Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Borisevičs: "Telpu futbola sabiedrība alkst pēc jauna attīstības posma"

Borisevičs: "Telpu futbola sabiedrība alkst pēc jauna attīstības posma"

Eduards Borisevičs
Foto: LTFA

Latvijas Telpu futbola asociācija (LTFA) piedāvā interviju ar izpilddirektoru Eduardu Boriseviču, kurš šajā amatā oficiāli tika pieņemts no 1. novembra. Sportacentrs.com pārpublicē LTFA sagatavoto interviju pilna apmērā.

Kāds bija Tavs ceļš līdz LTFA izpilddirektora amatam?
- Ar Latvijas Telpu futbola asociāciju esmu saistīts kopš pašiem pirmsākumiem, jo izstrādāju gan organizācijas statūtus, gan pamatprincipus. Pirms nedaudz vairāk kā diviem gadiem, kad asociācija vēl tikai veidojās, biju ļoti aizņemts ar saviem projektiem Rīgas Futbola federācijā un ieteicu izpilddirektora vakancei Vladimiru Beliju, pats ieņemot vietu LTFA valdē, kur pabiju visu šo laiku. Vladimirs nostrādāja gadu, sākot visu no nulles – tobrīd viņam nebija nedz normāla ofisa, nedz motivētas darbinieku komandas, tomēr ar savu kreativitāti Vladimirs paveica ļoti lielu darba apjomu.
Pēc Vladimira aiziešanas pērnās sezonas priekšvakarā bija ļoti grūti viņam atrast aizstājēju. Kā labākā kandidatūra tobrīd parādījās Artjoms Samuilovs, kurš bija cilvēks ar lielu iniciatīvu un vēlmi strādāt telpu futbola labā. Viņš ieveda vairākas jaunas un ļoti svarīgas vēsmas organizācijas ikdienas darbā, sakārtojot finanšu sektoru un vēl skaidrāk definējot galvenās prioritātes organizācijas darbībā. Tomēr dažādu iemeslu neilgi pirms trešās asociācijas pilnvērtīgās sezonas sākuma kļuva skaidrs, ka Artjoms darbu vairs neturpinās. Pie manis atnāca Vadims Ļašenko [LTFA prezidents – aut.], lai šo jautājumu izrunātu, un tobrīd sapratu, ka varam asociāciju zaudēt uz visiem laikiem, ja nesekos tūlītēja un mērķtiecīga rīcība procesos, kuri bija nedaudz aizgājuši citu ceļu, nekā vajadzētu. Tā kā LTFA uztveru gandrīz kā sevis izauklētu bērnu, sapratu, ka nepieciešama kā nekad lielāka iniciatīva no manas puses. Latvijas telpu futbola sabiedrībai bija nepieciešamas jaunas cerības, jauns attīstības posms.

Tad sanāk, ka šobrīd apvieno darbus LTFA un Rīgas Futbola federācijā?
- Kopš šā gada 1. novembra, kad aizgāju no LTFA valdes un kļuvu par izpilddirektoru, apvienoju abus amatus, strādājot uz pusslodzi. Mana vieta valdē šobrīd ir vakanta (LTFA kongress pieņēma FC “Petrow” kluba dibinātāju un vadītāju Mārtiņu Petrovu Edgara Pukinska vietā).

Kāda šobrīd izskatās Tevis izveidotā LTFA darbinieku komanda? Kādi ir šo cilvēku galvenie pienākumi?
- Bez manis un prezidenta ikdienā ar organizācijas pamata darba lietām nodarbojas vēl četri cilvēki. Ir Jānis Nartišs, kurš ir turnīru direktors un kura pakļautībā ietilpst Virslīgas, 1.līgas un Latvijas kausa izcīņas sacensību organizēšana. Kopā ar mani darbam LTFA pievienojās Jevgeņija Obodņikova – pašlaik projektu vadītāja un perspektīvā mana vietniece. Tad mums ir biroja administratore Tamāra Kabakova, kura pēc neliela pārtraukuma nesen atgriezās darbā – turpmāk viņa būs ne tikai biroja saimniece, bet darbosies arī kā mārketinga speciāliste, caur viņu tiks organizēta sadarbība ar jauniem partneriem, sponsoriem. Un vēl LTFA komandā ir ārštata darbinieks Ilvars Rutkovskis, kurš atspoguļo lielāko daļu informācijas no tā, kas lasāms mājaslapas jaunumos. Bez jau nosauktajiem cilvēkiem ir vēl citi ārštata darbinieki – grāmatvede Svetlana Gavrilova, galvenais tiesnesis Aldis Bērziņš, foto un videooperatori, komiteju un komisiju locekļi utt.

