"Ghetto Basket" vērtīgākais spēlētājs Ausējs: „Joprojām milzīga motivācija pierādīt sevi!”

"Ghetto Basket" vērtīgākais spēlētājs Ausējs: „Joprojām milzīga motivācija pierādīt sevi!”

"Ghetto Basket" turnīru divkārtējs vērtīgākais spēlētājs Artūrs Ausējs
Foto: Renārs Buivids (Ghetto Games)

„Black Sports” ielu basketbolisti šajā vasarā Rīgā, Grīziņkalnā paveikuši kaut ko grūti iedomājamu, jo komanda bez plaši atpazīstamiem Latvijas basketbola meistariem uzvarējusi trijos no septiņiem "Ghetto Basket" turnīriem. Divreiz tieši Artūra Ausēja produktīvais sniegums tika atzīts par atbilstošu vērtīgākā spēlētāja balvas saņemšanai.

„Black Sports” vārds „Ghetto Basket” sabiedrībā pēdējos pāris gados ir kļuvis pietiekami atpazīstams, jo menedžeris Juris Ojāru vienmēr centies sastāvā pulcēt labus spēlētājus. Pagājušajā gadā komandas krāsās līdzās viņam visbiežāk pārstāvēja Linards Jaunzems, kā arī daudz labāk zināmie Kalvis Krūmiņš, Ralfs Vēveris un Artūrs Ausējs. Tikai reizi 2014. gada vasarā Grīziņkalnā „Black Sports” iekļuva finālā, piedzīvojot zaudējumu no „Mazais/Sportabode.lv”.

„Pretinieki noteikti nav palikuši švakāki! Iespējams, ka šovasar tieši mūsu pusē ir arī veiksme, jo izdevies izlīst no pašām bezcerīgākajām situācijām. Salīdzinot ar pagājušo vasaru, neko citādāk mēs nedarām – savācamies, atbraucam uz Grīziņkalnu un dodamies cīnīties. Esam uzvarējuši jau trijos posmos, bet izskaidrojuma tam īsti nav,” sarunā ar „Ghetto Basket” spriež „Black Sports” līderis Artūrs Ausējs.

Latvijas basketbola pārzinātāji vispirms „Black Sports” rindās varētu atpazīt tieši „Jūrmalas/Fēniksa” spēlētāju Ausēju, jo Oskars Liepiņš tikai epizodiski ticis laukumā BK „Jelgava” rindās, bet bijušais „Latvijas Universitātes” basketbolists Roberts Jaunozols pagājušajā sezonā uz „lielās skatuves” nebija redzams.

„Iespējams, tieši tādēļ mums ir lielāka motivācija sevi pierādīt laukumā, pārspēt tos basketbola aprindās daudz labāk zināmos spēlētājus. Arī džeki, kuri ikdienā strādā, var atbraukt ceturtdienas vakarā uz Grīziņkalnu un uzvarēt. Skaidrs, ka vairs nevaram cerēt uz nenovērtēšanu no pretinieku puses. Protams, arī mums ir komandas, ar kurām labāk nenonākt vienā izslēgšanas turnīra zarā. Vismazāk savā ceļā gribētos redzēt „Sivēnus”, jo šie spēlētāji ir ļoti izteiktas fiziskas spēles piekritēji – „iet kaulā”! Taču prieks, ka arvien vairāk paši kļūstam par neērtiem sāncenšiem daudziem pretiniekiem,” uzsver Ausējs.

„Ghetto Basket” spēlētāju vidū 24 gadus vecais un 1,92 metrus garais aizsargs olainietis Ausējs izceļas tieši ar lielisku dribla tehniku un māku izpildīt tālmetienus.

