Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Startēs Latvijas meiteņu telpu futbola čempionāts

Startēs Latvijas meiteņu telpu futbola čempionāts

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Šo svētdien, 8. janvārī, ar 2002. gadā dzimušo un vecāku spēlētāju vecuma grupas Otrās divīzijas spēlēm Talsos un Priekuļos starts tiks dots Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētajam Latvijas meiteņu telpu futbola čempionātam četrās vecuma grupās.

2002. gada dzimušo un vecāko spēlētāju vecuma grupā visas dalībnieces sadalītas divās divīzijās. Pirmajā jeb spēcīgākajā divīzijā astoņas komandas ielozētas divās apakšgrupās, kur pēc grupu turnīra noskaidros kopumā četras labākās vienības, kas 19. martā “Elektrum” Olimpiskajā centrā Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētās telpu futbola dienas ietvaros aizvadīs finālu un spēli par trešo vietu.

Priekšsacīkšu etapā A grupa, kurā cīnīsies “Rīgas Futbola Skola 1”, “Rēzeknes BJSS/SK Progress”, “VPRRP/46.vsk” un “Riga United” FC, savas labākās divas vienības noskaidros 28. janvārī Rēzeknē, bet B grupa (“Rīgas Futbola Skola 2”, “AFA Olaine”, FK “Liepāja” un SK “Imanta”) – 29. janvārī Spuņciemā.

Tikmēr šīs pašas vecuma kategorijas Otrajā divīzijā, kur 15 dalībnieces sadalītas trijās apakšgrupās, pēc sabraukumu principa A grupas mači plānoti 8. janvārī Talsos un 19. februārī Jelgavā, B grupas vienības 12. un 19. februārī spēkosies Rīgā, kamēr C grupas pārstāves spēkus samēros 8. janvārī Priekuļos un 19. februārī Maltā.

Pēc sabraukumu principa uzvarētāja tiks noskaidrota 2003.-2004. gadā dzimušo spēlētāju grupām, kur desmit dalībnieces posmus aizvadīs 14. janvārī Rēzeknē, 22. janvārī Piņķos un 4. februārī Spuņciemā. Savukārt desmit 2005.-2006. gada vecuma kategorijas vienības attiecības noskaidros sabraukumos 15. janvārī Spuņciemā, 5. februārī Olainē un 4. martā Piņķos.

Visbeidzot jaunākajā vecuma kategorijā – 2007.-2009.dz.g. – astoņas dalībnieces savā starpā apļa turnīru aizvadīs 11. un 18. februārī, kā arī 5. martā Olainē. Šeit komandu iegūtie punkti netiks ņemti vērā, dalībniecēm sacenšoties ārpus konkurences.

“Šie turnīri domāti, lai palīdzētu spēlētājām ātrāk “pārziemot” starpsezonu periodu, un viņas pēcāk ātrāk varētu atkal pārslēgties lielajam futbolam. Priecē, ka komandu skaits kļuvis vēl lielāks, un ir liela atsaucība no klubiem. Piemēram, vecākās grupas Otrajā divīzijā līdzšinējo desmit dalībnieču vidū ir jau 15 komandas,” sarunā ar LTFA atzina sieviešu futbola speciālists, kas atbild par čempionāta rīkošanu Jevgenijs Gedertsons.

“Izvēloties turnīru norises vietas, cenšamies iekļaut arvien plašāku ģeogrāfisko pārstāvniecību, lai tādā veidā vēl vairāk popularizētu meiteņu telpu futbolu reģionos,” viņš piebilda.

Turnīrs notiek pēc FIFA apstiprinātajiem telpu futbola noteikumiem, izņemot spēles kopējo laiku, kas ir samazināts atbilstoši katrai vecuma kategorijai, tāpat spēļu laikā atļauts dod atkārtotu piespēli atpakaļ vārtsardzei.

Kā norādīja LTFA izpilddirektors Eduards Borisevičs, asociācijas uzdevums ir rūpēties ne tikai par augstāka ranga telpu futbola sacensībām, bet arī par šī sporta veida attīstību Latvijas reģionos un par dažādu vecuma grupu – skolēnu, studentu, veterānu utt. – iesaisti telpu futbolā, ieskaitot arī sieviešu un meiteņu dalību telpu futbola aktivitātēs.

“Tas viss kopumā sevī iekļauj telpu futbola kustību jeb popularizēšanu, bez kuras, manuprāt, nav iespējams spert turpmākus soļus telpu futbola attīstībā mūsu valstī. Man ir liels prieks, ka asociācija var kaut šādā veidā, organizējot meiteņu futbola vecākās grupas fināla un spēles par trešo vietu norisi, atbalstīt sieviešu un meiteņu telpu futbolu. Ļoti ceru, ka mūsu iespējas un līdz ar to arī atbalsts sieviešu un meiteņu telpu futbolam ar laiku tikai palielināsies,” norādīja E.Borisevičs.

Plašāku informāciju par turnīru iespējams atrast LFF oficiālajā mājaslapā:

http://www.lff.lv/lv/turniri/sieviesu-turniri/meitenu-telpu-futbola-cempionats/

Tev jābūt autorizētam,