Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Šketovs: "Sagatavošanās periodā esam izcīnījuši dažas mazās uzvaras"

Arkādijs Birjuks
Arkādijs Birjuks

Šketovs: "Sagatavošanās periodā esam izcīnījuši dažas mazās uzvaras"
Artūrs Šketovs "Arēnā Rīga" / Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Šovakar "Arēnā Rīga" Latvijas U19 telpu futbola izlase aizvadīs pirmo spēli UEFA Eiropas čempionāta finālturnīrā. Dienu pirms lielā notikuma sākuma Sportacentrs.com aprunājās ar mūsu izlases galveno treneri Artūru Šketovu.

Latvijas mediju interese nav liela, bet nupat sniedzāt intervijas UEFA un ārzemju preses pārstāvjiem. Par ko viņi visvairāk vēlējās uzzināt?
Bija daudz jautājumu. Interesējās, cik daudz Latvijai nozīmē šis finālturnīrs. Prasīja komentāru par pirmo maču [pret Portugāli] un pārējiem pretiniekiem. Ar Krieviju un Poliju [citām pretiniecēm A grupā - aut.] mēs jau spēlējām, tāpēc informācijas par šīm izlasēm ir gana daudz. Vaicāja arī par sagatavošanās procesu turnīram, komandas progresu.

Tas, ka jau spēlējām ar krieviem un poļiem, ir pluss vai mīnuss? Jo no citas puses arī atrādījāmies pretiniekiem.
Viennozīmīgi tas ir pluss. Jebkura starptautiska spēle tik jauniem spēlētājiem dod vērtīgu pieredzi. Arī mači, kuros tiek piedzīvoti zaudējumi, nāk par labu. Katra spēle palīdz veidot komandu un katru spēlētāju atsevišķi. No piedzīvotiem zaudējumiem iegūstam mācības un progresējam. Aizvadījām 20 spēles, no kurām 19 bijušas starptautiskas [vienu maču U19 izlase nospēlēja pret Latvijas Telpu futbola asociācijas 1. līgas vadošo klubu TFK "Salaspils" - aut.]. Bija lieli zaudējumi [3:11 pret Spāniju un 2:14 pret Krieviju - aut.], taču pēc šīm spēlēm veicām secinājumus, kuri palīdzēja uzlabot sniegumu. Uzvarējām divas finālturnīra dalībnieces Nīderlandi un Poliju. Noslēdzošajā pārbaudes spēlē apspēlējām Baltkrieviju, kurai zaudējām gada sākumā. Dažas mazās uzvaras jau esam izcīnījuši.

Jums kā trenerim ir milzīga pieredze - pāri 100 spēlēm pie Latvijas nacionālās telpu futbola izlases stūres. Gaidāmais U19 finālturnīrs ir iespaidīgākais notikums, kurā līdz šim ir sanācis piedalīties?
Man ir neliels uztraukums. Tas ir tikai likumsakarīgi. Jo es pats arī pirmo reizi piedalos finālturnīrā. Ar nacionālo izlasi līdz šim nebijām tik tālu tikuši. Kopā ar treneru štābu cenšamies ieviest pārliecību mūsu spēlētājos. Man ir 16 gadu pieredze darbā ar izlasi. Pieaugušo līmenī vairākkārt esam spēlējuši ar visām Eiropas top komandām. Bieži vien rādījām ļoti cienījamus rezultātus. Šo pieredzi cenšos iedot puišiem. Ceru, ka mums izdosies labi nospēlēt pret vadošajām Eiropas izlasēm.

1. septembrī sākās treniņnometne. Kā izskatās kolektīvs pāris dienas pirms finālturnīra?
Nedēļu gatavojamies pirmajam mačam. Aizvadījām pa vienam vai pa diviem treniņiem dienā. Visu plānoto treniņu apjomu esam izpildījuši. Dienu pirms turnīra aizvadām treniņu "Arēnā Rīga". Spēlētāji, droši vien, priecājas, ka septembra sākumā nav jāiet uz skolu (smejas). Viņiem tas ir liels notikums, lieli svētki.

Cik liela ažiotāža par un ap turnīru šobrīd ir jūtama?
Mēs ļoti ceram, ka līdzjutēji mūs atbalstīs jebkurā situācijā. Neraugoties uz to, kāds būs rezultāts un kā ritēs spēles. Jauniešiem tas ir ļoti svarīgi. Apkārtējiem ir jāsaprot, ka tikām Eiropas astotniekā kā rīkotājvalsts. Pārējās septiņas komandas pārvarēja kvalifikācijas pamatkārtu. Vēl jāmin, ka mūsu komandā teju puse [seši] ir 2002. un 2003. gadā dzimušie spēlētāji, kuri potenciāli varēs piedalīties arī nākamajā ciklā [pārējās septiņās komandās kopā ir tikai pieci šādi futbolisti - aut.]. Katram šādam spēlētājam tā būs jo īpaši vērtīga pieredze. Mūsu mazajā valstī nebija iespēja savākt viena vecuma spēlētājus U19 izlasei. Deviņu mēnešu laikā izdarījām visu iespējamo, lai no pieejamajiem spēlētāju resursiem izveidotu konkurētspējīgu komandu. Gada sākumā nacionālās izlases mačs pret Angliju parādīja, ka līdzjutēju atbalsts ir papildus spēks komandai. Tāpēc vēlos aicināt ikvienu telpu futbola un sporta draugu atnākt uz "Arēnu" un palīdzēt mūsu jaunajiem spēlētājiem.

Augustā stāstījāt, ka gaidāt atpakaļ sastāvā Pēteri Ivenkovu, kurš vasaras sākumā iedzīvojās savainojumā. Kāda ir viņa situācija šobrīd?
Nometnes laikā piedalījās visos treniņos, veicot pilnvērtīgu vingrinājumu apjomu. Protams, šie divi mēneši ārstēšanās nevar neizpausties laukumā. Iesaistīsim viņu tik daudz, cik tas būs iespējams. Viņš ir viens no retajiem kreiļiem mūsu komandā. Pēterī saredzu vienu no komandas līderiem.

Cik daudz izdevās aprunāties ar ārzemju kolēģiem, kuri šonedēļ ieradušies Rīgā?
Vakar satikos ar Krievijas telpu futbola kolēģiem. Semjonu Andrejevu pazīstu jau kopš deviņdesmitajiem gadiem, kad telpu futbols mūsu reģionā bija attīstības sākuma stadijā. Nacionālo izlašu treneri arī ir klāt - Sergejs Skorovičs [Krievija], Žoržs Brazs [Portugāle], kā arī bijušais Spānijas izlases treneris Hose Venansio Lopess. Var teikt, ka šobrīd Rīgā atrodas viss Eiropas telpu futbola krējums.