Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Arī Virslīgā šosezon atļaus veikt piecas spēlētāju maiņas

Andrejs Siliņš

Arī Virslīgā šosezon atļaus veikt piecas spēlētāju maiņas
Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde 25. maija sēdē apstiprināja izmaiņas virslīgas čempionāta reglamentā, 2020. gada sezonā palielinot atļauto spēlētāju maiņu skaitu no trim līdz piecām, vēstī lff.lv

Minētos grozījumus futbola spēles noteikumos "Covid-19" radītās situācijas ietekmē izstrādājusi Starptautiskā Futbola asociācijas valde (IFAB), paredzot palielināt atļauto maiņu skaitu tiem čempionātiem, kuru plānotais noslēgums ir līdz 2020. gada 31. decembrim. Izmaiņas vietēji saskaņotas arī virslīgas klubu kopsapulcē un LFF Klubu sacensību komitejā.

Iepriekš šāds risinājums ieviests arī virknē citu valstu čempionātos, tostarp Vācijas Bundeslīgā, kas ir pirmā no lielajiem vietējiem čempionātiem, kas atsācies pēc koronavīrusa pandēmijas izsludināšanas.

Šobrīd vēl nav oficiāli apstiprināts Virslīgas sezonas sākuma datums. Pagājušajā nedēļā LFF vērsās Izglītības un zinātnes ministrijā, kā arī Slimību profilakses un kontroles centrā ar savu redzējumu par ar futbolu saistīto izejas stratēģiju no "Covid-19" radītās krīzes situācijas. To veido četri posmi, no kuriem otro – Sacensību atsākšanu profesionālajā futbolā – LFF aicina atļaut ne vēlāk kā līdz 15. jūnijam.

LFF nodrošinās Staiceles bāzes pamatfunkciju atbalstīšanu no LFF budžeta līdzekļiem

Šodien LFF valde, gatavojoties LFF Mācību un treniņu centra "Staicele" dibinātāju sēdei, kurā LFF pārstāvja funkcijas veiks tam iepriekš pilnvarotais LFF otrais viceprezidents Sergejs Kovaļovs, iepazinās ar tehnisko darbu sarakstu un rīcības plānu, kas skar bāzes juridiskos un finanšu jautājumus. "Covid-19" radītās dīkstāves iespaidā, balstoties uz bāzes 2020. gada pasākumu plānu, aprēķināti bāzes neiegūtie ieņēmumi aptuveni 18 000 eiro apmērā, kas līdz ar to veido pašlaik aktuālo bāzes finansiālo saistību apjomu.

Uzklausot visus viedokļus, LFF valde vienojās nodrošināt MTC "Staicele" bāzes pamatfunkciju atbalstīšanu no LFF budžeta līdzekļiem vismaz līdz citam ar šo jautājumu saistītam nākamā LFF valdes sastāva lēmumam.Jautājums par atbalsta apmēra noteikšanu tiks skatīts atsevišķi pēc informācijas par precizētu bāzes 2020. gada budžetu, pamatojoties uz "Covid-19" ārkārtējās situācijas radītajām sekām, saņemšanas.

Tāpat šodienas sēdē valde uzklausīja neatkarīgo revidentu "Ernst & Young", kas īstenojis federācijas 2019. gada finanšu pārskata revīziju un noslēdz attiecīgā ziņojuma sniegšanu. Tas tiks prezentēts LFF biedriem 3. jūlijā gaidāmajā federācijas kongresā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Futbola federācija

  +1 [+] [-]

, 2020-05-25 18:09, pirms 5 mēnešiem
Staiceli obligāti reanimēt ! Parastā shēma : vispirms nolaiž līdz kliņķim, tad atjaunošanai vajag lielākas finanses. Līdz ar to atlec vairāk skaidu.....

  +1 [+] [-]

, 2020-05-25 18:20, pirms 5 mēnešiem
Kausa izcīņā arī palielinās maiņu skaitu?

     [+] [-]

, 2020-05-25 18:22, pirms 5 mēnešiem
ja šo lēmumu par 5 maiņām pieņēma UEFA, tad LFF varēja to nepieņemt?

  -2 [+] [-]

, 2020-05-25 18:58, pirms 5 mēnešiem
un ja nemaldos, tad tas 5 maiņas tika atļautas, lai spēļu grafiks tiktu saspiests...ja LFF piekrita, tad tas nozīmē, ka vismaz 2 spēles nedēļā un nevis viena...tātad var izspēlēt visus 4 riņķus!

     [+] [-]

, 2020-05-25 20:24, pirms 5 mēnešiem
Jünijā un jūlijā Virslīgā bij parasti 2-4 spēles ... tagad gan var saspringt uz divām kārtām nedēļā ...

  -1 [+] [-]

, 2020-05-26 02:02, pirms 5 mēnešiem
Liepajas niggas ole ole ole

     [+] [-]

, 2020-05-26 10:53, pirms 5 mēnešiem
dakots rakstīja: ja šo lēmumu par 5 maiņām pieņēma UEFA, tad LFF varēja to nepieņemt?
No UEFA puses tā bija tikai zaļā gaisma papildus maiņai. Drīkstēja atstāt arī 3