Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Šketovs: "Puse komandas raud pēc zaudējuma Krievijai. Bijām pelnījuši vairāk"

Agris Suveizda

Šketovs: "Puse komandas raud pēc zaudējuma Krievijai. Bijām pelnījuši vairāk"
Artūrs Šketovs. Foto: Sanita Ieva Sparāne, LFF

Latvijas U19 telpu futbola izlase Eiropas čempionāta finālturnīra otrajā spēlē mājās ar 1:5 atzina Krievijas pārākumu. Komandas galvenais treneris Artūrs Šketovs atzina, ka otro maču izdevās aizvadīt labāk un ka kvalitatīvākas momentu realizācijas gadījumā aina tabulā būtu varējusi būt citāda.

- Aizkavējos, jo puse komandas raud par to, ka zaudējām Krievijas izlasei. Vakar [raudāja] daži cilvēki, bet šodien – puse komandas. Domāju, ka šodien aizvadījām diezgan kvalitatīvu spēli. Nospēlējām labāk uzbrukumā nekā vakar un radījām vairāk momentu pie pretinieku vārtiem. Droši vien pievīla mūsu meistarība noslēgumā un aukstasinības trūkums.

- Var teikt, ka pat sākām labāk nekā Krievija, bet lielā mērā izšķīra pirmie vārti?
- Jāpaskatās video, bet man liekas, ka pirmajā puslaikā mums nebija mazāk momentu nekā Krievijai. Par spēli parasti spriežu pēc izveidotajiem momentiem. Laikam Krievija negaidīja, ka sāksim ar augstu presingu, jo Portugāli lielākoties sagaidījām pie centra, un man liekas, ka mēs ar to likām viņiem kļūdīties, radījām iespējas un dabūjām standartsituācijas. Taču diemžēl meistarība nedaudz pievīla – noslēgumu un pēdējo piespēli varēja vēlēties labāku. Neteiktu, ka pirmie vārti [kaut ko izšķīra] – futzālā divus trīs vārtus viegli var atspēlēt. Kā reiz, arī iesitām [pie 0:2], un mums bija arī citas iespējas. Man šķiet, ka pie 1:2 varēja arī nozīmēt pendeli, bet diemžēl pie rezultāta 1:5 nozīmēja uz mūsu vārtiem [Renārs Šķesters-Kambals paša nopelnīto pendeli gan atvairīja – A.S.]. Pie 1:2 mums bija iespējas – ja iesistu, iznākums varēja būt arī cits. Diemžēl ielaidām pēc divām standartsituācijām un centāmies atspēlēties piecatā pret četriem, bet nesanāca.

- Ja ilgāk būtu noturējies 0:2, vai tiktu ņemts nost vārtsargs – ņemot vērā, ka 0:2 atstātu itin labas cerības pirms Polijas spēles?
- Pie 0:2 beigās panācām 1:2 un redzējām, ka šo pusotru puslaiku nebijām sliktāki četratā pret četriem. Tā riskēt nebija jēgas, vēl jo vairāk, ka šajā turnīrā mums pagaidām ne pārāk izdodas spēlēt piecatā. Vakar jau teicu, ka segums ir diezgan lēns. Vakar piecatā ielaidām un ielaidām arī šodien. Neredzējām jēgu pie 0:2 ņemt nost vārtsargu un pie 0:2 arī panācām 1:2, kas mums tobrīd saglabāja labas izredzes. Arī tagad tās teorētiski ir palikušas – protams, ne viss ir atkarīgs no mums, bet jebkurā gadījumā neatkarīgi, kā poļi nospēlēs pret portugāļiem [viņi zaudēja ar 1:3], spēlēsim pret Poliju par vietu grupā un mūsu līdzjutēju dēļ.

- Par ko pēdējās sešas minūtes runājāt ar Skopenko – šķita, ka viņš rāvās laukumā, kad noņēmām vārtsargu, un malā aktīvi iesaistījās diskusijās ar jums?
- Karstie, jaunie latviešu puiši. Emocijas viņam droši vien kādā brīdī valdīja pār saprātu. Viņš ir tāds spēlētājs. Viņam ir labas kvalitātes, un viņš uzbrukumā dod labu agresivitāti, taču taktiskā ziņā ne visu vēl izprot, jo futzālu spēlē tikai pirmo gadu. Viņš dega līdzi spēlei, un varbūt kaut kur trūkst aukstasinības – varbūt šīs emocijas viņam reizēm ņem virsroku.

- Par Skopenko runājot – kādēļ viņš pirmajā četriniekā spēlēja Kozlovska vietā?
- Tādēļ, ka nolēmām spēlēt ar presingu, sagādāt krieviem pārsteigumu un pirmajiem gūt vārtus, kas mūs iedvesmotu. Vakar uzbrukumā nebija pārāk daudz iespēju. Mums vajadzēja vārtus. Gribējām iesist ātrus vārtus, un viņš tieši arī spēlēja pirmajā maiņā, kas palielināja agresivitāti. Tas mums būtībā arī izdevās. Pirmajā puslaikā likām Krievijai kļūdīties, un plāns lielos vilcienos nostrādāja, taču nostrādāja tikai par pusi – vajadzēja iesist vārtus. Četrinieku nedaudz pamainījām Skopenko agresivitātes dēļ.

- Izskatījāmies labāk, jo arī nospēlējām krietni labāk, vai tomēr arī krievi bija vājāki par portugāļiem?
- Abas futzālā ir lielvalstis, tai skaitā arī U19 līmenī, un allaž cīnās par visaugstākajām vietām. Portugāle ir Eiropas [pieaugušo] čempione ar savām tradīcijām, futzāla skolām, izlašu institūtiem. Tāpat kā Krievija. Man šķiet, ka mēs nospēlējām divas ļoti cienīgas spēles. Ja būtu iesituši savas iespējas, tad abas spēles varēja izvērsties citādi. Bet, atkārtošos, šodien, manuprāt, iespējas izveidojām vairāk, tikai pietrūka meistarības noslēgumā. Man šķiet, ka abas spēles nospēlējām vienādi labi un ka tie rezultāti – 0:6 un 1:5 – neataino spēles gaitu. Īpaši šodien. Droši vien bijām pelnījuši vairāk. Īpaši šodien.

- Nākamajā spēlē atkal mainīsiet sākumsastāvu – ko gatavosiet poļiem?
- Ja godīgi, par Poliju vēl nevajag domāt, vēl ir jāizanalizē šī spēle. Rīt mums nebūs spēles, aizvadīsim treniņu un taktiski gatavosimies Polijai. Protams, esam šo to sagatavojuši. Centīsimies to realizēt. Par to vairāk domāsim rīt, šobrīd ir jāatpūšas no šīm divām spēlēm.

     [+] [-]

, 2019-09-10 10:47, pirms gada
"Man šķiet, ka abas spēles nospēlējām vienādi labi un ka tie rezultāti – 0:6 un 1:5..."

Man gan šķiet, ka pret Portugāli varēja būt arī 0:10, nu, labi, 1 vai 2:10, ja ne vārtsarga super spēle..

     [+] [-]

, 2019-09-10 16:27, pirms gada
Humora vecis - Skopenko karstasinīgais latvieši puika😂