Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Latvija pretendē uz Eiropas U19 telpu futbola čempionāta rīkošanu

Arkādijs Birjuks
Arkādijs Birjuks

Latvija pretendē uz Eiropas U19 telpu futbola čempionāta rīkošanu
LTFA prezidents Vadims Ļašenko un LFF prezidents Kaspars Gorkšs
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

Latvijas Futbola federācija [LFF] ir pieteikusies uzņemt pirmā UEFA Eiropas U19 telpu futbola čempionāta finālturnīru, kas notiks 2019. gada septembrī.

Jaunieviestās sacensības pērn izziņoja Eiropas Futbola asociāciju savienības [UEFA]izpildkomiteja, vienlaikus ieviešot vēl virkni izmaiņu Eiropas telpu futbola sacensībās, kas iekļauj telpu futbola Eiropas čempionāta finālturnīra vīriešiem paplašināšanu līdz 16 komandām, Eiropas čempionāta ieviešanu arī sievietēm, kā arī UEFA Futsal Cup turnīra aizstāšanu ar UEFA telpu futbola Čempionu līgu.

Sākot no 2019. gada, Eiropas čempionāts U-19 telpu futbola izlasēm notiks reizi divos gados. Atkarībā no dalībnieku skaita atlases sacensības finālturnīram veidos priekšsacīkšu kārta [2019. gada janvāris] un pamatturnīra kārta [2019. gada marts], bet finālturnīrs ar astoņu labāko komandu dalību notiks 2019. gadā no 8. līdz 14. septembrim. Līdz 25. jūlijam valstis, kas vēlas kandidēt uz finālturnīra rīkošanu, sagatavo visu nepieciešamo dokumentāciju un garantijas iesniegšanai UEFA, bet finālturnīra rīkotājus UEFA izpildkomiteja izvēlēsies 27. septembrī.

"Futbola pasaulē tas vairs nav nekāds jaunums, ka telpu futbola segments piedzīvo acīmredzamu izaugsmi gan no popularitātes un atspoguļošanas, gan no tajā iesaistīto jauniešu skaita viedokļa. Arī Latvijā telpu futbols gadu no gada sper attīstības soļus uz priekšu, kas ir iespējams, pateicoties telpu futbola klubu un treneru aktivitātei, apjomīgajam Latvijas Telpu futbola asociācijas [LTFA] darbam, LFF ieguldījumam telpu futbola speciālistu sagatavošanā, kā arī veiksmīgajai LFF un LTFA sadarbībai. Jau vairākkārt Latvija ir uzņēmusi nozīmīgus telpu futbola turnīrus gan izlasēm, gan klubiem, un pašlaik jūtamies gatavi spert nākamo soli, ar lielu atbildības sajūtu noliekot sevi visas Eiropas telpu futbola uzmanības centrā. Esam pārliecināti, ka varam parūpēties par visaugstākās kvalitātes turnīra uzņemšanu, nodrošinot komfortablus apstākļus gan komandām, gan līdzjutējiem. Tiekot pie šādas iespējas, varam veicināt jau tā jūtamo telpu futbola popularitātes izaugsmi Latvijā, kā arī pierādīt sevi Eiropas priekšā kā uzticamu, kvalitātē ieinteresētu un attīstīties kāru rīkotājvalsti," pauž LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Iepriekš interesi organizēt finālturnīru bez Latvijas paudusi arī Horvātija, Gruzija, Ungārija, Portugāle, Krievija un Ukraina.

Informāciju sagatavoja: LFF

  +1 [+] [-]

, 2018-06-12 15:59, pirms 9 mēnešiem
Lašenko dabūs to kāpostu

     [+] [-]

, 2018-06-12 16:27, pirms 9 mēnešiem
Vienīgais iemesls, kāpēc Latvjā telpu futbols ir tik "populārs", jo nav jau kur spēlēt ziemā uz mākslīgajiem laukumiem ar jumtu! Pāris laukumi pa visu Rīgu, citur Latvijā vispār nerunāsim. Toties visur ir skolas ar basketbola laukumiem, kur futbola mazie vārti katrā pusē.

     [+] [-]

, 2018-06-12 16:55, pirms 9 mēnešiem
https://www.facebook.com/prognozusp... Prognozē WC2018 spēļu rezultātus un iegūsti vērtīgas balvas!

     [+] [-]

, 2018-06-12 17:25, pirms 9 mēnešiem
Protams, gaidu ar nepacietību, bet..Vai tiešām Eiropas finālturnīru laidīs 300 vietu ietilpīgā OC?
Arēnu uz nedēļu šaubos, ka dabūs..

     [+] [-]

, 2018-06-12 17:56, pirms 9 mēnešiem
Nevajag aprobežotiea tikai ar Rīgu un tās infrastruktūru. kaut vai Liepājā var uztaisīt finālturnīru. Arī nedomāju, ka baigi daudz atbalstītāju no citām valstīm brauksuz U-19, nav tas telpu futbols Eiropā vidēji tik populārs kā pir mums.

     [+] [-]

, 2018-06-12 22:14, pirms 9 mēnešiem
pringles rakstīja: Nevajag aprobežotiea tikai ar Rīgu un tās infrastruktūru. kaut vai Liepājā var uztaisīt finālturnīru. Arī nedomāju, ka baigi daudz atbalstītāju no citām valstīm brauksuz U-19, nav tas telpu futbols Eiropā vidēji tik populārs kā pir mums.
Tu domā uz spēlēm vispār savāktos vairāk par 300 skatītājiem?