumā. Finālisti izraudzīti no vairāk kā 100 dalībnieku lielā pulka, kura vidū bija arī vairāki sabiedrībā jau pazīstami mūziķi, tostarp Pēteris Upelnieks, Laima Grauda un citi.

Skatītājiem dienas garumā sestdien muzicēs arī Latvijā pazīstami dīdžeji – Ventspilī rezidējošie DJ Vento un Dj Makree, DJ Rapa, DJ PM2theAM, DJ Kristaps Zīle (z:le), DJ Ziggy no Saldus, kā arī DJ Sergucci un MixMaster AG. Kopā ar viņiem uzstāsies „Ghetto Games“ oficiālais dīdžejs Get Dizzy.

31. augustā klātesošie varēs vērot arī ielu vingrošanas sacensības, kas tiks rīkotas sadarbībā ar Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrību. Sacensību ietvaros spēkiem varēs mēroties tautas klases sacensībās „Spēks no Latvijas Dzelzceļa“ vairākās disciplīnās - „trepe uz pievilkšanās stieņa“, „trepe uz līdztekām“, „Push-up King“, kā arī „freestyle“. Savu fizisko sagatavotību varēs pierādīt arī daiļā dzimuma pārstāves, startējot atsevišķā grupā. Dalībnieku reģistrācija sacensībām notiks no plkst.12.00, savukārt sacensības sāksies plkst.13.00.

Daugavas krastmalā savu roku spēku pierādīs arī armvrestlinga piekritēji – no plkst.12.00 notiks sacensību dalībnieku svēršanās un reģistrēšanās, savukārt sacensības tiks atklātas plkst.13.00.

Sestdien no plkst.14.00 līdz plkst.20.00 notikumiem Daugavas krastmalā līdzi sekos radio „Spin FM“ izbraukuma studija, kas pasākumu translēs tiešraidē.

31.augustā īpašā izspēlē tiks noskaidrots, kurš no „Ghetto Basket“ spēlētājiem iegūs iespēju nākamgad doties uz ASV, lai vērotu NBA Zvaigžņu spēles „Sprite Slam dunk“ konkursu klātienē. Par brauciena ceļazīmes īpašnieku iespēja ir kļūt ikvienam „Ghetto Basket“ turnīra spēlētājam, kurš no jūnija beigām līdz pat augusta pēdējai dienai būs piedalījies vismaz vienā no „Ghetto Games“ organizētajām spēlēm un kuram ir 2013.gada dalībnieka licence. Sestdien plkst.13.00 no vairāku tūkstošu dalībnieku vidus tiks izraudzīti pieci finālisti. Viens no viņiem iegūs savā īpašumā ceļazīmi, un vērtīgās balvas ieguvējs tiks noskaidrots ap plkst.20.00.

Sestdien tradicionālo turnīru atklāšana notiks plkst.12.00, savukārt dienas galvenie notikumi sāksies pēc plkst.16.00, kad notiks finālsacensības ielu florbolā un ielu futbolā. „Ghetto Faktora“ dalībnieku uzstāšanās notiks no plkst.17.00 līdz plkst.19.00, savukārt finālsacensības ielu basketbolā sāksies pēc plkst.19.00.

Sezonas noslēguma pasākumu rīko „Ghetto Family“ sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Uzmanību autovadītājiem: Sakarā ar „Ghetto Games” sezonas noslēguma pasākuma norisi no piektdienas, 30.augusta plkst. 22.00 līdz svētdienas, 1.septembra plkst.9.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Rīgā, 11.novembra krastmalā.

Satiksme 11.novembra krastmalā tiks slēgta posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai. Transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumi minētajā ielas posmā 30.augustā tiks ieviesti jau no plkst. 20.00. Pasākuma sagatavošanas un norises laikā tiks organizēta divvirzienu satiksme Pils ielas posmā no Poļu gātes līdz Doma laukumam un Doma laukuma posmā no Pils ielas līdz Jēkaba ielai.

 

2013-08-30 14:27

Nākamais: Latvija pārsteidz regbija amatpersonu no Velsas