Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Latvijas telpu futbola 1.līgas čempionāts ieiet finiša taisnē

Latvijas telpu futbola 1.līgas čempionāts ieiet finiša taisnē
Foto: Aiga Veisa (TFK Liepāja)

Iepriekšējā nedēļas nogalē Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētajā Latvijas 1.līgas čempionātā notika kārtējās septiņas spēles, turnīra pirmajam etapam ieejot finiša taisnē. Pirms noslēdzošajām cīņām, kas risināsies šonedēļ, joprojām vienīgi Austrumu konferences vadošā komanda “LDZ Cargo/DFA” nodrošinājusi dalību “play-off” kārtā.

“LDZ Cargo/DFA” telpu futbolisti sestdien papildināja uzvaru krājumu, abpusēji rezultatīvā mačā izbraukumā pārspējot TFK “Salaspils” vienību – 11:5. Izcilu sniegumu viesu rindās demonstrēja Jurijs Halimons, kura rēķinā seši trāpīgi raidījumi. Ar kopumā 18 gūtajiem vārtiem J.Halimons ir savas pārstāvētās konferences rezultatīvākais futbolists, tuvāko sekotāju – Guntaru Silagaili (Rēzeknes FA/BJSS) – apsteidzot par trim precīziem sitieniem.

Šajā pat dienā ļoti svarīgu panākumu izcīnīja “Jēkabpils lūši/Ošukalns”, kas savā laukumā ar 8:1 sagrāva “Madona” FK vienību. Līdz ar to kļuva skaidrs, ka otru ceļazīmi uz iekļūšanu izslēgšanas spēļu stadijā noslēdzošajā kārtā sadalīs Jēkabpils klubs un Rēzeknes FA/BJSS. Jēkabpiliešu pārsvars pār tiešajiem konkurentiem šobrīd ir divu punktu apjomā, bet pēdējo cīņu viņiem jāaizvada pret līderi “LDZ Cargo/DFA”, kamēr rēzeknieši tiksies ar TFK “Salaspils”. Jāpiebilst, ka vienādu punktu skaita gadījumā priekšrocību iegūs Rēzeknes klubs, kuram ir labāka savstarpējo spēļu bilance (8:7 un 6:6).

Vēl Austrumu konferencē svētdien četri Mārtiņa Andersona vārtu guvumi palīdzēja “PB Line/Dinair” izcīnīt savu sezonas pārliecinošāko uzvaru, uzveicot FK “Limbaži” – 13:0. Tiesa, “PB Line/Dinar”, kas tabulā ieņem ceturto vietu, kā arī pārējās zemāk esošās vienības pretendēt uz iekļūšanu divu grupas līderu sarakstā nevar vairs pat teorētiski.
Pavisam intriģējoši sportiskie notikumi attīstījušies Rietumu konferencē, kur pirms noslēdzošajām spēlēm gaidāmajā svētdienā piecas vadošās komandas izkārtojušās trīs punktu intervālā. Četras no tām – FK “Tukums 2000/TSS” (22), kā arī 19 punktus savākušās FC “Nikers”, TFK “Liepāja” un “RSU/Miltiņkrogs-Dobele” – joprojām pretendē uz kādu no pirmajām divām vietām.

Reālas iespējas iejaukties cīņā par ceļazīmi uz “play-off” kārtu bija “UPTK” (19) komandai, taču Liepājas klubs aizvadītajās divās spēlēs ieguva tikai trīs punktus, pārspējot TFK “Liepāja” (8:3), taču piekāpjoties “RSU/Miltiņkrogs-Dobele” vienībai – 3:5. Tā kā “UPTK” telpu futbolistiem spēļu regulārajā čempionātā vairs nav atlicis, komanda zaudējusi pat teorētiskas izredzes “aizķerties” kādā no pirmajām divām vietām konferencē.

Vēl divās spēlēs aizvadītajā nedēļas nogalē pie panākumiem tika citas favorītu pulka vienības – FC “Nikers” pieveica FK “Nīca/OtankiMill.eu” (6:4), savukārt FK “Tukums 2000/TSS” sagrāva “Talsi/FK Laidze” (9:0).

Informāciju sagatavoja:
LTFA mediju speciālists
Ilvars Rutkovskis