Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Šketovs: "Latvijas U19 izlases selekcijā tika veikts titānisks darbs"

Rolands Eliņš

Šketovs: "Latvijas U19 izlases selekcijā tika veikts titānisks darbs"
Artūrs Šketovs. Foto: LTFA

Šodien ar spēli pret Nīderlandes vienaudžiem Latvijas U19 telpu futbola izlase uzsāks dalību četru komandu pārbaudes turnīrā, kas kļūs par pēdējo pārbaudi pirms septembrī gaidāmā Eiropas čempionāta finālturnīra. Pirms šonedēļ paredzētajiem mačiem komentāru Latvijas Telpu futbola asociācijai sniedza izlases galvenais treneris Artūrs Šketovs.

Vai tie spēlētāji, kuri ir izlases rīcībā noslēdzošajā sagatavošanās turnīrā, pārstāvēs Latviju arī finālturnīrā "Arēnā Rīga"?

Jau iepriekšējās trijās nometnēs centāmies piesaistīt sastāvu, uz ko ceram septembrī. Dažas korekcijas ievieš savainojumu. Te jāmin Pēteris Ivenkovs, kurš dabūja ceļgala traumu. 26. jūnijā viņam tika veikta operācija. Šobrīd Pēteris atgūstas pēc operācijas un šai nometnei nav gatavs. Mēs rēķināmies, ka šis spēlētājs varētu būs izlases sastāvā finālturnīrā. Diemžēl ceļgala savainojumā iedzīvojies vēl viens futbolists Dāvis Kaņeps, kurš šobrīd trenējas pie futbola kluba "Ventspils" dublieriem. Tuvākajā laikā jāseko atbildei par šī spēlētāja veselības stāvokli.

Mums vēl ir iespējas izvēlēties. Nelielas, bet ir. Pastāv varbūtība, ka finālturnīram pieteiksim trīs vārtsargus. Vairākas izlases izmanto praksi ar trīs vārtsargiem, jo turnīrs var ieilgt līdz piecām spēlēm un kāds var dabūt traumu vai tikt pie diskvalifikācijas.

Kā vasarā aizrit spēlētāju selekcijas process? Jo oficiālās telpu futbola sacensības pašlaik vēl nav sākušās…
Jau no paša sākuma selekcijā tika veikts titānisks darbs. Decembrī izveidojām izlasi. Sagatavošanās periods sākās ar divu komandu savstarpējo sparingu, kurā piedalījās 29 spēlētāji. Sekojām līdzi Latvijas Telpu futbola asociācijas U19 čempionātam un 1. līgas turnīram. Meklējām spēlētājus "Ghetto" ielu futbola turnīros, kā arī skolu sacensībās. Piemēram, "Riga" dublieros spēlējošo Daniilu Maliginu pamanījām LTFA organizētajā Skolu kausā.

Šonedēļ spēlēsim pret Nīderlandi, Moldovu un Baltkrieviju. Ko varam sagaidīt?
Uz šo testa turnīru aicinājām vadošās komandas no visas pasaules Brazīlija. Diemžēl neizdevās uzaicināt visas spēcīgākās komandas. Daļēji tāpēc, ka Eiropas čempionāta finālturnīrā mūsu kontinenta spēcīgākās komandas jau būs. Pārbaudes spēļu turnīrā piedalīsies finālturnīra dalībniece Nīderlande spēlēs B grupā ar Ukrainu, spēcīgā Baltkrievijas izlasi, kas labi nospēlēja kvalifikācijas pamatkārtā, un Moldovu. Katra spēle mums būs ļoti svarīga.

Aicinu visus līdzjutējus atnākt gan šonedēļ uz spēlēm Elektrum Olimpiskajā centrā, gan nākammēnes "Arēnā Rīga". Mums ir ļoti jauna komanda. Vairāki spēlētāji ir par diviem trīs gadiem jaunāki, nekā pretiniekiem. Jābilst, ka Latvijas futbolam un telpu futbolam šis būs pirmais šāda līmeņa turnīrs, tāpēc atbalsts tik atbildīgā brīdī mums būs īpaši svarīgs.

PĀRBAUDES TURNĪRA SPĒĻU KALENDĀRS:

14. augusts
17:30 | BALTKRIEVIJA – MOLDOVA
20:00 | LATVIJA – NĪDERLANDE

15. augusts
17:30 | MOLDOVA – LATVIJA
20:00 | NĪDERLANDE – BALTKRIEVIJA

17. augusts
11:00 | MOLDOVA – NĪDERLANDE
13:30 | LATVIJA – BALTKRIEVIJA

Izmantotie resursi:
LTFA