Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

"Raba" Talsos izcīna sauso uzvaru un trešo reizi triumfē Latvijas kausā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

"Raba" Talsos izcīna sauso uzvaru un trešo reizi triumfē Latvijas kausā
"Raba" svin Latvijas kausa izcīnīšanu. Foto: Nora Krevneva-Baibakova, LTFA

Šodien Talsos tika aizvadīts Latvijas kausa telpu futbolā fināls. Divus vārtus gūstot Aleksandram Kuļešovam, kurš tika atzīts par fināla vērtīgāko spēlētāju, triumfēja "Raba", kas atstāja sausā "Petrow" – 3:0.

"Raba" vadībā izvirzījās septītajā minūtē, kad Vlads Rimkus piespēlēja gar vārtiem, un neveiksmīgi bumbu savā cietoksnī ievirzīja "Petrow" spēlētājs Mārtiņš Auziņš. 1:0 uz tablo bija pelnīts, jo jau no pirmajām sekundēm notikumus laukumā kontrolēja tieši "Rabas" komanda. Pirmā puslaika turpinājumā tā varēja dubultot pārsvaru, bet iespējas palika neizmantotas. Rimkus vēlreiz piespēlēja gar vārtiem, atkal sekoja rikošets, bet šoreiz "Petrow" izglāba vārtu stabs.

2:0 pienāca fināla 27. minūtē – "Rabai" izdevās rezultatīva saspēle pēc stūra sitiena. Kritienā no gaisa sita Aleksandrs Kuļešovs, un bumba lidoja tuvajā apakšējā stūrī. Neveiksmīgi vārtos darbojās Kaspars Nerets. Skaidrs, ka turpinājumā "Petrow" pārņēma iniciatīvu, un teritoriālais pārsvars deva rezultātu – pretinieki sešas reizes pārkāpa noteikumus, kā rezultātā tika nozīmēts desmit metru soda sitiens. Pie bumbas devās pieredzējušais Maksims Seņs, kurš vairākkārt atzīts par Latvijas labāko telpu futbolistu, bet viņa sistā bumba atdūrās pret stabu.

"Petrow" nepadevās līdz pat pēdējām sekundēm, tomēr atspēlēties neizdevās. Punktu sāncenšu cerībām pielika Kuļešovs, kurš raidīja bumbu tukšos vārtos – 3:0. Tieši viņš tika atzīts par finālspēles vērtīgāko futbolistu. "Raba", kas piedalījusies četros finālos, Latvijas kausu izcīnīja trešo reizi (vēl arī 2014. un 2017. gadā). Jāpiezīmē, ka "Rabas" vārtsargs Marks Bogdanovs, kurš gan šodien laukumā negāja, kļuvis par otro, kurš Latvijas kausu izcīnījis gan telpu futbolā, gan lielajā futbolā. Pirmais un līdz šim vienīgais bija Igors Lapkovskis.