Kādas ir galvenās Tavas nospraustās LTFA darbības prioritātes?
- Tādas ir trīs. Pirmā no tām – svarīgāko valsts mēroga sacensību organizēšana. Virslīga, 1.līgas čempionāts, Latvijas kausa izcīņa. Otrā – reģionu attīstības veicināšana. Šajā sakarā mums ir doma no nākamās sezonas izmainīt 1.līgas sacensību norisi, vēl vairāk iesaistot reģionu komandas. Plāns ir tāds, ka 1.līgā piedalītos 16 komandas, kas atkarībā no ģeogrāfiskās piederības būtu sadalītas divās apakšgrupās pa astoņām katrā. Tātad vienā grupā spēlētu Latgales, Vidzemes un Ziemeļaustrumu spēcīgākie klubi, bet otrā – Zemgales, Kurzemes un Rīgas vienības. Turnīrs sāktos uzreiz pēc lielā futbola sezonas noslēgšanās novembra vidū, abās grupās komandām aizvadot divu apļu turnīru. Pēc tam tālākai cīņai kvalificētos abu grupu divas labākās vienības, kam sekotu pusfināli un spēles par pirmo un trešo vietu. Abas izšķirošās cīņas notiktu Latvijas telpu futbola dienas ietvaros – pie sarunas par šo dienu vēl atgriezīsimies. Lai realizētu šo ideju, plānoju janvārī un februārī tikties ar telpu futbola dzīves organizēšanā aktīvāko reģionu pārstāvjiem.
Protams, pie reģionu attīstības nevar nepieminēt Latvijas kausa izcīņu, kur no nākamās sezonas plānojam izdevīgākus finansiālos nosacījumus, lai piesaistītu jaunas reģionu komandas. Tāpat jau tuvākajā nākotnē vēlamies realizēt ideju par 2.līgas izveidi reģionos – līdzīgi kā tas ir lielajā futbolā, kur labākās reģionu komandas tiekas savā starpā finālturnīrā, bet šo sacensību uzvarētāja nopelna ceļazīmi uz 1.līgu. Kopumā ideālā variantā Virslīgā būtu jāspēlē deviņām komandām, 1.līgā 16, bet Latvijas kausā – vismaz 24 vienībām.

Trešā prioritāte manā skatījumā ir telpu futbola jēdziena popularizēšana, kas iet vienkopus ar reģionu attīstības veicināšanu. Asociācija jau tagad daudz strādā, lai radītu priekšnosacījumus videi, kurā varētu rasties jaunas komandas un nostiprināties jau esošas. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir “member cards”, kas ļauj padarīt plašāku komunikāciju starp esošajiem un potenciālajiem dalībniekiem un ļaut viņiem pēc iespējas vairāk iesaistīties telpu futbola ikdienas dzīvē.
Vēl viena lieta, kas varētu sniegt papildus popularitāti šim sporta veidam kopumā, ir speciālas telpu futbola dienas tradīcijas radīšana – jau nākamajā gadā esam šim mērķim ieplānojuši 19. martu, kad “Elektrum” Olimpiskajā centrā visu dienu notiks dažādi telpu futbola pasākumi – veterānu kausa izcīņa, Rīgas skolu un Latvijas sieviešu telpu futbola čempionāta izšķirošās spēles, Latvijas studentu telpu futbola kausa fināls un mačs par 3.vietu, zvaigžņu spēle utt. Ja nākamgad šo pasākumu plānojam rīkot Rīgā, tad tālākā nākotnē kas līdzīgs varētu notikt arī citviet Latvijā.
Visbeidzot vēl viena būtiska lieta telpu futbola nākotnes attīstības perspektīvā ir sadarbība ar medijiem un partneriem. Tādā veidā mums ir iespēja vēl vairāk pastāstīt par sevi un turnīriem, iegūt jaunus atbalstītājus, lai padarītu sacensību apstākļus to dalībniekiem vēl pievilcīgākus.

Izmantojot iespēju gribu novēlēt visai telpu futbola sabiedrības veiksmīgu 2017. gadu un tikai uzvaru personīgā dzīvē, kā arī sporta laukumā!

Intervijas oriģināls lasāms šeit: ltfa.lv

  +1 [+] [-]

, 2016-12-31 17:32, pirms gada
Edurds ir loti malaci lai veicas!

     [+] [-]

, 2016-12-31 17:51, pirms gada
Runājot par attīstību, popularizēšanu.. Ja gribas uzspēlēt amatieru līmenī kopā ar draugiem, nemaz nav viegli atrast brīvu zāli.

     [+] [-]

, 2017-01-01 08:36, pirms gada
Ko pa tad sudbral ka iepriekseja komentam ko? Atradies profins

Tev jābūt autorizētam,