Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Karlsons: "Jā, domāju, ka Ašvorts uzbrukumā vairāk gribēja izmantot citus uzbrucējus"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Karlsons: "Jā, domāju, ka Ašvorts uzbrukumā vairāk gribēja izmantot citus uzbrucējus"
Ģirts Karlsons cīņā ar "Riga" aizsargu Vitāliju Smirnovu
Foto: Zigismunds Zālmanis (rigafc.lv)

Pirmdienas vakarā "SynotTip" futbola Virslīgas mačā "Liepāja"/"Mogo" ar 2:1 uzvarēja "Riga". Sportacentrs.com pēc spēles uz sarunu aicināja liepājnieku uzbrucēju Ģirtu Karlsonu, kurš pēdējos trīs gadus pavadīja "Ventspils" sastāvā un dzimtās pilsētas komandā atgriezās pavisam nesen.

Kā jums izdevās lauzt cīņas gaitu un uzvarēt?
Spēlējām, protams, uz uzvaru. Bija grūti - ielaidām vārtus un tur droši vien, ka mana kļūda bija, jo nenosedzu savu spēlētāju [Darko Lemajiču - aut.]. Man bija ar viņu personīgi jāspēlē. Paldies komandai, ka izvilkām šo spēli. Esam priecīgi par trim punktiem mājās. Cīnīsimies tālāk par čempionu titulu.

Ielaisto vārtu epizodē pretinieks tevi pārlēca vai varbūt tevi bloķēja kāds?
Bišķiņ varbūt pagrūda mugurā, es it kā centos nolasīt to piespēli, bet bija maziņš grūdieniņš un es pēc inerces mazliet aizlidoju malā. Viņš bija aiz muguras. Viņš arī ir lielāks par mani, viņš vinnēja gaisā un bumba trāpīja tieši stūrī. Domāju, tā bija mana kļūda.

Liepāja ir tava dzimtā pilsēta, bet cik lielā mērā esi paguvis iejusties tieši šajā komandā, šajā modelī?
Esmu aizvadījis tikai divas spēles [pirmā bija pret "Mettu"/LU - aut.]. Ar katru spēli jūtos un jutīšos labāk. Pirmajā spēlē vēl nedaudz nezināju komandas prasības. Uz maketa vai vārdos tas ir viens, bet spēlē tas ir pavisam citādi. Tagad jūtos labāk - sen arī nebiju ar pastāvīgu spēļu praksi. Tagad man šī prakse parādās - centīšos sevi attaisnot.

Līdz tavai atnākšanai "Liepāja" bieži, kad vien Grebis bija rezervē, spēlēja bez tipiska centra uzbrucēja. Līdz ar tavu atnākšanu ir mainījusies komandas filozofija, modelis?
Tas labāk redzams no malas, man to grūti nokomentēt. Varbūt jā, ir mainījusies, jo esmu cita plāna uzbrucējs.

Kā Tamazs liek nogādāt bumbu tev? Jo parasti Karašausks un Eristavi skrien pa malu, tādā veidā saasinot, centrējumu nav daudz. Kā tevi iekļaut citā futbolā?
Tur jau tā lieta. Tāpēc man pašam ir jāpielāgojas un komanda droši vien kaut kādā veidā pielāgojas arī man. Kaut kā mums jāatrod īstais spēles stils un jāsavelk tas kopsavilkums. Domāju, līdz optimālajam modelim vēl tālu. Mēs vēl pieliksim - vismaz es tā ceru.

Bija grūti noskatīties, kā komanda bez tevis nepanāk to vajadzīgo rezultātu Lietuvā pret "Sūduvu"?
Protams, pārdzīvoju, gribējās, lai komanda tiek tālāk. Taču tāds ir futbols. Es jau biju aizvadījis spēli "Ventspils" sastāvā un šai mačā nevarēju piedalīties. Komanda vinnēja, bet vienkārši pietrūka vienu vārtu. Varbūt viss būtu citādi, ja mājās būtu veiksmīgāk nospēlējuši.

