Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:331, Did:0, useCase: 0

Septiņu valstu 3x3 basketbolisti sacentīsies par ceļazīmi uz “Moscow Open”

Septiņu valstu 3x3 basketbolisti sacentīsies par ceļazīmi uz “Moscow Open”
"Ghetto Basket" no ierastās spēļu vietas Grīziņkalnā 13. jūlijā pārcelsies uz Rīgas Centrāltirgu
Publicitātes foto

Ceturtdien, 13. jūlijā atjaunotajā Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā septiņu valstu 3x3 basketbolisti dosies cīņā par ļoti vērtīgo balvu – ceļazīmi uz jūlija beigās Krievijas galvaspilsētā desmito reizi notiekošo “Moscow Open”. Šajā “Ghetto Basket” turnīrā jebkurai Latvijas vīriešu komandai būs iespēja samērot spēkus ar meistarīgajiem ciemiņiem. Jauno spēļu vietu iemēģinās arī Latvijas jaunieši vairākās vecuma grupās, sieviešu un amatieru vienības.

28. un 29. jūlijā nereti par neoficiālo pasaules čempionātu dēvētajā “Moscow Open” spēkiem mērosies 16 komandas, kas uz Maskavu dodas pēc īpašiem uzaicinājumiem vai pēc panākumiem vairāku līmeņu kvalifikācijas sacensībās. Tradicionāli Latvija ir viena no Maskavas turnīra dalībniecēm, daudzus gadus šajā prestižajā turnīrā startējot “Ghetto Basket” dibinātāja Raimonda Elbakjana veidotajām komandām. Šogad “Moscow Open” čempione saņems ceļazīmi uz 31. augustā un 1. septembrī Debrecenā (Ungārija) notiekošo FIBA 3x3 basketbola pasaules tūres turnīru “Debrecen Masters”.

Iespējams, šovasar “Moscow Open” startēs divas Latvijas vienības, jo jau pašreiz vieta turnīrā garantēta Latvijas 3x3 basketbola izlasei (Nauris Miezis, Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš), bet 13. jūlijā cīņā ar daudzajām citu valstu komandām dosies arī labākās pašmāju vienības.

Turklāt Latvijas vienībām ir arī neliela priekšrocība – liela pieredze “Ghetto Basket” formāta turnīros. Tas nozīmē ne tikai spēles bez tiesnešiem, bet arī lielo fizisko izturību, jo ceļā līdz pirmajai vietai vienā vakarā nepieciešams aizvadīt desmit vai pat vienpadsmit spēles. Šādā maratonā nešaubīgi tiek noteikta “Ghetto Basket” labākā komanda!

Nedēļu pirms “Ghetto Basket” turnīra – “Ticket to Moscow Open” sacensībām – dalībai pieteikušas kopumā 13 viesu komandas no sešām valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas un Zviedrijas. Dalībnieku pulkā būs arī divas no Eiropas 12 spēcīgākajām izlasēm – Latvija un Ukraina, kuras no 7. līdz 9. jūlijam cīnīsies Eiropas kausa finālturnīrā Amsterdamā (Nīderlande).

Par turnīra norises vietu izvēlēts Rīgas Centrāltirgus, jo tā ir vienreizēja iespēja sarīkot sacensības iekštelpās vienā no lielākajiem tirgiem visā Eiropā, apvienojot grandiozu sporta pasākumu ar vēsturiskas ēkas atklāšanu jaunā konceptā.

“Ghetto Basket” visi turnīri šosezon tiek reģistrēti Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola sacensību sistēmā “play.fiba3x3.com”, šādi krājot pasaules ranga punktus katram spēlētājam individuāli un viņu pārstāvētajām valstīm.

Komandu reģistrācija 13. jūlija “Ghetto Basket” turnīram notiks “play.fiba3x3.com” līdz pat spēļu dienas plkst. 15:00, kad atbilstoši FIBA 3x3 basketbola rangam notiks Vīriešu grupas komandu sadalījums pa apakšgrupām. U12 un U14 grupas vienību reģistrācija turnīra norises vietā no plkst. 16:00 līdz plkst. 17:00, bet U16 grupas, Sieviešu grupas, Firmu un amatieru grupas vienību reģistrācija līdz plkst. 18:00.

Aktuālā informācija “Ghetto Basket” kontos sociālajos tīklos!

Izmantotie resursi:
https://www.ghetto.lv/basket/