„Strītbols mūsu komandas izpildījumā nav balstīts uz sadarbībām, bet gan vairāk uz improvizāciju. Protams, prieks, ka izdodas kāda skaista epizode, taču visam pamatā jau tomēr ir māka apspēlēt viens pret vienu. Ja to nevar izdarīt, tad viens vai divi „Pick n' Roll” un metiens pa grozu. Vienmēr vēl arī pastāv iespēja izmest kādu trako „truļņiku. Man uzticas arī komandas biedri, kuri nereti izkārto man metienus gandrīz bez aizsardzības pretestības,” izvērtē Artūrs. „Priekšroka jau tiek dota tālmetienam, jo šie trāpījumi ir divreiz vērtīgāki par rezultatīvu caurgājienu. Turklāt groza tuvumā brīžam notiek pat pārāk traka cīņa, lai mēģinātu, piemēram, pabeigt summā tik pat vērtīgos divus caurgājienus. Lai arī šovasar esam guvuši jau trīs uzvaras, taču pats jūtu, ka neesmu ne tuvu labākajā fiziskajā formā. Esmu pamanījis, ka šajā sezonā man visgrūtāk apspēlēt „Riekstkoža” spēlētāju Edmundu Elksni, kā arī Armandu Seņkānu, ar kuru pārāk daudz esmu spēlējis kopā, un viņš ir atklājis dažus manus trikus.”

„Black Sports” šovasar startējuši tikai sešos no 13 posmiem, taču „Ghetto Basket” rangā ieņem augsto sesto vietu, droši pretendējot uz dalību 27. augusta finālturnīrā, lai dotos cīņā par Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) bijušā basketbolista Andra Biedriņa dāvāto braucienu uz NBA spēli Ņujorkā.

„Par tik tālu nākotni kā fināls vismaz es vēl nedomāju, jo priekšā vēl tik daudz „Ghetto Basket” turnīri,” atklāj „Black Sports” pārstāvis. „Finālā jau būs pavisam cits strītbols. Divreiz jau esam spēlējuši superfinālos. Līdz ar to bijusi iespēja pārliecināties - uzvarām nepietiek tikai ar to, ka esi labi sagatavojies spēlēm, pašsajūta ir lieliska, jo finālos ir nepieciešams parādīt vismaz 115 % no maksimāli labākā. Tikai tad var cerēt tikt pašu labāko komandu vidū.”

Pēdējās četrās no piecām sezonām klasiskajā basketbolā Ausējs pārstāvējis Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas klubus. Lielākie panākumi gūti tieši „Jūrmalas/Fēniksa” rindās, jo 2014. gadā jūrmalniekiem izdevās tikt pusfinālā, kopumā ieņemot 4. vietu. Šajā pavasarī „Jūrmala/Fēnikss” ceturtdaļfinālā sērijā ar 2:3 zaudēja BK „Jēkabpils”. Ausējs šajās divās sezonās vidēji ticis pie 16-17 minūšu spēles laika, kā arī vidēji guvis 6-7 punktus.

„Lai arī šobrīd esmu spēlētājs bez līguma, taču apmēram jau skaidrs, kur turpināšu savu basketbolista karjeru,” saka Ausējs. „Par piedzīvoto pēdējās sezonās „Jūrmalas/Fēniksa” sastāvā nav pamata sūdzībām. Pirmajā gadā iedzīvojos traumā, kas, protams, atstāja iespaidu uz manu sniegumu un lomu komandā. Otrajā gadā ne līdz galam izdevās iegūt pārliecību par saviem spēkiem. Iespējams, to juta arī treneris, tādēļ mans spēles laiks nepalielinājās. Pirms diviem gadiem trenera Ainara Zvirgzdiņa vadībā aizkļuvām līdz pat pusfinālam. To mums vajadzēja atkārtot arī šajā pavasarī, taču ceturtdaļfināla izšķirošajā mačā ar BK „Jēkabpils” paši vien psiholoģiski pārdegām. Bija tik daudz emociju, ka netikām ar tām galā.”

„Ghetto Basket” sezona turpināsies ceturtdien, 2. jūlija Rīgā, Grīziņkalnā.

„Black Sports” trīs čempionu tituli 2015. gada „Ghetto Basket”

28. maijs. Sastāvā - Artūrs Ausējs, Oskars Liepiņš, Linards Jaunzems, Arvis Savčenko
11. jūnijs. Sastāvā - Raimonds Kripa, Oskars Liepiņš, Arvis Savčenko, Roberts Jaunozols
25. jūnijs. Sastāvā - Oskars Liepiņš, Artūrs Ausējs, Arvis Savčenko, Roberts Jaunozols

Izmantotie resursi:
Ghetto Family Games - Fun times for all

Tev jābūt autorizētam,