Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Pahars: "Ja mums nav lemts, tad lai par čempioni kļūst "Daugava""

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Pahars: "Ja mums nav lemts, tad lai par čempioni kļūst "Daugava""
Ivans Tabanovs
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, F64

Rīgas "Skonto" galvenais treneris Marians Pahars pēc kārtējās neveiksmīgās spēles (0:0 pret Daugavpils "Daugavu") atzina, ka viņa komanda nepieciešams brīnums, lai izcīnītu titulu. Pahars savu šodienas pretinieci jau steidza nosaukt par čempioni.

"Spēle kopumā bija līdzīga, bet beigās mūsu jaunais puisis [Jermolajevs] neizmantoja simtprocentīgu momentu. Spēlējām uz uzvaru. Zinājām, ka "Skonto" ir ātra komanda, labi presingo un pāriet pretuzbrukumos. Šodien izdevās neitralizēt "Skonto", kurai gan trūka dažu labāko spēlētāju," šodien Rīgā notikušo maču komentēja "Daugavas" galvenais treneris Ivans Tabanovs.

Mamuka Gongadze tika nomainīts 2. puslaika sākumā. Tabanovs atzina, ka šoreiz pirms mača nebija plānots Virslīgas rezultatīvākajam spēlētājam nospēlēt tik maz: "Viņš ļoti gribēja iesist, bet šodienas mačs viņam neizdevās. Varēja redzēt, ka "neķērās" bumbā, neizdarīja spiedienu uz aizsargiem. Redzēju, ka viņam pietrūka spēka, lai nospēlētu agresīvāk. Tieši tāpēc Ibi noliku centrā, bet viņa vietā flangā izlaidu svaigu spēlētāju. It kā mums malās ir ātri spēlētāji, taču šodien nenospēlējām tik agresīvi."

Matija Mihaļs nesen bija savainots, bet jau šodien bija spēles pieteikumā, kas pārsteidza. Tabanovs teica, ka aizsargs bija gatavs spēlēt: "Jā, viņam bija savainojums, taču jau divas dienas trenējās kopējā grupā. Uzskatīju, ka tādā spēlē kā pret "Skonto" vajadzīgi spēlētāji, kuri var nospēlēt par 200%. Pats viņš teica, ka ir gatavs doties laukumā."

Viesu komandas trenera apgalvojumam par spēlēšanu uz uzvaru nepiekrita "Skonto" galvenais treneris Marians Pahars: "Man radās iespaids, ka "Daugava" uz šejieni neatbrauca pēc uzvaras. Viņi iesēdās ļoti dziļi, aizslēdza flangus un pārējās zonas. "Daugava" atdeva mums bumbu un ļāva ar to saspēlēties savā laukuma pusē. Uzbrukumā mums nekas neizdevās, ļoti slikti nospēlējām.

Bez malējiem pussargiem nācās ļoti grūti, jo flangos spēlēja tie, kuri parasti darbojas laukuma centrā. Bez tam 1. puslaikā savainojuma dēļ zaudējām Sato, kurš šodien bija viens no labākajiem. Protams, tās nav atrunas. Vienmēr spēlētājiem saku – ja izgāji laukumā sev svešā pozīcijā un treneris tev uzticas, jāspēlē. Jābūt gatavam nospēlēt jebkurā pozīcijā. Kadru problēmas ir visu laiku. No diskvalificētājiem un savainotajiem futbolistiem varam izveidot vēl vienu komandu."

"Daugava" nospēlēja aizslēgtu futbolu. Tas ir pareizi, gaidīju tieši tādu spēli. Viņiem galvenais bija nospēlēt droši un iegūt rezultātu. Domāju, ka šodien spēlējām ar jaunajiem čempioniem. Protams, vēl ir palikušas dažas spēles, "Daugava" nedrīkst atslābināties. No medaļu pretendentēm "Daugava" spēlē vislabāk. Ja mēs nevaram kļūt par čempioniem, tad novēlu to "Daugavai", kas šogad spēlē visstabilāk, demonstrē viskvalitatīvāko spēli." Pahars uzskata, ka "Daugavai" titulu no rokām neviens neizraus.

"Skonto" šodien nevarēja palīdzēt Alans Siņeļņikovs (savainojums) un Ruslans Mingazovs (diskvalifikācija), bet viņu vietas flangos ieņēma nominālie centra pussargi. Kāpēc visu maču uz soliņa nosēdēja nominālais malējais pussargs Armands Pētersons?

Pahars uzsvēra spēļu prakses trūkumu: "Viņš sen nav spēlējis, izkritis no sastāva. Bez spēlēm vēl ir arī treniņu process, kurā vērojam futbolistus. Šodien nolēmu neriskēt ar viņa izlaišanu laukumā. Loterija. Varbūt izlaistu, viņš iesistu vārtus. Es devu priekšsroku stabilām vērtībām."

Elvis Stuglis 2. puslaikā tika uzmainīts tāpēc, ka bija nepieciešams otrais uzbrucējs. "Skonto" cerēja uz viņa garo augumu, kas ļautu uzvarēt gaisa divcīņas. "Varbūt viņam izdotos iesist pēc centrējuma. Skaidrs, ka šim līmenim Stuglis vēl nav gatavs," ar nožēlu spiests atzīt Pahars.

Ar Jura Laizāna spēli Pahars bija apmierināts: "Skaidrs, ka viņš spēlē daudz intelektuālāku futbolu nekā citi komandā, tāpēc partneri viņu dažās epizodēs nesaprata. Uzskatu, ka Laizāns bija bīstamākais spēlētājs mūsu komandā, piedalījās momentu veidošanā.

Ja viņš bija bīstamākais sastāvā un daudz kļūdījās, ko gan var teikt par citiem? Kur šodien bija Fertovs, kur Rugins? Komandas līderi, izlases spēlētāji... Spēlētāji pēc mača ģērbtuvē iegāja piekusuši. Par atdeves trūkumu nevaru sūdzēties. Tiesa, ar visu spēku atstāšanu laukumā uzvarai nepietiek. Vajag meistarību un lielāku vēlēšanos. Ja sevi pozicionē kā komandas līderi, tad attiecīgi arī vajag spēlēt. Mēs maz gūstam vārtus, šajā rādītājā esam 5. vai 6. vietā Virslīgā."

     [+] [-]

, 2012-09-30 19:42, pirms 7 gadiem
Tad jau laikam samaksāts.......

     [+] [-]

, 2012-09-30 20:10, pirms 7 gadiem
Pashi vainigi! Viss bija pashu rokas bija dazu punktu attaluma no Daugavas ,bet ja bez 11m soda sitieniem nevar iesist tad ari neesat pelnijushi but par čempionu!

  -1 [+] [-]

, 2012-09-30 20:33, pirms 7 gadiem

     [+] [-]

, 2012-09-30 20:43, pirms 7 gadiem
Es vēlos ticēt Marianam