Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:331, Did:0, useCase: 0

Atvērta reģistrācija pirmajam “Ghetto Football” organizētajam Eirolīgas posmam Barselonā

Elīna Kolna
Elīna Kolna

Šodien, 21. februārī, ir atvērusies reģistrācija pirmajam ielu futbola Eirolīgas turnīram Barselonā 21. martā, ko organizē viena no Eiropas lielākajām sporta un kultūras organizācijām “Ghetto Football” sadarbība ar vēl desmit valstu partneru līdzdalību. Reģistrācija visiem Eiropas tūres “Grand Prix” turnīriem atvērsies mēnesi pirms posma, bet aizvērsies 24 stundas pirms tā sākuma. Piereģistrēties turnīram var vietnē Euro League — Ghetto Football Euro League 2020

Projekta galvenais mērķis ir dažādu sabiedrības grupu sociālā iekļaušana caur sportu, radot ielu futbola kustību Eiropā. Tāpēc turnīri norisināsies Eiropas pilsētu ne tik sakoptos jeb “ghetto” rajonos.
Pirmo reizi vēsturē organizētā ielu futbola Eirolīgas tūre “Ghetto Football: Euro League 2020” sastāvēs no desmit 3v3 “Grand Prix” turnīra posmiem un viena superfināla 11 dažādās valstīs. Tūre sāksies 21. martā, bet noslēgsies 13. maijā. Pirmais posms dos startu vēsturiskajam ielu kultūras, futbola turnīram jau pēc mēneša Barselonā sadarbībā ar “Street Football x Barcelona”.

Katalonijā notiekošais turnīrs, tāpat kā desmit pārējie, būs starptautiski pārstāvēts. Tam reģistrējušās jau piecu dažādu valstu komandas: “Streetkings.eu” no Nīderlandes, “Panna Match BLN” no Vācijas, “Pannahouse” no Dānijas, TGK no Latvijas un, protams, vairākas Spānijas vienības. “Ghetto Football” aicina pieteikties vēl citus interesentus. Dažādās nacionalitātes turnīru padarīs īpaši aizraujošu, kā arī būs iespēja redzēt vairākus spilgtus ielu futbola spēlētājus to spozmē.

Gabriel Valarezo, “Street Football x Barcelona” kustības līderis par jauno projektu: "Par Ghetto Games uzzināju neilgu laiku atpakaļ un mans pirmais iespaids bija: "WOW, šis ir iespaidīgi"! Liktenis ir visai neparedzams, un tikai pāris mēnešus pēc tam, kad mūsu komanda spēlēja pret Latviju Itālijā, mēs kļuvām par draugiem. Godīgi, nekad nebūtu iedomājies, ka pat pēc viena gada kopā veidosim lielāko ielu futbola pasākumu, kāds jebkad ir bijis visā pasaulē! Esmu pārsteigts par to, ko futbols ir spējīgs radīt, vienojot cilvēkus un pat valstis vien ar bumbas spēku. Es jūtos ļoti pagodināts pārstāvēt Spāniju šajā lielajā projektā. Barselona: Pirmā pieturvieta!
Katrai no projektā iesaistītajām valstīm ir iespēja sūtīt trīs komandas uz trim dažādiem Eiropas valstu turnīriem, lai katrs “Ghetto Football Euroleague 2020” posms būtu starptautiski pārstāvēts. Katrā turnīrā komandas krāj reitinga punktus. Turklāt spēles notiks bez tiesnešiem, tāpēc turnīra sauklis ir - «Game without judges, life without judges».

Eirolīgas superfināls norisināsies 13. maijā Rīgā, līdz ar “Ghetto Games” 12. sezonas atklāšanu, kur 24 labākās Eiropas ielu futbola zēnu komandas un 12 meiteņu komandas sacentīsies par uzvaru visā līgā.
Zēnu komandas finālturnīram kvalificējas pēc principa: desmit katra “Grand Prix” posma uzvarētāji, 12 reitinga labākās komandas un divas “wild card” ieguvušās Latvijas komandas. Meiteņu vienības katras valsts organizācija atlasa pēc saviem ieskatiem. Plašāk ar noteikumiem iespējams iepazīties “ghettofootball.com” mājaslapā, precīzāk: https://www.ghettogames.com/data/fi...
Informācijas ieguvei un aktualitāšu uzziņai iespējams izmantot ne tikai mājaslapu, bet arī sekojot @ghettofootball sociālā tīmekļa vietnēs “Instagram” un “Facebook”.

Jau 28. februārī atvērsies reģistrācija nākamajam “Grand Prix” turnīram. Posmi notiks:
28. martā Milāna, Itālija
1. aprīlī Džakova, Horvātija
4. aprīlī Budapešta, Ungārija
11. aprīlī Prāga, Čehija
15. aprīlī Brisele, Beļģija
18. aprīlī Amsterdama, Nīderlande
22. aprīlī Kopenhāgena, Dānija
25. aprīlī Berlīne, Vācija
29. aprīlī Varšava, Polija

Projekts tiek līdzfinansēts ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Sports” programmas finansiālo atbalstu (līguma numurs: 613248-EPP-1-2019-1-LV-SPO-SNCESE). Par projekta saturu pilnībā ir atbildīgi tās autori un neatspoguļo Eiropas Komisijas un Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūras oficiālo viedokli.