Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

"Nikaram" UEFA Futzāla kausā pretī ielozē pagājušās sezonas finālisti "Sporting"

"Nikaram" UEFA Futzāla kausā pretī ielozē pagājušās sezonas finālisti "Sporting"

Andrejs Aleksejevs un Igors Dacko ar izcīnīto čempionu kausu
Foto: Pāvels Jerohins, "Nikars"

Telpu futbols 2017

UEFA Futzāla kausā notikusi priekšsacīkšu kārtas un pamatkārtas grupu izloze. Desmitkārtējais Latvijas čempions "Nikars" šā gada oktobrī dosies uz Serbiju, kur pamatkārtas A zarā spēlēs vienā grupā ar mājinieci "Ekonomac", Lisabonas "Sporting" un Ukrainas "Kherson".

Šosezon Futzāla kausā piedalīsies rekordliels komandu skaits – 56 -, un notiks būtiskas izmaiņas turnīra sistēmā. Lai arī saglabāsies priekšsacīkšu kārtas, pamatkārtas, Elites kārtas un "Final 4" princips, pamatkārtā tagad klubi būs sadalīti divos zaros – nomināli spēcīgākajā A zarā un B zarā.

32 no 56 vienībām turnīru sāks priekšsacīkšu kārtā, kur tiks sadalītas astoņās grupās un pēc viena apļa turnīra noskaidros astoņas grupu uzvarētājas, kuras tālāk spēlēs pamatkārtas B zarā. 16 komandas B zarā tiks sadalītas četrās grupās, un Elites kārtā iekļūs tikai katras grupas uzvarētāja. Arī A zarā 16 komandas tiks sadalītas četrās grupās, toties šajā zarā tālāk tiks katras grupas trīs stiprākās vienības.

Kā jau minēts, "Nikars" spēlēs A zarā un tika ielozēts vienā grupā ar Portugāles grandu Lisabonas "Sporting", kas savā valstī pēdējo astoņu gadu laikā triumfējis sešas reizes. Iepriekšējā Futzāla kausa sezonā "Sporting" sasniedza finālu, kur gan cieta pamatīgu sakāvi pret Spānijas "Inter" (0:7). Kamēr "Nikars" pirmoreiz vēsturē rangā ir sasniedzis astoto vietu (titula īpašniece ir ārpus konkurences), grupas saimniece "Ekonomac", kas Serbijā triumfējusi astoņas reizes pēc kārtas, ir septītajā pozīcijā. Gan "Nikars", gan "Ekonomac" iepriekšējā sezonā sasniedza Elites kārtu, kur izcīnīja vienu uzvaru ("Nikars" ar 4:3 pārspēja Kosovas "Feniks") un piedzīvoja divus zaudējumus (0:7 pret Itālijas "Real Rieti" un 1:4 pret mājinieci "Kairat"). Savukārt Ukrainas "Kherson" rangā ieņem 19. vietu.

Trofejas sargātāja "Inter" pamatkārtas A zarā spēlēs vienā grupā ar Maskavas "Dina", Portugāles "Braga" un Slovēnijas "Brezje Maribor". Lietuvas "Vytis" un Igaunijas "Narva United" turnīru sāks priekšsacīkšu kārtā. "Nikars" grupas spēles aizvadīs no 10. līdz 15. oktobrim.

Izmantotie resursi:
UEFA Futsal Cup preliminary and main round...

Tev jābūt autorizētam,