Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Latvijas izlasei Eiropas čempionāta izlozē tiek spēcīgā Spānija

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Latvijas izlasei Eiropas čempionāta izlozē tiek spēcīgā Spānija
Miks Babris. Foto: LFF

Latvijas nacionālā telpu futbola izlase uzzinājusi pretiniekus 2022. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Spānijas, Slovēnijas, kā arī Vācijas vai Šveices izlasēm. Ceļazīmi uz finālturnīru nopelnīs apakšgrupu uzvarētājas, kā arī sešas labākās otro vietu īpašnieces (pavisam ir astoņas grupas). Savukārt starp divām atlikušajām otro vietu īpašniecēm tiks aizvadīts play-off, un tur uzvarējusī komanda arī sasniegs nākamo posmu.

Apakšgrupu spēles sāksies decembra sākumā. Pret katru sāncensi jāaizvada divas spēles - viena savā laukumā un viena izbraukumā. Latvija pirms izlozes atradās trešajā grozā, aiz Spānijas (ranga 1. numurs) un Slovēnijas (11.). Spānija 2018. gada Eiropas čempionātā zaudēja finālā, bet divus gadus iepriekš tika kronēta par čempioni. Slovēnija piedalījusies piecos finālturnīros pēc kārtas.

Latvija dalību noslēdzošajā kvalifikācijas posmā nodrošināja, pirms tam grupā apsteidzot Dāniju un Igauniju. Igauņi tika pārspēti ar 6:1, kamēr ar dāņiem nospēlēts 2:2. Taču neizšķirts derēja, jo Dānija pārspēja Igauniju ar mazāku vārtu starpību.