Par veselību - ilgu laiku spēlēji ar masku, cik komfortabli tagad vari doties gaisa divcīņās?
Ja es baidīšos, ir lielāka varbūtība atkal dabūt pa seju. Es vairs nebaidos. Tāds ir futbols - traumas ir futbola sastāvdaļa. Var teikt, ka par traumu esmu jau aizmirsis, baiļu nav.

Islandē spēlēji vēl ar masku?
Jā.

Par šo izbraukuma spēli ar "Valur" - kāpēc "Ventspils" uzbrukums, vismaz statistiski, bija tāds, kāds bija? Jums praktiski nebija sitienu.
Uzreiz, jau no pirmajām minūtēm, mēs nosēdāmies un ļāvām pretinieku komandai noķert savu spēli, ļāvām pārāk brīvi rīkoties ar bumbu. Varbūt viņu sintētikai nepielāgojāmies. Viņi aplaistīja laukumu un tas kļuva ļoti, ļoti ātrs. Visādas šādas niansītes viņi izmantoja. Varbūt arī komandai bija kaut kāds tāds uztraukums - nevarējām izdarīt divas trīs precīzas piespēles pēc kārtas, visu laiku ātri zaudējām bumbu un bija visu laiku jāaizstāvas. Tāpēc momentu mums vispār praktiski nebija.

Tā nosēšanās taču notika dabiski? Nebija taču treneru rīkojums sagaidīt pretinieku savā laukuma pusē?
Kaut kāds taktiskais zīmējums mums bija. Skaidrs, ka spēlējām viesos un īpaši uz priekšu arī negribējām skriet, lai neatvērtos aizsardzības zonas. Cerējām sagaidīt savu momentiņu, bet nebija vispār variantu tur. Viņi labi spēlēja.

Par pārēju no "Ventspils" uz "Liepāja"/"Mogo". Pols diezgan diplomātiski par to runāja, varbūt vari pastāstīt vairāk. Ar ko viss sākās? Pols uzaicināja uz sarunu?
Tas notika burtiski pāris dienās. Ar Polu arī bija saruna - vienojāmies, ja man būs kāds variants, tad izskatīsim tos un varbūt mani palaidīs. Es pats īpaši neko nemeklēju, jo man bija līgums. Sanāca tā, ka man pajautāja ["Liepājas" vadība - aut.], kas par situāciju, kāpēc nespēlēju un pateica, ka man ir iespēja no "Ventspils" tikt projām. Gāju runāt ar "Ventspili".

Tātad "Liepāja" pirmā pie tevis vērsās, nevis otrādi?
"Liepāja" man prasīja, kas par lietu, kāpēc nespēlēju.

Māris?
Jā, ar Māri runāju, ar Tamazu arī.

Un "Ventspils" tātad bija tā, kas mudināja tevi skatīties citus variantus?
Jā. Kaut arī pats arī, protams, nebiju apmierināts ar spēles laiku. Protams, maska arī traucēja, bet domāju, ka tas nebija pats galvenais iemesls.

Varbūt juti, ka Pols uzbrukumā grib vairāk izmantot Adeleki un Tosinu [Aijegunu]?
Domāju, ka jā [smaida].

Bet principā ar laiku "Ventspilī" esi apmierināts?
Jā, jā, viss bija kārtībā, šķīrāmies draudzīgi. Nekādu domstarpību. Domāju, es viņiem arī izdarīju diezgan daudz, tāpat viņi man. Tāpēc no manas puses nekādu pretenziju un ceru, ka no viņu puses arī.

Kurš labāk maksā - "Ventspils" vai "Liepāja"/"Mogo"?
Vienādi. Nauda man nebija tas būtiskākais nosacījums.

Kas bija galvenais?
Gribējās spēlēt un droši vien tas, ka šeit ir mājas. Man patīk šī komanda un es te jūtos kā mājās.

Tamazs kā treneris? Viss kārtībā?
Jā, viss kārtībā.

  +3 [+] [-]

, 2017-07-26 07:25, pirms 3 gadiem
Laba intervija,it sevišķi ,ja māk lasīt starp rindām.