Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:331, Did:0, useCase: 0

Kanādietis Kilganons uzvar pasaulē prestižākajā Slam Dunk konkursā „Sprite Kings of Air”

Kanādietis Kilganons uzvar pasaulē prestižākajā Slam Dunk konkursā „Sprite Kings of Air”

Otrdien, 7. jūlijā, Grīziņkalnā norisinājās pasaulē skaļākais Slam Dunk konkurss „Sprite Kings of Air”, kurā piedalījās 8 spēcīgākie basketbola dankeri no visas pasaules. Vairāk kā trīs stundu ilgais pasākums bija piepildīts ar muzikāliem pārsteigumiem un elpu aizraujošiem šoviem, kuros piedalījās arī Latvijas jaunievēlētais prezidents Raimonds Vējonis un pasaules atpazīstamību guvusī latviešu grupa „Prāta Vētra”.

„Sprite Kings of Air” Rīgā notika trešo reizi, taču šis bija līdz šim pārdrošākais un emocijām bagātākais pasākums, jo vienlaicīgi pie interneta tiešraides tas pulcēja vairāk kā 70 pasaules valstu pārstāvjus. Slam Dunk konkursā tikās pasaules vadošo konkursu uzvarētāji, un tajā pārliecinošu uzvaru guva kanādietis Džordans „Mission Impossible” Kilganons, veicot sarežģītu triku lēcienā pāri kabrioletam.

Par „Sprite Kings of Air” čempiona titulu cīnījās:
- Džastins „Jus Fly” Dārlingtons (Kanāda) – divkārtējs Grīziņkalna un neskaitāmu pasaules labāko danku konkursu čempions;
- Rafāls „Lipek” Lipinskis (Polija) – „Quai 54” un „Baku 2015 Eiropas spēļu” uzvarētājs;
- Dmitrijs „Smoove” Krivenko (Ukraina) – vairākkārtējs Ukrainas čempions;
- Brendons "Werm" Lakjū (ASV) – viens no pasaules labākajiem dankeriem, kurš danko no vienas kājas;
- Džordans "Mission Impossible" Kilganons (Kanāda) - pasaules sensācija un skorpiona danka īpašnieks;
- Ilja "Kroha" Kroška (Ukraina) – „Moscow Open 2014” uzvarētājs;
- Porters "What's Gravity?" Meiberijs (ASV) – īsākais (1,65m) profesionālais dankeris pasaulē;
- Kristaps Dārgais (Latvija) – „Moscow Open 2013” čempions un Latvijas titulētākais dankeris, kurš ir izsalcis uzvarēt tieši mājās.

Dalībniekus vērtēja viens no labākajiem latviešu basketbolistem Kristaps Valters, Latvijas čempionu „VEF Rīga” bijušais treneris Nikolajs Mazurs, Latvijas izlases kandidāts Eiropas čempionātam Rīgā Rolands Freimanis, Latvijas basketbola leģenda Raimonds Miglinieks un „Ghetto Basket” patrons Andris Biedriņš.

Grīziņkalnā notiekošo „Sprite Kings of Air” apmeklēja arī jaunais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Viņš sveica visus Slam Dunk konkursa apmeklētājus Rīgas sportiskākajā apkaimē, aicinot atbalstīt mājinieku Kristapu Dārgo. "Es, kā Valsts prezidents, turpmāk rūpēšos par to, lai būtu atbalsts jauniešiem sportā. Atbalstīšu arī "Ghetto Games". Pagājušā gadā man bija iespēja spēlēt Ghetto Basket turnīrā Krāslavā, kur ar komandu izcīnījām 1. vietu," novēlot veiksmīgas sacensības, teica Vējoņa kungs.

„Ghetto Games” līderis Raimonds Elbakjans pēc pasākuma ir kodolīgs, sakot, ka „tas ir labākais, kas ar mani ir noticis.” „Sprite Kings of Air” Slam Dunk konkursa producents Renārs Zeltiņš pēc visa piedzīvotā atklāj, ka „ar vēsu prātu atskatoties uz Grīziņkalna Slam Dunk konkursu, jāatzīst, ka šis bija lielākais un pārsteidzošākais šāda veida pasākums ne tikai šovasar Latvijā, bet visā pasaulē kopumā. Tādas emocijas, iedvesma, enerģijas apmaiņa starp dalībniekiem un skatītajiem, visiem esot skaidrā prātā, nekur iepriekš nav redzēta. „Sprite Kings of Air” konkursā piedalījās astoņi labākie dankeri pasaulē, šeit, Grīziņkalnā, bija pilnīgi viss – limuzīns, Maikls Džeksons, kura ādā iejutās Ralfs Eilands, kopā ar grupu „Olas” izpildījām dziesmu „Prezidents”, kuras noslēgumā iznāca arī jaunievēlētais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, te bija zirgi, dankeri Centrālajā laukumā iebrauca ar neordināriem velosipēdiem, žūrijā pats Andris Biedriņš, Nils Ušakovs asistēja Polijas labākajam dankerim Rafālam „Lipek” Lipinskim, fantastisks tribīņu batls, basketbola triku meistari „Lords of Gravity” no Ungārijas ar batutu šovu, karaoke dziedājām dziesmu „Lidmašīnas” kopā ar pašu „Prāta Vētru” un tam visam noslēgumā Džordana Kilganona uzvaras danks pāri kabrioletam! Šī bija viena no manas dzīves laimīgākajām dienām! Tas viss šķiet sirreāli! Paldies visiem, kas atnāca, un tiekamies nākamajā gadā, jo tie vēl nav mūsu griesti!”

Rīko: Ghetto Family

Galvenais partneris: Sprite

Partneri un atbalstītāji: Rīgas Dome, Rīgas Brīvostas pārvalde, Latvijas Universitāte, Latvijas Nafta, Live Riga, adidas, Armets, VEF Rīga, Pro Basketball, Būvniecības ABC, Mārtiņa Beķereja, ProNets, MAXIMA, McĀbols, Super Viva.

Informē: TVNET, Draugiem.lv, Sporta Avīze, Sportacentrs.com, Forum Cinemas, Salīdzini.lv, RīgaTV24 un JCDecaux.

Tev jābūt autorizētam,