Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

"Nikars" organizēs jaunās telpu futbola Čempionu līgas sabraukumu

"Nikars" organizēs jaunās telpu futbola Čempionu līgas sabraukumu
"Nikars" pēc triumfa Latvijas čempionātā
Foto: fknikars.lv

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) pieņēmusi lēmumu reorganizēt līdzšinējo UEFA kausu telpu futbolā, kas nosaukts par Čempionu līgu, turklāt vienu no sabraukumiem būs iespēja savās mājās organizēt arī Latvijas spēcīgākajai vienībai "Nikars".

Pēc jaunā formāta sacensības augusta un septembra mijā sāksies ar priekšsacīkšu kārtu, kurā 34 komandas būs sadalītas deviņās apakšgrupās un tās noskaidros deviņas vienības, kas dosies uz oktobrī gaidāmo pamatturnīra kārtu.

Nākamajā posmā komandas tiks sadalītas divās daļās. A daļā startēs atsevišķi izdalītā čempione "Inter" no Spānijas, kā arī pirmās 11 ranga vienības un vienības, kas ir ranga 16.-19. pozīcijā, bet B daļā 12.-15. komanda, 20.-22. komanda un deviņas priekšsacīkšu kārtas uzvarētājas. Katrā no daļām komandas tiks sadalītas četrās apakšgrupās - no A daļas trīs labākās grupu komandas tiks uz elites kārtu, bet no B daļā viena labākā grupu komanda dosies tālāk.

"Nikars" šobrīd pasaules rangā ir 12. vietā, līdz ar to kā galvenā favorīte startēs pamatturnīra kārtas B daļā, turklāt jau zināms, ka Latvijas čempione šīs sacensības uzņems savā laukumā.

Pēc tam 16 labākās komandas piedalīsies elites kārtā, bet noslēgumā notiks finālturnīrs ar četru vienību līdzdalību. "Nikars" divreiz vēsturē spējusi iekļūt elites kārtā.

"Pamatturnīra organizēšana Rīgā būs ieguldījums telpu futbola attīstībai. UEFA atkal dod mums iespēju organizēt tik fantastisku turnīru, bet visiem līdzjutējiem būs iespēja atnākt un paskatīties uz telpu futbola zvaigznēm," paudis Latvijas Telpu futbola asociācijas prezidents Vadims Ļašenko

Kopā telpu futbola UEFA Čempionu līgā šosezon piedalīsies 57 klubi, Spānijai, Portugālei, Krievijai un Kazahstānai piedaloties ar divām vienībām. Pirmo divu posmu izlozes notiks 5. jūlijā.